Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Sme manipulovaní cez slabosti, hráme sa na zlozvyky, nevedomosť a ignoranciu. Ľudské slabosti sú niečo, čo je v rozpore s predstavou človeka o tom, čo by malo byť, ale je prítomné v živote človeka prostredníctvom jeho úsilia a úsilia iných ľudí …

1. Chamtivosť a závisť.

Chamtivosť a závisť sú možno najčastejšou slabosťou, ktorá sa používa na skryté ovládanie ľudí. Nekontrolovateľnú túžbu rýchlo zbohatnúť majú mnohí, od kasín a kartových „podvodníkov“, cez burzových hráčov až po tých, ktorí v roztrhaných džínsoch a s ojazdeným a starým autom prednášajú na tému „Ako sa stať milionárom“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nenásytnosť využívajú banky, keď sa vám snažia vnútiť ďalší úver. Šarlatáni sľubujúci zbohatnutie na finančných pyramídach.

Vláda, vedená chamtivosťou, odhaľuje prehnané účty za bývanie a komunálne služby, benzín a rôzne dane z toho, čo sa zdá byť vaším majetkom, vrátane dane z vášho domu a vášho pozemku. A vždy, keď lakomec z bytových a komunálnych služieb, vystavujúci prehnane nafúknutý účet, tápa nad otázkou, ale či predal lacno, možno si mal od svojich lokajov vziať ešte viac. Ale, mimochodom, dnes nám ide skôr o manipuláciu prostredníctvom chamtivosti, a nie o chamtivosť ako fenomén ako taký.

Väčšina reklamy je postavená na pestovaní chamtivosti. „Pozri, ten bohatý a úspešný muž fajčí len určitú značku cigariet a tá bohatá mladá žena pije len také a také značky piva.“ To znamená, že aby bol človek bohatý, úspešný a krásny, musí piť a fajčiť, často získavať nepotrebné a zbytočné veci?! Je to absurdné, ale je to spôsob skrytej kontroly.

2. Strach.

Strach je prirodzený pocit nebezpečenstva v tele, ktorý má chrániť človeka pred smrťou. Ale, ako sa to stáva, sú to základné obranné mechanizmy, ktoré sa používajú na tajné ovládanie ľudských más. Strach je hybnou silou mnohých náboženstiev. Ktoré neustále a často bez akéhokoľvek dôvodu vyvolávajú strach zo smrti, v snahe speňažiť ľudský strach. Ľudia už dlho a so záujmom študujú svoj vlastný strach, snažia sa pochopiť jeho príčinu, pôvod. Strach so svojimi obmedzujúcimi funkciami využívajú manipulátori na to, aby obmedzili naše znalosti o svete okolo nás.

3. Jedlo.

Bez jedla človek dlho nevydrží, jedlo potrebuje. A opäť, ako to už často býva, v takýchto prípadoch sa, samozrejme, nemôžu objaviť spôsoby ovládania človeka prostredníctvom jedla. Pomocou jedla sú ľudia manipulovaní, počnúc nanútením elementárneho obžerstva, končiac vynikajúcimi diétami. Cieľom je navyknúť človeka na určitý druh potravín a jedenie určitých druhov výrobkov od určitého výrobcu z určitého regiónu. V otázkach stravovania sa treba riadiť striedmosťou a racionálnou nevyhnutnosťou. Jedlo poskytuje množstvo spôsobov, ako skryto a explicitne ovládať ľudí.

Ak vezmeme do úvahy rozsiahlejšie spôsoby kontroly prostredníctvom potravín, potom môže byť výroba potravín zámerne obmedzená, aby sa zvýšila ich cena. Spôsobiť rozruch a nákup určitého produktu.

Najnovším trendom v potravinovom manažmente sú nepochybne geneticky modifikované potraviny. Jedlo je moc a peniaze, kto kontroluje predaj jedla, má obrovskú moc. Poľnohospodári musia každú novú sezónu kupovať nové semená iba od spoločnosti, ktorá im ich predala. Výsledkom je, že pri distribúcii geneticky modifikovaných produktov je moc nad potravinovým materiálom a finančnými tokmi, čo v skutočnosti znamená takmer úplná moc, daná korporáciám vyrábajúcim geneticky modifikované produkty.

4. Žiadostivosť.

Pud rozmnožovania do nás vložila sama príroda, no dlhý vývoj človeka a sociokultúrna spoločnosť nás priviedli k schopnosti stanoviť si kritériá morálky správania. Zdravá spoločnosť so stabilným rozvojom vždy kladie do popredia rodinné a tradičné hodnoty.

Ale v poslednej dobe je používanie žiadostivosti na skryté ovládanie osoby čoraz častejšie a priemysel žiadostivosti naberá na sile. V podstate pomocou žiadostivosti predávajú tovar, služby, hudbu, filmy, niekedy aj samotné ľudské telo. Politicky je skorumpovanejšia spoločnosť sociálne menej náročná. Chtíč odvádza pozornosť od naliehavých ľudských problémov, takže sa ukazuje, že je prospešný pre nepoctivé autority a je podporovaný všetkými možnými spôsobmi.

5. Bezdôvodný hnev.

Odvádzanie pozornosti od toho, čo sa skutočne deje a prenášanie hnevu zo seba na niekoho iného je starý podvod. Ako viete, zlodej najhlasnejšie kričí „zastavte zlodeja!“. Preto upriamiť pozornosť na neexistujúceho vinníka je neustála a vyčerpávajúca činnosť väčšiny politikov a postáv v blízkosti politiky. Ak sa niečo stalo, potom sa budú snažiť hnev ľudí odvrátiť od páchateľov. Bezmyšlienkový hnev preto vo svojich prefíkaných plánoch často využívajú rôzni politickí stratégovia.

6. Ľahostajnosť, záhuba.

Manipulátor sa vám vždy bude snažiť vštepiť psychológiu otroka, pretože nespochybniteľne a bezmyšlienkovite plnia príkazy a vôľu pána, iba otroci s podlomenou psychikou a vôľou. Využije sa všetko, navodenie komplexu viny, menejcennosti, obviňovanie samotného človeka za všetko na svete. Inštalácia o nemožnosti zmeniť súčasný stav vecí. Viera vo všadeprítomnosť a všemohúcnosť dozorcu, ktorý si len želá, aby otrok odsúdený a pokorne urobil, čo sa mu povie, a potom otroka nebili palicou.

Psychológia otroka je to, čo bezduchý vládca a manipulátor, utápaný vo svojich chorobných túžbach a smäde po moci, potrebuje od spoločnosti.

7. Lichôtky.

Bezmyšlienkovite vychvaľovať akúkoľvek priemernosť, alebo to, čo sa hodí manipulátorovi, na človeku alebo na udalosti, je nepochybnou a hlavnou úlohou lichôtky s cieľom nasmerovať navádzaných do hlavného prúdu pokory. Vyvyšovanie nerestí a pripisovanie cností, ktoré absentujú v objekte skrytej kontroly, to sú tajné mechanizmy zručného lichotníka. Klamstvá a lichôtky idú ruka v ruke a pomáhajú lichotníkom dosiahnuť ich tajné, zlovestné plány.

Mnoho ľudí je chtivých lichôtok, v našom často nevľúdnom svete podľahnú slabosti a padnú do húževnatých labiek prefíkaného lichotníka. Ktorá pomocou klamstiev môže dosiahnuť takmer každé rozhodnutie od človeka chtivého takejto slabosti.

Lichôtky sa často využívajú ako na politické, reklamné, manažérske účely, tak aj napríklad pri písaní historických konceptov.

8. Lenivosť.

Lenivosť v šikovných rukách manipulátora je mimoriadne účinným nástrojom aj na skryté ovládanie ľudí. Hoci lenivosť, ako aj ďalšia slabosť na tomto zozname, hlúposť, ktorá je niektorým ľuďom vlastná, sú skôr sprievodnými faktormi úspešnej manipulácie s vami, tu ich jednoducho nemožno ignorovať.

Lenivý človek v zásade dokáže neúnavne orať aj manipulátora, ak nerozumie cieľom, ktoré si skrytá kontrola kladie. V dôsledku toho máme fakt, že čím je človek hlúpejší a lenivejší, tým je ako otrok manipulátora zdatnejší a perspektívnejší. Preto je samozrejme zbavenie sa vplyvu skrytej kontroly pre lenivého a hlúpeho človeka jeho duševným rozvojom v rôznych oblastiach a každodennou prácou na sebazdokonaľovaní.

9. Hlúposť.

Ako si čoraz viac všímame, hlúposť sa v našom svete pestuje čoraz viac. Všetky tie ploché komédie a nezmyselné nekonečné série. Veľa sa robí preto, aby sa hlúpy človek cítil pohodlne. Je to jednoduché, hlúpi ľudia sú ľahšie manipulovateľní. Ako hovorí jeden vtip: „Častejšie sa usmievajte, šéfovia milujú idiotov.“

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d