Bývalý generálny riaditeľ Ľuboš Machaj podpísal ešte desať dní pred svojím odvolaním lukratívnu zmluvu.

Tou verejnoprávna televízia a rozhlas (vtedy RTVS) poskytla 115 tisíc eur na výrobu programu pre deti. To už pritom Machaj vedel, že v televízii do niekoľkých dní skončí, koalícia aj kvôli nemu dokonca zmenila zákon.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Žiadna transparentnosť v RTVS
Tým však zaujímavý príbeh zďaleka nekončí. Prijímateľom danej sumy je spoločnosť B Production, s.r.o., ktorej Machaj za dva roky svojho pôsobenia podpísal celkovo 6 zmlúv na výrobu rôznych programov, v hodnote niekoľko stotisíc eur.
Konateľom spoločnosti je Tibor Búza, kľúčová postava RTVS počas pôsobenia niekdajšieho generálneho riaditeľa Václava Miku. Spoločnosti B Production sa za garnitúr rokov 2020-23 darilo aj inde, mnohostotisícové sumy jej venoval aj Audiovizuálny fond. Teda ďalšia inštitúcia, ktorej fungovanie sa snaží vládna koalícia zmeniť, poukazujúc aj na to, že nesúhlasí so spôsobom, akým fond rozdeľoval prostriedky na umeleckú tvorbu pre elektronické médiá a film. Naopak, opozícia tvrdí, že rozdeľovanie bolo transparentné.
Aké náhody?
Zaujímavosťou tiež je, že podľa údajov na sociálnej sieti LinkedIn v spoločnosti B Production figuruje istá Zuzana Kroupa, s titulom „content manager“. Osoba s rovnakým menom je aj intendantkou verejnoprávnej Jednotky.
Možno nie nezaujímavým detailom je, že balík peňazí, ktoré tesne pred odchodom Machaj podpísal, má ísť na výrobu vzdelávacieho programu s názvom Superveda. V oblasti vzdelávania vo vede, napríklad prostredníctvom produktu Planéta vedomostí, dlhé roky pôsobí Machajov syn Ján.
/ ereport.sk /
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Zelené nevoľníctvo: Ako Brusel chytil Slovensko do diabolskej pavučiny veterného biznisu
V súvislosti s náhlou smrťou senátora zo štátu Južná Karolína, Lindseya Grahama.
Desivá historická irónia: banderovské monštrum vychovalo Poľsko
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Žiadna transparentnosť v RTVS: Machaj ešte aj tesne pred jeho koncom stihol podpísať lukratívnu zmluvu!
Žiadna transparentnosť v RTVS: Machaj ešte aj tesne pred jeho koncom stihol podpísať lukratívnu zmluvu!
Žiadna transparentnosť v RTVS: Machaj ešte aj tesne pred jeho koncom stihol podpísať lukratívnu zmluvu!