Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ak NATO podporuje rozvoj demokracie, potom najvhodnejšou reakciou by bolo pozvať Ukrajinu, argumentoval poľský prezident.

Dúfajme, že summit NATO vo Washingtone v roku 2024 pozve Ukrajinu, aby vstúpila do Severoatlantickej aliancie, povedal vo štvrtok poľský prezident Andrzej Duda na spoločnej tlačovej konferencii s litavským prezidentom Gitanasom Nausedom v meste Krynica-Zdrój na juhovýchode Poľska.

Obe hlavy štátov sa zúčastnili medzinárodnej konferencie s názvom Krynické fórum a viedli bilaterálne rozhovory.

Na tlačovej konferencii, ktorá nasledovala, Duda v odpovedi na otázku novinára o svojich očakávaniach od summitu NATO vo Washingtone pripomenul, že summit NATO, ktorý sa konal v júli v litavskom hlavnom meste, dal „zelenú“ švédskemu členstvu a tiež ponúkol perspektívu pozvania Ukrajiny v budúcnosti.

„Dúfame, že washingtonský summit bude pre Ukrajinu pozvánkou.“ – povedal poľský prezident.

Zastával názor, že Spojené štáty ako najsilnejší spojenec nepochybne urobia všetko, čo je v ich silách, aby zabezpečili, že samit, ktorý sa tam bude konať, bude historický aj pokiaľ ide o rozhodnutia.

Ak NATO podporuje rozvoj demokracie a bezpečnostné ambície národov, potom najvhodnejšou reakciou by bolo pozvať Ukrajinu, argumentoval Duda.

Dodal, že on a Nauseda budú presadzovať toto riešenie v súvislosti s rozhovormi vo Washingtone.

Nauseda na stredajšej večernej pódiovej diskusii s Dudom povedal, že po júlovom summite vo Vilniuse už nebude otázkou, či sa Ukrajina stane členom NATO, ale budú sa pýtať, kedy sa to stane.

Vo štvrtok sa v Krynici stretla poľská hlava štátu aj s juhokórejským premiérom Han Duk Su a spoločne sa zúčastnili poľsko-juhokórejskej konferencie organizovanej v rámci fóra za účasti politikov a ekonómov.

Duda hovoril o strategickom partnerstve medzi oboma krajinami a vyzdvihol spoluprácu v oblasti hospodárstva, obrany, priemyslu a jadrovej energetiky.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: