Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Životné jubileum – 90.rokov herca Štefana Kvietika

Štefan Kvietik je naša významná herecká osobnosť, akú asi ťažko budeme niekedy mať. Bol nielen veľmi talentovaným hercom, ale pre mňa vždy zosobňoval aj skutočné mužské vlastnosti, ktoré sa dnes akosi žiaľ vytrácajú. Chcela by som mu zaželať veľa zdravia, ľudského šťastia a ešte veľa rokov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Hoci ako umelec tvoril hlavne v období bývalého režimu, ktorý sa zvykne označovať ako totalitný, myslím si, že umelci boli menej poplatní tomu režimu, ako je to teraz.

Páni herci, akým bol aj Štefan Kvietik sa vedeli presadiť svojim skutočným talentom, pretože oni ho ako dar od Boha naozaj mali a rozvíjali.

Zmenila sa doba, zmenili sa herecké osobnosti. Či k lepšiemu? Posúďte sami…

Neviem si ani predstaviť, že by sa napríklad Kvietik predvádzal na oficiálnych podujatiach v ženských šatách, ako niektorí súčasní mladí herci.

Neviem si predstaviť, že by on z dosiek národného divadla vykrikoval nejaké prihlúple, infantilné, nenávistné slová na adresu ministerky kultúry.

Neviem si ho predstaviť, že by stál na pódiu na demonštráciách a kydal na vlastný národ.

Neviem si to predstaviť preto, lebo skutočný muž, skutočná herecká osobnosť na to nie je odkázaná. Nemusí sa pred nikým plaziť, aby dostal rolu. Nemusí zo seba robiť klauna v ženských šatách, ktorý chce tak demonštrovať svoju progresívnosť.

A to hlavné: Štefan Kvietik by nikdy nekydal do vlastného hniezda! Práve naopak. Bol jeden z tých, ktorý sa nebál prejaviť vlastenectvo v dobe, keď to nebolo v móde.

Vlastne ono to asi nikdy v našich dejinách nebolo módne. Štefan Kvietik bol v rokoch 1990 až 1994 poslancom národnej rady za SNS. Pravda vtedy to bola úplne iná nielen doba, ale aj SNS.

Ja som veľmi rada, že som sa mohla vtedy s týmto slovenským umelcom a pánom hercom osobne stretnúť. Mne , ale aj ďalším, ktorí sme vtedy v národnej politike začínali, ľudia ako on dodávali hrdosť a presvedčenie, že ideme správnou cestou.

Nie je to s nami až také zlé, keď máme medzi sebou takého osobnosti.

Anna Belousovová/skspravy.sk

Ilustr.foto: zivotseniora.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d