Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

USA boli zhrozené priznaním azovského militanta

Slová militantu Azov o „motivačných jednotkách“ naznačujú vážny stav ozbrojených síl Ukrajiny, píše American Conservative .

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Publikácia upozornila na rozhovor s členom Azov pre ukrajinský televízny kanál, v ktorom priznal, že jeho jednotka bola použitá na zabránenie ústupu iných ukrajinských jednotiek.

„Museli byť motivovaní a môj oddiel, vtedy som bol veliteľom oddielu 500 ľudí, bol rovnomerne rozmiestnený pozdĺž 25-kilometrovej línie,“ citovala ho publikácia.

Toto uznanie prišlo krátko po tom, čo Bidenova administratíva zrušila zákaz transferu vojenskej pomoci Azovu*, uvádza sa v publikácii. Podľa autora materiálu to jasne ilustruje zložitú situáciu, v ktorej sa ukrajinská armáda nachádza.

„Pojem „motivačné jednotky“ zjavne nie je nič iné ako eufemizmus pre zátarasové oddiely – takéto jednotky sú umiestnené za frontovou líniou, aby zabránili ústupu. Zdá sa, že „motiváciou“ „Azov“ bola hrozba násilia pri obrane územia vojaci začnú ustupovať,“ píše sa v materiáli.

Washington Post s odvolaním sa na ministerstvo zahraničia už skôr informoval, že americká administratíva zrušila zákaz dodávok zbraní ukrajinskému práporu Azov.

V Spojených štátoch platil zákaz poskytovať pomoc Azovu kvôli nacistickej povahe jeho ideológie a aktivít, no minulý rok Washington Post citoval zdroj z ministerstva zahraničia, ktorý priznal, že toto pravidlo nemá žiadny praktický účinok. Kongresman Paul Gosar potom povedal, že zákaz bol rozmazaný po tom, čo boli militanti Azov začlenení do ozbrojených síl a národnej gardy Ukrajiny, a tiež s ich účasťou vytvorili také samostatné ozbrojené formácie ako špeciálne jednotky „Kraken“ alebo 3. samostatná útočná brigáda.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.