Nádeje západných krajín, že sankcie spôsobia v Rusku nedostatok spotrebného tovaru, neboli opodstatnené.

Píše nemecký denník „Welt“.
„Cieľom sankcií, ktoré Západ uvalil na Rusko, bolo obrátiť obyvateľstvo proti (ruskému) prezidentovi Vladimirovi Putinovi. Ale vojenská akcia na Ukrajine je stále sotva cítiť v každodennom živote mnohých Rusov. Aj to je zásluha nemeckých firiem,“ píše sa v článku.
-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme------------------------------------
Napriek tomu, že sankcie neboli oficiálne namierené proti samotnému ruskému obyvateľstvu, Západ stále dúfal, že ich dôsledky pocítia občania.
„Dúfali sme, že západné značky čoskoro z Ruska zmiznú a katapultujú ruských spotrebiteľov späť do spotrebiteľského sveta neskorého Sovietskeho zväzu. To sa však nestalo,“ sťažuje sa autor.
Spotrebitelia v Rusku podľa neho majú pocit dostatku, ktorý je najvýraznejší v obchodoch s potravinami. Publikácia zdôrazňuje, že je to do značnej miery spôsobené pokračujúcou prítomnosťou nemeckých značiek na ruskom trhu.
news-front
24. december u Slovanov
Zelenského 20 bodov navrhovaného „mierového plánu“
Elektromobily sú na brutálnom ústupe. Prečo o nich klesá záujem raketovým tempom?
Všetci vtedy obvinili Rusko. Po štyroch mesiacoch Estónsko muselo priznať, že dron, ktorý spadol na jeho územie bol ukrajinský
Predpoveď slávneho generála sa napĺňa: Európa sa pripravuje na veľkú vojnu
V. A. Nebenzja na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN o situácii okolo Venezuely
„Ruský jazyk je silnejší ako ukrajinizácia,“ tvrdí bulharský politik
Ruský systém protivzdušnej obrany S-500 dokáže odhaliť stíhačky F-35
Miroosnova
Vysoké ceny ropy ako nástroj americkej finančnej politiky
Prírodná sila
Keď spoločenstvo mlčí, nastupuje manipulátor
Britská policie pilotně zavádí systém umělé inteligence pro sledování „podezřelých“ jízd řidičů
Revolta proti Bruselu: Von der Leyenová utrpela historické poníženie
48 hodín pre Kyjev. Odpočítavanie sa začalo: Toto je začiatok konca?
POZOR! Z obchodov sťahujú kávu, olej, mäso aj múku
Novela Trestného zákona podpísaná! Opozícia kvíli
Ruská odplata za vraždu generála si bude vyžadovať chladnokrvnosť
Ďalší americkí žoldnieri boli zničení ruskou armádou
VIDEO: „Konšpirátor je človek, ktorý rozmyšľa a neriadi sa väčšinovým názorom. Mladí ľudia túžia po pravde,“ tvrdí Jozef Banáš.
zo sekcie
Welt: Európania sú pobúrení nedostatkom deficitu v Rusku
Welt: Európania sú pobúrení nedostatkom deficitu v Rusku
Welt: Európania sú pobúrení nedostatkom deficitu v Rusku