Slovanské Noviny

24. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Blázon Matovič? Expremiér sa nezaprel: V pléne vyvádzal! Poslanci volali po jeho vykázaní

Blázon Matovič? Poslanec Národnej rady (NR) SR Igor Matovič (klub Slovensko, Za ľudí, KÚ) kritizoval počas utorkovej diskusie o programovom vyhlásení vlády (PVV) koalíciu aj opozíciu.

Vláde vyčítal neplnenie sľubov spred volieb, hovoril o rozkrádaní štátu a korupcii. Kritizoval aj neúčasť všetkých ministrov a premiéra Roberta Fica (Smer-SD) na rokovaní parlamentu.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Blázon Matovič?

Matovič v pléne pripomenul predvolebné sľuby novej vlády a poukázal na jej aktuálne kroky. Hovorí o okrádaní dôchodcov či rodín s deťmi. Tvrdí, že jeho vláda prijala opatrenia na pomoc týmto skupinám napriek krízam, pričom vlády Smeru-SD podľa neho za osem rokov hojnosti urobili na pomoc ľuďom málo. Kritizoval aj vládne návrhy predložené na aktuálnu schôdzu NR SR. Novela zákona o kategorizácii ústavnej zdravotnej starostlivosti podľa neho zoberie ľuďom nárok na včasné zákroky.

V pléne vyvádzal

Po prejave nového predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD), ktorý v ňom žiadal poslancov o vyslovenie dôvery Programovému vyhláseniu vlády, tak práve Igor Matovič predstúpil za rečnícky pult s nemiestnym transparentom v ruke. Na základe toho bol poslanec upozornený šéfom NR SR Pellegrinim. Okrem toho viacerí poslanci z pléna volali po Matovičovom vykázaní.

ereport.sk