Ruská federácia nebude pokorne trpieť sankcie zo strany Európskej únie a pripraví zrkadlové opatrenia.

Oznámill to oficiálny predstaviteľ ruského lídra Dmitrij Peskov. Komentoval správy o predĺžení reštriktívnych opatrení voči Ruskej federácii, informuje portál „PolitExpert“. Peskov upozornil na skutočnosť, že Rusko sa dlho a dobre prispôsobovalo všetkým sankciám a dokonca sa naučilo, ako z nich profitovať. Posilnilo vlastnú výrobu a úspešne sa vyrovnáva so substitúciou dovozu.
„Sankcie sme nezaviedli prví a nie je na nás, aby sme túto otázku otvárali,“ zdôraznil tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie.
Peskov poznamenal, že Moskva nebola prvá, ktorá začala uplatňovať ekonomické obmedzenia, má však vlastný súbor odvetných opatrení, ktoré sa zrkadlovo predĺžia so západnými sankciami. Rusko sa s nimi naučilo žiť a vyrovnať sa s nimi, ale to neznamená, že Brusel a Washington môžu bez akejkoľvek reakcie pokračovať v pokusoch sabotovať rozvoj krajiny.
VIDEO: Kaliňák vyviedol Nvotovú z omylu- Bombardier nie je bombardér!
VIDEO: J. Laššáková- Počúvali sme o diverzifikácii doteraz klamstvá?
USA zvažujú zrušenie sankcií na ruskú ropu
Obrovský ruský útok! Výbuchy otriasli Kyjevom, Charkovom, Chmelnickou oblasťou, Ukrajina vyhlásila celoštátny letecký poplach
Tentokrát nie ropa, ale plyn! Kto v bezpečí ryžuje z perzskej vojny? Platia Európania
Generácia bez koreňov
Budúcnosť patrí malým komunitám
Slovenské národné divadlo včera opäť ukázalo, akú silu má skutočné umenie
BOOOOM: „BlackRock“ práve zabránil investorom vybrať si vlastné peniaze.
Rusko presmeruje dodávky plynu do EÚ na iné trhy
EK priznala, že pozná skutočný dôvod odstavenia Družby
Americkej armáde dochádza munícia na diaľkové ovládanie a na kompenzáciu kopíruje iránske drony
Microsoft je podozrivo ticho. Irán dnes zbombardoval dátové centrá v Perzskom zálive
VIDEO: Iracká Victoria horí po iránskom raketovom útoku. Americké základne v Perzskom zálive sa stávajú nepoužiteľnými
Šokujúce zverejnenie FBI: Trump obvinený zo sexuálneho napadnutia!
Prečo vás neustále sťažovanie sa a vyplakávanie iných ľudí robí hlúpymi?
Trump: Kuba „čoskoro padne“
Ukrajinský analytik hrozí Maďarsku: Zbalíme všetkých mužov v Maďarsku
V Európe sa nenápadne sformoval ďalší totalitný štát
Šokujúci zásah v Maďarsku: Sedem Ukrajincov a bývalý generál zadržaní s miliónmi a zlatom!
zo sekcie
Kremeľ prisľúbil, že odpovie zrkadlovo na predĺženie protiruských sankcií
Kremeľ prisľúbil, že odpovie zrkadlovo na predĺženie protiruských sankcií
Kremeľ prisľúbil, že odpovie zrkadlovo na predĺženie protiruských sankcií