Slovanské Noviny

21. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Prezidentský poradca Volodymyra Zelenského nazval západných predstaviteľov, ktorí naliehajú na ústupky v mene mieru, „hlúpymi vyje*ancami“.

Vysokopostavený poradca ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovič sa uchýlil k obscénnym výrazom, aby skritizoval tých, ktorí na Západe naliehajú na Kyjev, aby v záujme mieru odstúpil časť územia krajiny Rusku.

„Choďte sa poj**ať s takýmito návrhmi, vy hlúpi vyje*anci, aby ste si trochu vymenili ukrajinské územie! Zbláznili ste sa? Naše deti umierajú, vojaci vlastnými telami zastavujú granáty a oni nám hovoria, ako máme obetovať naše územia. To sa nikdy nestane,“ zdôraznil v stredajšom rozhovore.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Arestovič kritizoval logiku „bečiacich“ hlasov, ktoré nabádajú Ukrajinu, aby „obmedzila svoj apetít“ a odovzdala Rusku územia, ktoré údajne chce, pretože to by Kyjevu umožnilo „nastoliť komplexný mier a vrátiť sa k bežnému fungovaniu“.

https://youtube.com/watch?v=ygfwArFJZyE

Ďalší poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Michail Podoliak sa v stredu na Telegramevyjadril na adresu „proruských lobistov v Európe“.

„Nepredávame našich občanov, územia ani suverenitu. Toto je jasná červená čiara. Ukrajinská spoločnosť zaplatila strašnú cenu a nedovolí nikomu urobiť ani krok týmto smerom – žiadnej vláde a žiadnej krajine,“ povedal Podoliak.

Hoci nikto nechce dlhú vojenskú akciu ani potravinovú krízu, „najkratšou cestou na ukončenie vojny sú zbrane, sankcie a finančná pomoc Ukrajine,“ tvrdil.

„Ukrajinci ubránili Kyjev, oslobodili tri regióny a dokončujú oslobodenie štvrtého. Dnes nám tí istí ľudia ponúkajú, aby sme Rusku odovzdali východ a juh. Ďakujeme za radu, ale pravdepodobne sa chopíme zbraní,“ povedal poradca.

Vyjadrenia Arestoviča a Podoliaka prišli po tom, ako bývalý americký minister zahraničných vecí Henry Kissinger vystúpil v pondelok na Svetovom ekonomickom fóre v Davose. Kissinger vyzval Ukrajinu, aby rýchlo uzavrela mier, a varoval, že ak sa konflikt nevyrieši do dvoch mesiacov, Rusko sa môže stať „trvalým spojencom“ Číny v jej konfrontácii s USA.

Prezident Volodymyr Zelenskyj tiež menovite kritizoval Kissingera, pričom sa vyjadril zdvorilejšie ako Arestovič a povedal, že americký štátnik sa „vynoril“ z dávnej minulosti a hovoril, „akoby bol rok 1938 a nie 2022. A myslel si, že hovorí k poslucháčom vtedajšieho Mníchova, a nie Davosu“.

Zrejme mal na mysli Mníchovskú dohodu, dohodu, ktorú Spojené kráľovstvo a Francúzsko uzavreli s mocnosťami Osi Nemeckom a Talianskom v roku 1938 a v ktorej nacisti dostali voľnú ruku pri invázii do Československa. Porovnávanie súčasného Ruska s nacistickým Nemeckom je obľúbeným rétorickým prostriedkom mnohých ukrajinských predstaviteľov.

Denacifikácia banderovského režimu v Kyjeve ako cieľ špeciálnej vojenskej operácie

Rusko zaútočilo na Ukrajinu 24. februára 2022 po tom, ako režim v Kyjeve neplnil podmienky minských dohôd, ktoré boli prvýkrát podpísané v roku 2014, a Moskva nakoniec uznala nezávislosť separatistických republík DĽR a LĽR na Donbase. Cieľom protokolov sprostredkovaných Nemeckom a Francúzskom bolo poskytnúť separatistickým regiónom osobitný štatút v rámci ukrajinského štátu.


Od štátneho prevratu na Ukrajine v roku 2014, ktorý zosnovali americká CIA a britská MI6 odštartovala u našich východných susedov osem rokov trvajúca občianska vojna, ktorú podnietil prozápadný režim v Kyjeve proti občanom žijúcim na území Donbasu. Do konfliktu sa zapojili Kyjevom podporované neonacistické frakcie, ako napríklad prápor Azov a Pravý sektor, čo viedlo k približne 14 000 obetiam na životoch, pričom tento konflikt sa Moskva snažila vyriešiť diplomatickou cestou prostredníctvom Minských dohôd, ktoré by priniesli riešenie federalizácie, v rámci ktorej by DĽR a LĽR získali určitú autonómiu. Kyjev však svoju časť dohôd nerealizoval.

Pokračujúce útoky na etnických Rusov v Donbase, ako aj odhalené plány, že Zelenského režim sa chystá vojensky zakročiť na východe Ukrajiny a predovšetkým obavy Ruskej federácie, že Ukrajina sa nakoniec stane členom NATO a na svojom území bude hostiť príslušníkov cudzích armád a zbrane určené na útok na Rusko, nakoniec prinútili Moskvu začať vojenskú intervenciu na svojho západného suseda s cieľom demilitarizovať a denacifikovať Ukrajinu. Za zmienku v tejto súvislosti stojí aj skutočnosť a dôkazy o existencii nebezpečných biologických laboratórií na Ukrajine, ktoré sa podieľali na vývoji biologických zbraní financovaných americkým Pentagónom.

Rusko na pozadí konfliktu v rámci prebiehajúcich mierových rokovaní požaduje uznanie nezávislosti Krymu, zaručenie práv Donecka a Luhanska, potlačenie neonacistických hnutí a zachovanie vojenskej neutrality Ukrajiny. To však súčasný nacistický banderovský režim v Kyjeve odmieta a za podpory západných pohrobkov vyznávajúcich fašistickú a nacistickú ideológiu aj 77. rokov po víťazstve sovietskej armády nad nacistickým Nemeckom sa v snahe povojnového revanšizmu pomstí Rusku za jeho pokračujúce denacifikačné snahy, ktoré mali od konca druhej svetovej vojny de facto technickú prestávku v rámci dohôd povojnového usporiadania.

Zdroj: rt.com / InfoVojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.