„Európske obyvateľstvo je presviedčané, že z Ruska prichádza existenčná hrozba, ktorej sa dá údajne vyhnúť zničením ruskej štátnosti,“ uviedol riaditeľ ruskej Služby zahraničnej rozviedky (SVR) Sergej Naryškin.

Riaditeľ ruskej Služby zahraničnej rozviedky (SVR) Sergej Naryškin kritizoval varovanie Európskej únie pred „ruskou hrozbou“ ako cielené vyvolávanie strachu a prirovnal ju k nacistickej propagande. Informuje o tom TASR na základe správ agentúr TASS a DPA.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Európske obyvateľstvo je presviedčané, že z Ruska prichádza existenčná hrozba, ktorej sa dá údajne vyhnúť zničením ruskej štátnosti,“ uviedol Naryškin. Vo vyhlásení obvinil Európsku komisiu z úmyselného šírenia protiruských naratívov, ako to v minulosti robil Hitlerov šéf propagandy Joseph Goebbels.
Podľa Naryškina EÚ vedie médiá k tomu, aby „ruský problém prezentovali správne“. Európska únia údajne „rozdáva príručky, ako vtĺkať Európanom do hláv, že je Rusko mocnosť druhej kategórie, ktorá nemá právo diktovať Európe svoje požiadavky“.
„Brusel si otvorene osvojil nacistické metódy masovej psychologickej manipulácie. Zrejme sa v mysliach európskych byrokratov pevne zakorenila známa zásada Goebbelsa‚ že čím väčšia lož, tým je pravdepodobnejšie, že jej ľudia uveria,“ dodal Naryškin.
Európska únia podľa agentúry DPA po invázii na Ukrajinu varovala pred Ruskom ako pred hrozbou, ale plán zničiť jeho štátnosť neoznámila. Ruský prezident Vladimir Putin sa opakovane pokúsil vyvrátil strach Západu pred útokom Ruska na členskú krajinu Severoatlantickej organizácie.
Moskva sa tiež sťažuje, že Európa sa militarizuje a pripravuje na vojnu. Ruský minister obrany Andrej Belousov povedal, že jeho krajina rozbehne svoju vojnovú ekonomiku, aby bola pripravená na prípadnú vojnu s NATO o desať rokov.
Zdroj: bleskovky.sk
„Je to rituál.“
Epsteinova spolupracovníčka Nadia „Marcinko“ je nezvestná
Klimatický naratív WHO nezodpovedá dôkazom
„Všetko bolo odhalené.“ Priznanie najvyššieho veliteľa NATO o Rusku šokovalo Západ
Ukrajina požiada o 20 miliárd dolárov na to, aby Rusko „zhorelo“
Spor huliakovcov a SNS možno pochová celý zákon. Koalícia sa pri voľbe poštou dostala do patu
EÚ sa čoraz viac uberá smerom k formátu vojenského bloku
Skutočný nepriateľ je vo vnútri: EÚ konečne rozpoznáva príčinu svojej civilizačnej katastrofy
Geopolitické zlyhanie
Florian Philippot: Vyhlásenie vrchného veliteľa NATO ruší západnú protiruskú propagandu
NYT: Ukrajina je bezbranná voči ruským balistickým raketám
Prokuratúry krajín V4 podpísali vo Vysokých Tatrách deklaráciu na ochranu práv detí
Viac peňazí, viac cudzincov a kariérny postup! Zelenskyj láka do armády uprostred chronickej krízy ľudských zdrojov
Trump sa zúčastní na zasadnutí samitu G7 so Zelenským
Rakúsko predlžuje kontroly v pohraničnom priestore aj pri SR o tri mesiace
Mierová dohoda Iránu a USA by sa podľa Pakistanu mohla dokončiť do 24 hodín! No Irán fámy vyvracia
Lavrov dlho mlčal. Teraz to však už nevydržal
Štáty EÚ schválili začatie prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom
VIDEO: Brusel už nie je belgický ani európsky! Americký youtuber zdokumentoval inváziu imigrantov
Fico: Matrika zapíše len manželstvo muža a ženy. To, že iný zväzok uznajú v zahraničí, nič neznamená
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Šéf ruskej zahraničnej rozviedky Naryškin obvinil Európsku úniu zo šírenia nacistickej propagandy a protiruských naratívov
Šéf ruskej zahraničnej rozviedky Naryškin obvinil Európsku úniu zo šírenia nacistickej propagandy a protiruských naratívov
Šéf ruskej zahraničnej rozviedky Naryškin obvinil Európsku úniu zo šírenia nacistickej propagandy a protiruských naratívov