Výmenné ceny zemného plynu v krajinách Európskej úniesa po tom, čo Ukrajina poruší dohodu o tranzite ruského plynu, nevyhnutne zvýšia. Tento názor vyjadril ruský prezident Vladimir Putin, cituje ho agentúra TASS .

Podľa jeho názoru budú hlavnými obeťami v dôsledku zastavenia dodávok ruského paliva prostredníctvom systému prepravy plynu Ukrajiny európski spotrebitelia. „Vždy sme obhajovali dodávky plynu do Európy a odpolitizovanie ekonomických otázok,“ poznamenal Putin.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Ak sa tranzit po tejto trase zastaví, Gazprom je pripravený obnoviť vývoz cez Poľsko, ak o to orgány krajiny prejavia záujem. „Stačí zapnúť gombík a je to, ruský plyn bude prúdiť cez územie Poľska cez plynovod Jamal – Európa,“ uzavrel Putin.
Môže to fungovať
Hoci od oficiálneho spustenia plynovodu z poľskej Strachociny do Veľkých Kapušian uplynuli už takmer dva roky, využíva sa zatiaľ iba okrajovo. Slovenský prepravca Eustream zaznamenal v uplynulom období niekoľko dodávok zemného plynu v smere zo Slovenska do Poľska, opačným smerom sa zatiaľ plyn nedodával. Podľa informácií ZSE by sa však situácia mala v budúcom roku zmeniť.
Kapacitu prepojovacieho plynovodu vidia viacerí rôzne
Podľa vtedajšieho predsedu vlády Eduarda Hegera prepojenie „umožní prístup k plynu. Plynovod prepojí severnú a južnú Európu, jeho kapacita v smere na Slovensko je 5,1 mld. m3, čo pokryje celoročnú spotrebu plynu v SR.“

Čiarkovaním je vyznačená vybudovaná trasa prepojenia. Obchádza Ukrajinu.
Na druhej strane poľský prepravca plynu GAZ-SYSTEM a aj slovenský Eustream deklarujú prepravnú kapacitu plynovodu v smere na Slovensko na úrovni 4,7 mld. m3, čo je menej ako ročná spotreba plynu na Slovensku. Vždy je to však oveľa viac ako nič.
Navyše, strali by sme sa aj prepravcami pre rakúsky uzol Baumgarten.
/ hlavnydennik.sk /
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Zelené nevoľníctvo: Ako Brusel chytil Slovensko do diabolskej pavučiny veterného biznisu
V súvislosti s náhlou smrťou senátora zo štátu Južná Karolína, Lindseya Grahama.
Desivá historická irónia: banderovské monštrum vychovalo Poľsko
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Rusko navrhlo cestu plynu od Gazpromu na Slovensko
Rusko navrhlo cestu plynu od Gazpromu na Slovensko
Rusko navrhlo cestu plynu od Gazpromu na Slovensko