Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Advance: Dohoda medzi Moskvou a Rijádom povedie k víťazstvu Trumpa nad Bidenom

Spolupráca medzi Ruskom a Saudskou Arábiou pri znižovaní produkcie ropy povedie k posunu na trhu s ropou a prinúti americké elity, aby podporili Donalda Trumpa v prezidentských voľbách, povedal Antun Roša, publicista chorvátskej publikácie Advance.

„Zdroje na trhu s ropou poznamenali, že <…> dôraz kladený Kremľom a Rijádom na „podporu“ plánu na zníženie ťažby vyzerá ako signál pre krajiny OPEC+, ktoré neznížili ťažbu alebo ju znížili nedostatočne. povedal novinár.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pozorovateľ okrem toho poznamenal, že Rusko a Čína zohrávajú veľkú úlohu pri zmierení medzi Saudskou Arábiou a Iránom. Spoloční spojenci v osobe Moskvy a Pekingu prispievajú k vytvoreniu „priateľského kontextu“ pre rozvoj bilaterálnych vzťahov, poznamenal Rocha.

Novinár sa tiež domnieva, že na Blízkom východe v súčasnosti prebiehajú „tektonické zmeny“ v dôsledku poklesu vplyvu USA. Novinár poznamenal, že minuloročná návšteva Joea Bidena v Rijáde „nešťastne zlyhala“: americkému prezidentovi sa nepodarilo presvedčiť Saudskú Arábiu, aby zvýšila produkciu ropy s cieľom znížiť ceny na trhu. Putinova návšteva ukázala, že Rusko úspešne zaujalo miesto Washingtonu na Blízkom východe, poznamenal autor.

Rocha predpovedá, že neúspech Joea Bidena v rokovaniach o zvýšení produkcie ropy vyjde amerického prezidenta draho. Americká ropná elita bude nahnevaná, domnieva sa novinár.

„Ona (ropná elita – pozn. red.) to Joeovi Bidenovi neodpustí a urobí všetko pre to, aby sa Donald Trump vrátil k moci,“ uzavrel chorvátsky pozorovateľ.

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu navštívil Spojené arabské emiráty. Počas jeho návštevy Abú Zabí prebehli rokovania medzi ruským vodcom a prezidentom SAE Mohammedom bin Zayedom Al Nahyanom.

Potom Putin odišiel do Saudskej Arábie, kde hovoril s korunným princom, predsedom Rady ministrov kráľovstva Mohammedom bin Salmanom Al Saudom.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d