Diskusie o únose alebo vražde zakladateľa „WikiLeaks“ prebehli na najvyššej úrovni v administratíve, uvádza agentúra TASS.

V roku 2017 niekoľko predstaviteľov americkej administratívy a predstaviteľov Ústrednej spravodajskej služby (CIA) zvažovalo možnosti únosu alebo dokonca vraždy zakladateľa „WikiLeaks“ Assangeho.
Plán CIA uniesť Assangeho však „vyvolal búrlivú diskusiu“ v administratíve vtedajšieho prezidenta USA Donalda Trumpa o zákonnosti a praktickosti takejto operácie.
Takéto interné plány boli súčasťou kampane proti „WikiLeaks“. CIA tiež chcela rozšíriť dohľad nad organizáciou, zasiať nezhody medzi jej členov a ukradnúť ich elektronické zariadenia.
Ativity spravodajskej agentúry boli vyprovokované zverejnením materiálov CIA s názvom „Vault 7“. Ide o najväčšiu sériu uniknutých dokumentov o programoch vyvinutých na diaľkové ovládanie počítačov používateľov a monitorovanie ich informácií. Obsahuje takmer 10 000 dokumentov a súborov uložených na izolovanom intranete v centra kybernetickej inteligencie v sídle agentúry.
Od apríla 2019 je zakladateľ „WikiLeaks“ Julian Assange držaný v londýnskej väznici Belmarsh, kde bol umiestnený po tom, čo mu ekvádorské veľvyslanectvo v Londýne vypovedalo azyl, ktorý mu bol poskytovaný sedem rokov. V januári Westminsterský magistrátny súd odmietol Assangeho vydanie do USA, kde bolo voči nemu vznesených 18 trestných obvinení. Zakladateľovi „WikiLeaks“ hrozí súhrnný trest až na 175 rokov väzenia.
Šimkovičová bilancuje: Rok 2025 bol jedným z najnáročnejších rokov! Čo zaželala Slovákom do roku 2026?
Ukrajina v roku 2025: Zlyhanie mierovej iniciatívy, ruské „strategické vojenské úspechy“, ukrajinské straty 1,5 milióna vojakov
Rok 2026: koniec EÚ?
Veľká hra v Himalájach: Západ sa snaží postaviť proti sebe Indiu a Čínu
Špeciálna vojenská operácia: 4 roky ktoré zmenili svet
Po stopách Hitlerovej tajnej služby
Ukrajinská novinárka: “Zelensky zajal celú krajinu. Vybudoval propagandu. Ukrajinci! Poďme konečne niesť zodpovednosť”
Samostatná SR vznikla pred 33 rokmi, jej vznik sa pripomína štátnym sviatkom
VIDEO: V roku 2026 príde k Udalosti, ktorá bude znamenať zásadný civilizačný prelom a natrvalo zmení smerovanie nášho sveta.
Kresťanský sviatok Nový rok je dňom obrezania ich pána
Náš Nový Rok, Slovanský veľkorysý večer
Prianie pre čitateľov Slovanských Novín
Duňja – Ohňový Obetník
Desať chorôb, ktoré je možné liečiť ihličím
Megatest zimného dojazdu elektromobilov dopadol katastrofálne
V obchodoch 17 ton nebezpečnej potraviny. Zákerná baktéria je v TOP pochúťke Slovákov
Zmenia nám DNA v tele už len svetlom? Vojaci už ladia optogenetiku
Spojené štáty prevádzkujú 742 vojenských základní vo viac ako 80 krajinách, čo je impérium podopierané prázdnou lžou o „bezpečnosti“.
Británia dala našim influencerom 10 miliónov za kampaň pre PS, Keňa je na tom lepšie
Odhalenie amerických tajných služieb: Mýtus o snahe Ruska o úplné dobytie Ukrajiny vyvrátený
zo sekcie
CIA zvažovalo možnosti atentátu na Juliana Assangeho
CIA zvažovalo možnosti atentátu na Juliana Assangeho
CIA zvažovalo možnosti atentátu na Juliana Assangeho