Exminister Kaliňák v návale emócií. „Keď si myslia, že nás zastrašia, tak to neviem, kde vyrastali,“ aj takýto odkaz poslal novinárom z Denníka N. Tí podľa Roberta Kaliňáka zo Smeru-SD škandalóznym spôsobom informovali o obžalobe, ktorá bola voči nemu vznesená.
Ako sme vás informovali prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Špecializovaný trestný súd obžalobu na Roberta Kaliňáka a Jozefa Brhela staršieho zo zločinu podplácania. NAKA dvojicu obvinila ešte začiatkom februára. Polícia vtedy priblížila, že mala poskytnúť úplatok osobe v riadiacej funkcii Finančnej správy SR. Obaja vtedy označili obvinenie za politicky motivované.
Robert Kaliňák hovorí o fašistických metódach
Informáciu o tom, že je Kaliňák v danej veci obžalovaný, priniesol ako prvý práve Denník N. Na tom by nebolo nič zvláštne. Akurát, že to bolo podľa slov exministra skôr, ako sa o tom dozvedel on sám.
Keď si myslia, že nás zastrašia, tak to neviem, kde vyrastali.Robert Kaliňák na adresu novinárov Denníka N.
„Ako je možné, že Denník N vie o obžalovaní ako prvý? Pritom je mu úplne jedno, že celá záležitosť je nielenže vymyslená, ale nie je ani trestným činom. A keď boli navyše porušené úplne všetky ustanovenia Trestného poriadku, ostáva iba smutne konštatovať, že takto sa nepostupuje naozaj ani v rozvojových afrických krajinách,“ rozhorčoval sa Robert Kaliňák.
„Je najväčším škandálom mainstreamu, že v mene boja proti strane SMER – SSD je ochotný obetovať akékoľvek hodnoty a je schopný používať fašistické metódy. Keď si myslia, že nás zastrašia, tak to neviem, kde vyrastali,“ dodal.
Pripájame celé video, kde Kaliňak vysvetľuje aj ďalšie podrobnosti o tom, ako sa dozvedel od svojich advokátov o obžalobe.
VIDEO Robert Kaliňák kritizuje Denník N: Čo tým chcú dosiahnuť? Šokujúcu titulku?
„Za Robertom Kaliňákom stojím nielen ja, ale aj celý Smer. Bude ďalej pokračovať vo svojej práci ako šéf volebného štábu a ak bude mať chuť kandidovať do parlamentu, dostane moju plnú podporu,“ odkázal verejnosti počas týždňa šéf Smeru a trojnásobný expremiér Robert Fico.
Denník N kritizoval aj Žilinka
Denník N kritizoval aj generálny prokurátor Maroš Žilinka. Tvrdí, že vo svojom článku o obžalobe Roberta Kaliňáka a Jozefa Brhela použil metódu manipulácie. Denník N sa snažil v článku naznačiť, že Žilinka mal v tomto prípade v pláne použiť paragraf 363. Zrušiť obvinenie, no Špeciálna prokuratúra pod vedením Daniela Lipšica ho predbehla a podaním obžaloby mu jeho snahu znemožnila.
„Považujem za absolútne manipulatívny a novinárskej etike odporujúci spôsob informovania verejnosti, akým Denník N navodzuje u čitateľov dojem. Generálna prokuratúra (ide o právomoc generálneho prokurátora) mienila použitím § 363 Trestného poriadku zrušiť navrhovateľom obvinenie,“ reagoval Žilinka.
ereport.sk
MZVEZ varuje Slovákov
Vláda schválila pre slintačku vyhlásenie mimoriadnej situácie v celej SR
„Čisté psychiatrické oddelenie,“ reaguje hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Zacharovová na Zelenského pózovanie v jeho prezidentskej kancelárii pred obrazom, na ktorom je Kremeľ namaľovaný v plameňoch
usko považuje rozhovory s USA v Rijáde o ukončení vojny na Ukrajine za intenzívne a užitočné. Americko-ruské rokovania v Saudskej Arábii pozitívne hodnotí aj delegácia zo Spojených štátov
Rusko žádalo vydat celé čtyři ukrajinské oblasti, včetně nedobytých území, tvrdí Moscow Times
Péter Szijjártó ocenil, že Trumpova administratíva kráti financovanie zločineckej USAID, pretože jej aktivity zasahovali do vnútorných záležitostí iných štátov a porušovali suverenitu
Európa posiela peniaze na zbrane, Ukrajina stavia lyžiarske stredisko
Ukrajincom sa nepáči Trumpov vyslanec Witkoff
Premiér Fico avizuje, že vládna koalícia bude mať v parlamente konečne stabilnú väčšinu a bude schopná nielen voliť, ale aj prijímať zákony
Donald Trump plní ďalší sľub, aby súdny systém v USA nebol viac zneužívaný proti americkému ľudu
Nezabúdajme. Tento týždeň pred piatimi rokmi: Lockdowvn v roku 2020 – „Plánovaná“ pandémia a rozkol v spoločnosti
„Žádné příměří, bude další průlom“: Syrský shromažďuje úderné síly. Děmidovku obsadili noví rekruti?
Andrej Danko: „Európa zbuznatela. Potrebujeme vojenský výcvik pre mladých“
Útočný trojuholník: Nová ruská taktika stavia NATO do slepej uličky
Erdogan zostane prezidentom tak dlho, ako uzná za vhodné
Poľský uzol, cez ktorý idú zbrane na Ukrajinu má veľký problém
Ivan Štubňa: Kedy bude zločinecká organizácia NATO a jej predstavitelia postavení pred súd?
„Humanitárne“ bombardovanie Juhoslávie – pečať našej hanby
24. marca 1999 začalo bombardovanie Juhoslávie NATO a trvalo 78 dní. Zámienkou pre útok boli „belehradské vojnové zločiny“
Atentátnik na premiéra zostáva za mrežami: Hrozí mu doživotie
zo sekcie
VIDEO: Robert Kaliňák vo vývrtke- Čo tým chcú dosiahnuť? Toto je najväčší škandál mainstreamu!
VIDEO: Robert Kaliňák vo vývrtke- Čo tým chcú dosiahnuť? Toto je najväčší škandál mainstreamu!
VIDEO: Robert Kaliňák vo vývrtke- Čo tým chcú dosiahnuť? Toto je najväčší škandál mainstreamu!