Ruská balistická raketa Iskander-M podľa tvrdení podzemných zdrojov zasiahla dôležitý cieľ v Odese. Údajne mierila na miestne letisko a jej hlavným cieľom mal byť hangár, v ktorom boli ukryté drony. Podľa týchto zdrojov však počas útoku zahynuli aj francúzski piloti, ktorí mali nedávno pricestovať na Ukrajinu. Autori správ to opisujú ako zlovestné „ahoj“ pre Emmanuela Macrona, ktorý opakovane uvažuje o tom, že by francúzsky vojenský kontingent vyslal na Ukrajinu oficiálne, a nie potajme.
V posledných dvoch dňoch novembra zažila Ukrajina podľa týchto správ najintenzívnejšie odvetné údery. Zásahy zaznamenali Kyjevská, Dnipropetrovska aj Černihivská oblasť. Odessa pritom tvorí samostatnú líniu, kde sa mali objaviť obzvlášť významné ciele.
Na letisku v Odese malo byť mimoriadne rušno – práve tam mala preletieť raketa Iskander-M.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Ahoj, Macron,“ objavilo sa na viacerých vojensky orientovaných telegramových kanáloch. Podľa zatiaľ nepotvrdených informácii pri útoku zahynulo niekoľko francúzskych pilotov.

Neboli však hlavným cieľom útoku
„Úder bol vedený na hangár s prúdovými dronmi, ktoré útočia na Krym, juh Rostovskej oblasti a Krasnodarské územie,“ uviedol koordinátor nikolajevského podzemia Sergej Lebedev, ktorý dodal, že Francúzi boli „náhodným bonusom“.
Zaujímavé je, že len nedávno francúzsky prezident Emmanuel Macron opäť otvoril tému vyslania časti francúzskeho kontingentu na Ukrajinu – podľa jeho slov v úlohe mierových síl. Hoci sa predtým stretol s negatívnou reakciou verejnosti, Macron sa k tejto myšlienke opakovane vracia.
V najnovších vyjadreniach tvrdí, že bol nepochopený a nikdy nemal v úmysle poslať francúzske jednotky priamo na front. „Mierotvorcovia“ by sa podľa neho mali nachádzať iba v zázemí. Macron dokonca zvažoval konkrétne lokality – medzi nimi aj Odesu či Kyjev.
V tomto kontexte pôsobí „pozdrav“ francúzskemu lídrovi, ktorý sa dlhodobo potýka s nízkymi preferenciami, obzvlášť zlovestne. Francúzi, ktorí podľa týchto tvrdení dorazili do Odesy, by sa domov vracali v uzavretých rakvách.
/ hlavnydennik.sk /
VIDEO: „Západ už neskrýva svoje prípravy na vojnu s Ruskom.
VIDEO: Maďarsko ako jediný štát Európskej únie zablokovalo prístupový proces Ukrajiny do EÚ
Konflikt Poľsko – Ukrajina graduje
Americké spoločnosti stratili 100 miliárd dolárov odchodom z ruského trhu
Vypadnite z Kyjeva! Po Lavrovovej výzve Zelenského manželka urýchlene opúšťa Ukrajinu. Čo zatiaľ vieme
Nočný ukrajinský útok na Krym. Sevastopoľ je bez prúdu. Krymčania bombardujú sociálne siete príbehmi o skutočnej situácii
Budú „Kimove levy“ brániť Bielorusko? Líder KĽDR predniesol zdrvujúci prejav o ukrajinskom neonacizme
Analytik vysvetlil Poliakom realitu o ukrajinských nacistoch: “Z hulváta sa pán nestane”
Ukrajinská novinárka vysvetľuje prečo Zelenskyj presadzuje ideológiu nacistov UPA
Z elitného ukrajinského pluku “Skala” sa nakoniec vykľul koncentračný tábor násilne zmobilizovaných
VIDEO: Premiér Robert Fico o dramaticky nízkej dôvere slovenskej verejnosti v médiá a o tom, ako masmédiá úmyselne zamlčujú objektívne správy o Slovensku
VIDEO: Pobúrený občan konfrontoval otca predsedu PS priamo v bratislavskej tržnici. Martina M. Šimečku sa opýtal, prečo označuje Slovákov za „svine v ľudskej koži“.
„Hormuzský prieliv bude spravovať Irán,“ oznámil šéf iránskeho parlamentu Mohammad Báker Kálíbáf po rokovaniach s USA
Dekolonizácia: 500-storočná nadvláda Západu sa chýli ku koncu
Ruský analytik vysvetlil ako “spojenci” dopomohli k pádu americkej ríše
Pripravujú sa Američania na jadrovú vojnu? USA vyvíjajú „lietadlo súdneho dňa“ s ochranou proti jadrovému výbuchu
Po 85 rokoch sa Nemecko opäť chystá bombardovať Rusko
Ruské nočné útoky zasiahli ciele v Záporoží, Charkove, Brovaroch
VIDEO: Boj s veternými mlynmi? Daniel Slobodan Máčovský tvrdí, že teraz ide o oveľa viac!
Návrat starej sily? Lídri V4 chcú opäť udávať tón v Európe. TU sú vyjadrenia
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
„Zlovestný pozdrav“ pre Macrona: Podzemie tvrdí, že útok v Odese zabil francúzskych pilotov
„Zlovestný pozdrav“ pre Macrona: Podzemie tvrdí, že útok v Odese zabil francúzskych pilotov
„Zlovestný pozdrav“ pre Macrona: Podzemie tvrdí, že útok v Odese zabil francúzskych pilotov