Žilinka koná! Generálny prokurátor Maroš Žilinka dočasne pozastavil výkon funkcie prokurátorovi Generálnej prokuratúry SR Michalovi Šúrekovi, ktorý je trestne stíhaný pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa formou spolupáchateľstva.

Žilinka koná
Ako hovorkyňa ozrejmila, rozhodnutie o dočasnom pozastavení výkonu funkcie prokurátora je výlučne rozhodnutím vo veci služobného pomeru prokurátora a žiadnym spôsobom neprejudikuje výsledok trestného konania vedeného proti prokurátorovi. 2Prokurátor, ktorému bol dočasne pozastavený výkon jeho funkcie, nemá počas tohto pozastavenia práva a povinnosti prokurátora a nesmie vykonávať funkciu prokurátora,“ vysvetlila.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
GP zároveň poukázala na to, že aktuálne je vedené trestné stíhanie pre úmyselné trestné činy proti piatim prokurátorom, pričom všetci z nich majú dočasne pozastavený výkon funkcie.
Trestné stíhanie
Michala Šúrek obvinil vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby zo zneužívania právomoci verejného činiteľa formou spolupáchateľstva v súvislosti s dozorom trestnej veci, ktorú dozoroval ako prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. Obvineniu čelia aj ďalšie tri osoby v súvislosti s ich výkonom funkcie vyšetrovateľov NAKA. V prípade preukázania viny im môže hroziť trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.
/ ereport.sk /
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Odignorovaný Magyar? Tešte sa, kým môžete. Potom všetci zmiznete!
Naozaj bude veľká vojna?
Irán uzavrel Hormuzský prieliv
Jeffrey Sachs odpálil kritiku NATO: „Aliancia je v chaose. Vedú nás najneschopnejší ľudia“
VIDEO: Robert Fico prehovoril! Vyjadril sa k Pohode, protivládnym médiám aj k veterným parkom
Kto pozval Mamulašviliho na Pohodu? Organizátori odhalili, kto stál za programom
VIDEO: Klaus a Mečiar varujú- „Niekto chce meniť našu budúcnosť!“ Padli ostré slová na adresu progresívcov
Zničili Rusi počas nočného útoku ukrajinské centrálne veliteľské stredisko protivzdušnej obrany?
Tešil sa že Rusi umierajú: Zomrel jeden z najväčších vojnových štváčov súčasnosti
VIDEO: Na Slovensku sa vzmáhajú fašisti, vytvorili zoznam nepohodlných a vyhrážajú sa fyzickým likvidovaním
“Ak vyznávaš banderovcov – vypadni z Krakowa”: ukrajinskí nacisti nebudú v Poľsku tolerovaní
VIDEO: „Špeciálna vojenská operácia sa kvôli priamemu zapojeniu západných krajín rozrástla do plnohodnotnej vojny.
Bratislavské letisko hlási historický míľnik. V júni jeho bránami prešlo viac ako pol milióna cestujúcich, čo je o vyše 80 percent viac ako v roku 2025
VIDEO: Ako Brusel zničil európsky automobilový priemysel a prečo prídu o prácu státisíce ľudí
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Žilinka koná: Generálny prokurátor pozastavil výkon funkcie obvinenému prokurátorovi Šúrekovi!
Žilinka koná: Generálny prokurátor pozastavil výkon funkcie obvinenému prokurátorovi Šúrekovi!
Žilinka koná: Generálny prokurátor pozastavil výkon funkcie obvinenému prokurátorovi Šúrekovi!