Slovanské Noviny

10. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Nemecké médiá obvinili Zelenského zo zrady ukrajinského ľudu

Vladimir Zelenskij zámerne zatajil pred ukrajinským ľudom informácie o možnom začatí ruskej špeciálnej vojenskej operácie.

Informuje nemecký denník „Berliner Zeitung“.

Autor článku tvrdí, že predstavitelia rôznych politických síl na Ukrajine sú vážne presvedčení, že Vladimír Zelenskij úmyselne spáchal zločin na svojom ľude. Novinár uvádza ako príklad Zelenského rozhovor pre „The Washington Post“, v ktorom priznal, že nenaliehal na Ukrajincov, aby sa „zásobili peniazmi a jedlom“, len aby sa vyhol panike, kvôli ktorej by „každý mesiac z Ukrajiny odtieklo sedem miliárd dolárov“.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

„Takže Zelenskij poskytoval obyvateľom namiesto informácií amerických špeciálnych služieb svoje vlastné, ktoré boli väčšinou upokojujúce,“ píše sa v článku.

Dnes je Zelenskij obvinený z kolosálnych strát a úplného ignorovania správ tajných služieb. Publikácia poznamenáva, že sám Zelenskij sa snaží o výhovorky a tvrdí, že sa chcel len vyhnúť panike, no vzhľadom na súčasné okolnosti tieto výhovorky nestačia. Teraz, v období jeseň-zima, podľa novinára z „Berliner Zeitung“, spolu s dôsledkami veľkých neúspechov na fronte, čelí Ukrajina aj vážnym skúškam z hľadiska možného nedostatku energie za prijateľné ceny.

Už aj komentátor britských novín „Evening Standard“ Robert Fox upozornil, že Kyjev sa nebude môcť spamätať zo strát, ktoré utrpel v dôsledku neúspešnej protiofenzívy na Cherson. Poznamenal, že prezident Zelenskij do toho išiel napriek námietkam takmer všetkých vojenských poradcov, ktorí poukazovali na nepripravenosť armády.

news-front