Militantný vakcinátor, infektológ Peter Sabaka sa rozhodol zažalovať celé hnutie Republika.

Hnutie Republika na čele s Milanom Uhríkom a Milanom Mazurekom najnovšie čelí žalobe od lekára Petra Sabaku. Lekár, ktorý verejne často vystupoval počas pandémie koronavírusu, chce od Republiky vysúdiť 100-tisíc eur za to, že o ňom predstavitelia tejto politickej strany šírili nepravdy, informujú Aktuality.sk.
„Vždy keď natáčali videá, kde šírili dezinformácie o mojej osobe, robili to pod hlavičkou Republiky, svietilo tam logo strany, bolo to na facebookovej stránke Republiky aj na Kulturblogu, kde pracujú asistenti Milana Mazureka,“ vysvetlil Sabaka vo vyjadrení pre Aktuality.sk, prečo žaluje celú stranu, nielen samotných politikov.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Sabaka je lekárom infektologickej kliniky bratislavskej nemocnice na Kramároch. V minulosti už podal žalobu na samotného Milana Uhríka aj Milana Mazureka, no teraz priznáva, že spustil „tak trochu križiacku výpravu proti Republike“.
S právnikom sa podľa vlastných slov domnievajú, že Mazurek s Uhríkom o ňom šírili nepravdy pod hlavičkou Republiky, aby na tom získali politický kapitál.
Uhrík obvinil Sabaku, že dostal štátnu cenu s odmenou 28-tisíc eur za to, že schvaľoval nezmyselné covidové obmedzenia, Mazurek ho zase vo videu spájal so smrťou rómskeho chlapca, s ktorou Sabaka nemal nič spoločné.
Od Uhríka na súde žiada odškodné 28-tisíc eur, od Mazureka chce 20-tisíc eur. K týmto súdnym sporom teraz pribudla žaloba na celú Republiku. Súdy zatiaľ nariadili, aby videá a statusy o Sabakovi obaja politici stiahli zo svojich profilov, no na pojednávania a následné verdikty si budeme musieť počkať.
Na Sabaku vo svojom videoblogu reagoval podpredseda hnutia Republika Milan Mazurek:
Občianske združenie vakcinátora Sabaku dostalo 20-tisíc eur od Tiposu
Občianske združenie infektológa MUDr. Petra Sabaku propagujúceho očkovanie ľudí experimentálnymi roztokmi a reštriktívne vládne covid-opatrenia dostalo od štátnej akciovej spoločnosti Tipos 20- tisíc eur.
Mladý infektológ Peter Sabaka sa konštantne dva roky vyjadroval k situácii a opatreniam súvisiacich s mediálnym divadlom okolo infekcie koronavírusu. Okrem konštantným mediálnym výstupom, v ktorých ho korporátne médiá označujú za odborníka ja aj jednou z mediálnych tvárí agresívnej vakcinačnej propagandy. Známy je tiež propagovaním nosenia rúšok a ďalších protipandemických opatrení.
Portál Inenoviny zverejnil informáciu, že občianske združenie MUDr. Petra Sabaku dostalo od štátnej akciovej spoločnosti Tipos 20- tisíc eur. Viac v článku TU.
Zdroj: refresher.sk / veci-verejne.sk / InfoVojna
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Zelené nevoľníctvo: Ako Brusel chytil Slovensko do diabolskej pavučiny veterného biznisu
V súvislosti s náhlou smrťou senátora zo štátu Južná Karolína, Lindseya Grahama.
Desivá historická irónia: banderovské monštrum vychovalo Poľsko
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
VIDEO: Mazurek posiela vakcinátora Sabaku, aby pomohol Dostálovi a NAKA zatknúť Putina
VIDEO: Mazurek posiela vakcinátora Sabaku, aby pomohol Dostálovi a NAKA zatknúť Putina
VIDEO: Mazurek posiela vakcinátora Sabaku, aby pomohol Dostálovi a NAKA zatknúť Putina