Základným prvkom sociálnej kontroly je stratégia odpútania pozornosti. Cieľom je odviesť pozornosť verejnosti od dôležitých otázok, o ktorých rozhodujú politické a ekonomické elity, pomocou zaplavenia s nepodstatnými informáciami s neustálym rozptýlením.
Stratégia rozptýlenia je dôležitá na to, aby zabránila občanom získať dôležité poznatky v oblasti vedy, ekonómie, psychológie…Potrebujú neustále odvádzať pozornosť občanov od skutočných sociálnych problémov. Spoločnosť by mala byť zaneprázdnená, nikdy by nemala myslieť.
Vytvorte problém – ponúknite riešenie
Vzniká problém, „situácia“, ktorá vyvolá určitú reakciu verejnosti – takže ľudia sami začnú túžiť po jej riešení. Napríklad umožnenie eskalácie násilia v mestách alebo organizovanie krvavých teroristických útokov, aby sa občania dožadovali zákonov na zvýšenie bezpečnostných opatrení. Alebo iniciovať ekonomickú krízu s cieľom prijať ako nutné zlo obmedzovanie občianskych práv a rozklad štátnych orgánov.
Na implementáciu nepopulárnych riešení ich stačí aplikovať postupne, po kvapkách, v priebehu rokov. Takto boli v 80. a 90. rokoch nastolené zásadne nové sociálno-ekonomické podmienky (neoliberalizmus): obmedzenie úlohy štátu, privatizácia, neistota, flexibilita, masová nezamestnanosť, mzdy, ktoré už nezabezpečujú dôstojný život. Teda všetky tie zmeny, ktoré ak by sa realizovali súčasne, spôsobili by revolúciu.
Ďalším spôsobom, ako robiť nepopulárne rozhodnutia, je prezentovať ich ako bolestné a nevyhnutné a získať súhlas občanov na ich realizáciu v budúcnosti. Je oveľa jednoduchšie vnímať akékoľvek obete v budúcnosti ako v prítomnosti. Po prvé, pretože sa to nestane okamžite. Po druhé, pretože ľudia v mase sú vždy naklonení živiť naivné nádeje, že „zajtra sa všetko zmení k lepšiemu“ a že sa vyhnú obetiam, ktoré sa od nich vyžadujú. To dáva občanom viac času zvyknúť si na myšlienku zmeny a pokorne ju prijať, keď príde čas.
Väčšina reklamy, ktorá je určená širokej verejnosti, používa jazyk, argumenty, symboly a najmä intonácie určené pre deti. Akoby bol divák veľmi malé dieťa alebo mal duševnú nevyvinutosť. Čím viac chcete klamať, tým detinskejší by mal byť tón komunikácie. „Ak oslovíte príjemcu, ako keby mal 12 rokov alebo menej, potom podľa zákonov vnímania existuje možnosť, že bude reagovať nekriticky – ako dieťa“
Použitie emocionálneho aspektu je klasickou technikou na blokovanie racionálnej analýzy a kritického vnímania jednotlivcov. Okrem toho vám použitie emocionálneho faktora umožňuje otvoriť dvere do podvedomia, aby ste tam doručili myšlienky, túžby, obavy, strach, nátlak alebo želané správanie…
- Povzbudzujú masy, aby sa nechali uniesť priemernosťou.
- Vštepiť masám myšlienku, že je módne byť hlúpy, vulgárny a nevychovaný…
Aby jednotlivci uverili, že za svoje problémy a zlyhania si môžu sami kvôli nedostatku inteligencie, schopnosti alebo úsilie. Jednotlivci sa teda namiesto búrenia sa proti existujúcemu systému cítia bezmocní, zapájajú sa do sebaobviňovania. To vedie k depresívnemu stavu, účinne prispieva k zadržiavaniu ľudských činov. Bez akcie nie je revolúcia…
…Za posledných 50 rokov vedecký pokrok viedol k rýchlo rastúcej priepasti v poznaní medzi hlavným prúdom spoločnosti a tými, ktorí patria k vládnucim elitám alebo sú nimi využívaní. Prostredníctvom biológie, a aplikovanej psychológie „systém“ využíva pokročilé znalosti o ľudskej bytosti, či už fyzicky alebo psychologicky. „Systém“ je schopný porozumieť bežnému človeku lepšie, ako človek pozná sám seba. To znamená, že vo väčšine prípadov má „systém“ väčšiu kontrolu a väčšiu moc nad jednotlivcami ako jednotlivci sami nad sebou.
Článok amerického lingvistu Noama Chomského (Chomsky), vydaný podľa knihy Tiché zbrane pre tiché vojny.
VIDEO: „Už sa začína hovoriť, ako nacistickí vojaci trpeli počas Bitky o Moskvu.
Eurobellicizmus: hrozba vzniku štvrtej ríše
Jean Marcal: Bratstvo bavorských iluminátov
Elektrický pôvod vzniku hrudiek zlata
Nositeľ „trójskeho koňa“ a systém riadenia toku primárnych hmôt prostredníctvom slov
„Prišlo to v najhoršom čase. Dopady budú veľké, najmä pre farmárov, ale aj potravinársky priemysel, pretože tých zvierat naozaj veľa nemáme a každé usmrtené zviera znižuje ekonomický potenciál poľnohospodárov,“ hovorí o slintačke a krívačke bývalý šéf veterinárnej správy Bíreš
VIDEO: Ruský prezident Vladimir Putin navrhuje, aby Ukrajina prešla pod dočasnú správu OSN a usporiadala voľby.
VIDEO: Ruská armáda našla hromadu popravených ruských rodičů s malými dětmi, kteří se stali obětí etnického začišťování okupované Kurské oblasti od ruského obyvatelstva.
VIDEO: V Moskve vznikol Medzinárodný klub ľudovej jednoty. S prejavom na jeho zasadnutí vystúpil aj Štefan Harabin
VIDEO: Europoslanec Kaliňák reagoval na pamflet Silvie Porubänovej, plný lží so zameraním na ochranu politických mimovládok, a vyzval šéfku Slovenského národného strediska pre ľudské práva, aby okamžite odstúpila z funkcie
Francúzsky prezident Macron sa zaviazal vytvoriť sily, ktoré budú nasadené na Ukrajine po uzavretí mieru s Ruskom.
VIDEO: „Putin nechce mier, jeho cieľom je rozdeliť USA a Európu
Je Arktída územím dialógu?
Ruský a čínsky pohľad na bezpečnosť sveta
Slepá dôvera v NATO: ako ničomní britskí inštruktori hubili vojakov ukrajinskej armády
Šéf ruskej zahraničnej rozviedky Naryškin obvinil Európsku úniu zo šírenia nacistickej propagandy a protiruských naratívov
Americký prezident Donald Trump oznámil zavedení 25% cel na všechna auta vyráběná mimo Spojené státy.
Vlivný americký exsenátor si odpyká trest za sex s nezletilými v Praze.
VIDEO: „Putin brzo zemře a všechno skončí,“ prohlásil ukrajinský diktátor Zelenskyj
VIDEO: Exriaditeľ kontrarozviedky SIS Peter Tóth o prokurátorovi Danielovi Lipšicovi a jeho mediálnych propagandistoch na čele s Monikou Tódovou preukázateľne financovanej americkým Deep state cez USAID
zo sekcie
Tiché zbrane pre tiché vojny
Tiché zbrane pre tiché vojny
Tiché zbrane pre tiché vojny