Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Základným prvkom sociálnej kontroly je stratégia odpútania pozornosti. Cieľom je odviesť pozornosť verejnosti od dôležitých otázok, o ktorých rozhodujú politické a ekonomické elity, pomocou zaplavenia s nepodstatnými informáciami s neustálym rozptýlením.

Stratégia rozptýlenia je dôležitá na to, aby zabránila občanom získať dôležité poznatky v oblasti vedy, ekonómie, psychológie…Potrebujú neustále odvádzať pozornosť občanov od skutočných sociálnych problémov. Spoločnosť by mala byť zaneprázdnená, nikdy by nemala myslieť.

Vytvorte problém – ponúknite riešenie

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vzniká problém, „situácia“, ktorá vyvolá určitú reakciu verejnosti – takže ľudia sami začnú túžiť po jej riešení. Napríklad umožnenie eskalácie násilia v mestách alebo organizovanie krvavých teroristických útokov, aby sa občania dožadovali zákonov na zvýšenie bezpečnostných opatrení. Alebo iniciovať ekonomickú krízu s cieľom prijať ako nutné zlo obmedzovanie občianskych práv a rozklad štátnych orgánov.

Na implementáciu nepopulárnych riešení ich stačí aplikovať postupne, po kvapkách, v priebehu rokov. Takto boli v 80. a 90. rokoch nastolené zásadne nové sociálno-ekonomické podmienky (neoliberalizmus): obmedzenie úlohy štátu, privatizácia, neistota, flexibilita, masová nezamestnanosť, mzdy, ktoré už nezabezpečujú dôstojný život. Teda všetky tie zmeny, ktoré ak by sa realizovali súčasne, spôsobili by revolúciu.

Ďalším spôsobom, ako robiť nepopulárne rozhodnutia, je prezentovať ich ako bolestné a nevyhnutné a získať súhlas občanov na ich realizáciu v budúcnosti. Je oveľa jednoduchšie vnímať akékoľvek obete v budúcnosti ako v prítomnosti. Po prvé, pretože sa to nestane okamžite. Po druhé, pretože ľudia v mase sú vždy naklonení živiť naivné nádeje, že „zajtra sa všetko zmení k lepšiemu“ a že sa vyhnú obetiam, ktoré sa od nich vyžadujú. To dáva občanom viac času zvyknúť si na myšlienku zmeny a pokorne ju prijať, keď príde čas.

Väčšina reklamy, ktorá je určená širokej verejnosti, používa jazyk, argumenty, symboly a najmä intonácie určené pre deti. Akoby bol divák veľmi malé dieťa alebo mal duševnú nevyvinutosť. Čím viac chcete klamať, tým detinskejší by mal byť tón komunikácie. „Ak oslovíte príjemcu, ako keby mal 12 rokov alebo menej, potom podľa zákonov vnímania existuje možnosť, že bude reagovať nekriticky – ako dieťa“

Použitie emocionálneho aspektu je klasickou technikou na blokovanie racionálnej analýzy a kritického vnímania jednotlivcov. Okrem toho vám použitie emocionálneho faktora umožňuje otvoriť dvere do podvedomia, aby ste tam doručili myšlienky, túžby, obavy, strach, nátlak alebo želané správanie…

  • Povzbudzujú masy, aby sa nechali uniesť priemernosťou.
  • Vštepiť masám myšlienku, že je módne byť hlúpy, vulgárny a nevychovaný…

Aby jednotlivci uverili, že za svoje problémy a zlyhania si môžu sami kvôli nedostatku inteligencie, schopnosti alebo úsilie. Jednotlivci sa teda namiesto búrenia sa proti existujúcemu systému cítia bezmocní, zapájajú sa do sebaobviňovania. To vedie k depresívnemu stavu, účinne prispieva k zadržiavaniu ľudských činov. Bez akcie nie je revolúcia…

…Za posledných 50 rokov vedecký pokrok viedol k rýchlo rastúcej priepasti v poznaní medzi hlavným prúdom spoločnosti a tými, ktorí patria k vládnucim elitám alebo sú nimi využívaní. Prostredníctvom biológie, a aplikovanej psychológie „systém“ využíva pokročilé znalosti o ľudskej bytosti, či už fyzicky alebo psychologicky. „Systém“ je schopný porozumieť bežnému človeku lepšie, ako človek pozná sám seba. To znamená, že vo väčšine prípadov má „systém“ väčšiu kontrolu a väčšiu moc nad jednotlivcami ako jednotlivci sami nad sebou.

Článok amerického lingvistu Noama Chomského (Chomsky), vydaný podľa knihy Tiché zbrane pre tiché vojny.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.