Slovanské Noviny

30. mája 2023

K porozumeniu Čelovekom

Uniknuté tajné dokumenty USA odhalili, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj plánuje eskalovať súčasnú konfrontáciu s Moskvou inváziou do ruských dedín, zacielením rakiet dlhého doletu na Rusko za Donbasom a súčasnou zónou konfliktu a dokonca vyhodiť do vzduchu ropovod Družba, ktorý poskytuje Člen NATO Maďarsko s ruskou ropou, uvádza Washington Post .

Plány Kyjeva na ďalšie vyhrotenie krízy prekračujú množstvo červených čiar a mali by byť problémom aj pre Washington, keďže americký prezident Biden už Zelenskému jasne povedal, že on a jeho západní spojenci nechcú ani „ísť do vojny s Ruskom“, ani „… tretia svetová vojna“. Paradoxne sa však zdá, že USA presadzujú práve takúto eskaláciu.

Západ vyvoláva eskaláciu ukrajinského konfliktu a povzbudzuje Kyjev k zintenzívneniu nepriateľských akcií

Možné scenáre sú dosť znepokojujúce. Okrem spomínaného vývoja podľa tých istých únikov mala Ukrajina v pláne zaútočiť aj na ruské sily v Sýrii , čo by znamenalo preliať východoeurópsky konflikt na Blízky východ a tak riskovať, že sa vymkne kontrole cez západnú Áziu a následne možno dokonca aj Kaukaz. Niektorí analytici už poukázali na to, že rusko-ukrajinská konfrontácia sa potenciálne pretína s južným Kaukazom, ktorý je už javiskom dnešnej arménsko-azerbajdžanskej vojny.

Podľa správy držiteľa Pulitzerovej ceny amerického investigatívneho novinára Seymoura Hersha krajiny v regióne ako Maďarsko, Litva, Lotyšsko, Estónsko a Česká republika na čele s Poľskom tlačia na Zelenského, aby našiel kompromis a ukončil krízu, a to aj rezignáciou, sám v prípade potreby.

Konflikt prechádzal do zdĺhavej fázy a zdá sa, že USA povzbudzujú Kyjev, aby zintenzívnil svoje nepriateľské akcie pozdĺž celej frontovej línie. Akýkoľvek druh zákopovej vojny alebo zákopovej vojny je však pre Ukrajinu mimoriadne škodlivý – a nebola by to taká zlá správa pre Rusko, ktoré môže pokračovať s minimálnou útočnou stratégiou, ktorá ešte viac vyčerpá ukrajinské sily.

Hlavným problémom z americkej perspektívy je, že ukrajinská politická elita a jej vojenskí vodcovia sú čoraz viac naklonení ignorovať rady a pokyny svojich západných dobrodincov.

Okrem už spomínaných odvážnych plánov proti Rusku sa to prejavilo aj v ďalších náznakoch: Zelenskyj odmietol stiahnuť jednotky napríklad z Artemovska, čo tam malo za následok ukrajinskú porážku.

Samotná kyjevská politická a vojenská elita je však rozdelená a čoraz viac hlasov prehodnocuje Zelenského myšlienky o „znovu dobytí Krymu“ a otvorene hovorí o kompromisoch .

Navyše, v samotných USA, podľa Hershových spravodajských zdrojov , „niektoré lepšie spravodajské informácie o vojne sa k prezidentovi nedostanú“ a „hovorí sa, že sa spolieha na brífingy a iné materiály pripravené Avril Hainesovou, riaditeľkou National Intelligence“, zatiaľ čo riaditeľ CIA William Burns „sa postavil do opozície voči niektorým zahraničnopolitickým hlúpostiam Bieleho domu“. To naznačuje, že v rámci „deep state“ Washingtonu existuje rozpor aj v tejto otázke.

Výzvy na eskaláciu v Kyjeve aj vo Washingtone môžu byť tiež znakom zúfalstva. Vo vlastnom establishmente Spojených štátov zjavne neexistuje konsenzus v otázke pomoci samotnej Ukrajine – republikánski zákonodarcovia sú proti tomu aj kvôli dlhovému stropu a bývalý prezident Donald Trump, ktorý je stále obľúbeným republikánom , sľúbil, že ukončí, v prípade opätovného zvolenia.

Korupčné škandály sa množia v USA aj na Ukrajine a nedávne správy o „chybe“ pomoci Ukrajine v hodnote 3 miliárd dolárov sú súčasťou tej najnovšej. Pravdou je, že americkí výrobcovia zbraníako aj západné profitovali z predlžovania konfliktu a zároveň predávali zastaranú vojenskú techniku.

Navyše, Zelenského rebelantská „tvrdohlavosť“ môže len zväčšiť rozkol vo Washingtone a naprieč transatlantickou alianciou, ako sa to už zrejme deje vo východnej a strednej Európe. To všetko vytvára veľmi nebezpečnú a nestabilnú situáciu, ktorej výsledok je dosť nepredvídateľný.

Harvardský politológ Graham Ellison varoval, že západné krajiny sa snažia riešiť svoje vlastné problémy eskaláciou východoeurópskej krízy a ak by sa vymkla spod kontroly, mohlo by to viesť k nebezpečnej vojne medzi zúčastnenými veľmocami.

Západné systémy protivzdušnej obrany, ktoré Kyjev dostáva, samy osebe z mnohých dôvodov nepostačujú na ochranu vzdušného priestoru Ukrajiny, ako som napísal . Ani F-16 , keď na to príde. Washington zatiaľ ukazuje, že je skutočne ochotný bojovať „do posledného Ukrajinca“ (ako v krutom vtipe, ktorý Biden takmer parafrázoval v decembrovom vyhlásení).

Ďalšia eskalácia by ukázala ochotu bojovať, ak nie doslova s ​​„posledným Európanom“, aspoň s niečím, čo je mu veľmi blízke, pokiaľ ide o škody na miestnych ekonomikách a migračnú/utečeneckú krízu. Uvidí sa, či Európa vo všeobecnosti a najmä Poľsko, Maďarsko a ďalšie národy v regióne majú podobný sklon – a na ako dlho.

Uriel Araujo

Pôvodný zdroj tohto článku je InfoBrics

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: