Slovanské Noviny

1. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Zomrel nebojácny vedec Luc Montagnier – nositeľ Nobelovej ceny, spoluobjaviteľ vírusu HIV a kritik injekčne podávaných experimentálnych látok proti Covid-19

Francúzsky mikrobiológ profesor Luc Montagnier bol ba začiatku pandémie nového koronavírusu jednou z prvých známych osobností, ktoré tento patogén označili za umelo vytvorený.

Spoluobjaviteľ vírusu HIV a nositeľ Nobelovej ceny za fyziológiu a medicínu Luc Montagnier zomrel v utorok vo veku 89 rokov v nemocnici v Neuilly-sur-Seine na okraji Paríža.

TASR o tom informuje na základe správy francúzskeho denníka La Croix, ktorému to potvrdil starosta Jean-Christophe Fromantin.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Montagnier dostal Nobelovu cenu spolu Françoise Barré-Sinoussiovou v roku 2008 za spoločnú prácu v Pasteurovom inštitúte v Paríži na izolovaní vírusu ľudskej imunitnej nedostatočnosti (HIV). Ich práca bola kľúčová pre vývoj testov a antiretrovirálnych liekov proti tomuto patogénu. Syndróm získanej imunitnej nedostatočnosti (AIDS) sa dostal do pozornosti verejnosti v roku 1981, keď lekári spozorovali nezvyčajné úmrtia medzi mladými homosexuálnymi mužmi v Kalifornii a New Yorku.

Montagnier v snahe izolovať pôvodcu tohto ochorenia súperil s americkým vedcom Robertom Gallom. Napokon sa za spoluobjaviteľov vírusu HIV považujú obaja, i keď tomuto uznaniu predchádzali právne a dokonca aj diplomatické spory medzi Francúzskom a Spojenými štátmi, pripomína agentúra AFP.

V posledných rokoch sa Montagnier stával čoraz väčším kritikom očkovania a bol aj odporcom vakcinácie proti ochoreniu COVID-19. Na začiatku pandémie nového koronavírusu bol jednou z prvých známych osobností, ktoré tento patogén označili za umelo vytvorený. K tejto teórii poskytol aj forenzný dôkaz. Spolupracoval s advokátskou kanceláriou Weis & Partners na jednom z podaní na Medzinárodný trestný súd v Haagu.

Montagnier ďalej upozorňoval, že vakcíny proti koronavírusu spôsobia vznik ďalších variantov. Väčšina vedeckej komunity ho za tieto vyjadrenia kritizovala. Médiá bývalého hlavného prúdu a ich alternatívni odborníci ho kritizovali za to, že svoj štatút nositeľa Nobelovej ceny využil na „šírenie nebezpečných zdravotných informácií“. 

https://rumble.com/embed/vesdvv/?pub=4

Narodil sa v malej obci Chabris, asi 160 km východne od Paríža. Od roku 1955 bol asistentom na parížskej univerzite, v roku 1960 nastúpil do Národného centra pre vedecký výskum (CNRS), absolvoval niekoľko študijných pobytov vo Veľkej Británii a po návrate založil oddelenie vírusovej onkológie na Pasteurovom ústave. V roku 1983 so svojimi dvoma spolupracovníkmi objavili vírus HIV, ktorý sa ukázal byť pôvodcom ochorenia AIDS a vytvorili sérologický test na túto chorobu. Roku 1986 objavili v západnej Afrike druhý, veľmi odlišný vírus, súvisiaci s AIDS. V rokoch 1991-1997 bol Montagnier riaditeľom novozaloženého oddelenia pre výskum AIDS v CNRS av rokoch 1997-2001 bol profesorom na New York University. Profesor Luc Montagnier bol ženatý s Dorotheou Ackermanovou.V roku 2009 bol vyznamenaný Rádom čestnej légie, Rádom za zásluhy, bol zvolený za člena Národnej lekárskej akadémie a Francúzskej akadémie vied.

Ceny profesora Luca Montagniera: 
(Strieborná medaila Národního centra vedeckého výzkumu (1973), Laskerova-DeBakeyova cena za klinický medicínský výzkum (1986), Scheeleova cena (1986), Körberova európská vedecká cena (1986), Cena princeznej z Astúrie za technický a vedecký výskum 2000, Ocenenie za klinický lekársky výskum Lasker-DeBakey 1986, Medzinárodná cena Gairdner Foundation 1987, cena Louisa-Jeanteta za medicínu 1988, Japonská 1988, Cena Alberta Laskera za základný lekársky výskum, čestný doktor Univerzity svätého Jozefa 2011, Čestný doktor Univerzity v Bologni 1989, čestný doktor Bar-Ilan University 2011, Čestný doktor Univerzity v Liège, Solúne, Montreale, Aténach, Bukurešti a iné).

Česť jeho pamiatke! Zapíše sa do dejín ako slobodný, čestný a nebojácny vedec a človek s veľkým Č.

Zdroj: ta3.com / InfoVojna / Advokátska kancelária Weis & Partners

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d