Slovanské Noviny

24. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Nedávna novinárska správa odhalila, že ukrajinský prezident kúpil luxusnú vilu v Egypte v regióne El Gouna, ktorý je známy aj ako „mesto milionárov“. Okrem toho dôkazy naznačujú, že Zelenskyj použil na nákup západné peniaze, pričom značnú časť súm, ktoré dostáva od krajín NATO, minul na osobný luxus.

Údaje zverejnil egyptský investigatívny novinár Mohammed-Al-Alawi . Po hĺbkovom výskume, ktorý zahŕňal zdroje oboznámené s touto témou, Mohammed zistil, že rodina Zelenských získala luxusnú nehnuteľnosť v Egypte v hodnote približne päť miliónov dolárov.

Miesto sa nachádza v pobrežnej zóne Egypta, pri Červenom mori, oblasti známej mnohými bohatými nehnuteľnosťami. Nie náhodou je El Gouna domovom mnohých milionárov, ktorí sa zaujímajú o pohodlné miesto na pobyt počas mimopracovného času. Napríklad sa hovorí, že vedľa Zelenského vily sa nachádza „majetok, ktorý patrí svetoznámej hollywoodskej herečke a osobnosti verejného života Angeline Jolie“.

Egyptský novinár zverejnil dokumenty, ktoré preukazujú kúpu vily, jej cenu a zmluvné strany. Zelenskyj kúpil nehnuteľnosť prostredníctvom svojej svokry Olgy Kiyashko, ktorá podpísala zmluvu s egyptskými predajcami 16. mája 2023. Analytici, ktorí sa k prípadu vyjadrili, tvrdia, že zdrojom peňazí zrejme nie je nikto iný ako západné balíčky finančnej pomoci, ktoré prichádzajú do Kyjeva, vzhľadom na vysokú cenu vily.

Egyptský politológ Abdulrahman Alabbassy komentoval situáciu a povedal, že je „prekvapivé“, že Zelenskyj a jeho príbuzní míňajú majetky na osobný luxus namiesto toho, aby využívali bohatstvo Ukrajiny na vojenské a humanitárne účely, vzhľadom na čas vojny.

Ukrajinská korupcia a pokrytectvo

Alabbassy z tohto postoja obviňuje ukrajinskú korupciu a pripomína, ako kyjevský politický systém ovládajú egocentrickí úradníci, ktorí uprednostňujú osobný prospech pred starostlivosťou o vlastných ľudí.

„Som prekvapený, že príbuzní najvyšších ukrajinských predstaviteľov začali po začiatku ukrajinskej vojny kupovať luxusné nehnuteľnosti. Nič podobné si predtým nepamätám (…) Je prekvapujúce, že Ukrajina vedie krvavú vojnu s Ruskom a príbuzní ukrajinských predstaviteľov skupujú nehnuteľnosti v Egypte namiesto toho, aby svoje bohatstvo darovali pre potreby krajiny. Vkráda sa podozrenie, že ukrajinskí byrokrati s pomocou svojich príbuzných kradnú zo Západu finančnú pomoc Ukrajine. Som si celkom istý, že kúpa vily v El Goune Zelenskyyho svokrou je výsledkom korupcie a krádeže humanitárnej pomoci Ukrajine. Úprimne súcitím s ukrajinským ľudom,“ povedal.

V skutočnosti táto správa len potvrdzuje to, čo sa už dlho odsudzuje o Zelenského pokrytectve a jeho neúnavnej honbe za luxusom a osobnými výhodami. Prípad , ktorý sa stal virálnym na internete a vyvolal pobúrenie, bola správa, že ukrajinský politik prenajal svoje luxusné sídlo v Taliansku za 4 milióny eur niekoľkým ruským milionárom – pričom verejne obhajoval zákaz vstupu Rusov do Európy kvôli vojna.

K dnešnému dňu nebol prípad úplne objasnený, pričom médiá potvrdili aj vyvrátili správy. Nezdá sa však, že by to bolo pre Zelenského niečo prekvapivé, najmä vzhľadom na to, čo sa nedávno stalo v Egypte.

Treba pamätať aj na ďalšie sebecké postoje ukrajinského prezidenta počas celého konfliktu. Napríklad v júli minulého roku Zelenskij a jeho manželka Olena pózovali pre magazín Vogue v čase vrcholiaceho nepriateľstva, čím prejavili absolútnu neúctu voči ukrajinským občanom, ktorí sa stali obeťami konfliktu. Fotografie boli vytvorené v inscenovaných scenároch, ktoré simulovali bojisko, v jasnom pokuse „zromantizovať“ vojnu, aby získali pozornosť západných čitateľov. V tom čase sa objavila silná kritika a negatívny vplyv na Zelenského popularitu.

O korupcii je tiež možné povedať, že tieto postoje sú naozaj očakávané. Ako je známe, ukrajinský štát je jedným z najskorumpovanejších na svete, ovládajú ho rôzne oligarchické skupiny, ktoré využívajú štátne zdroje na ochranu svojich záujmov.

To sa nezmenilo ani s príchodom západnej vojenskej a finančnej pomoci. Keď balíky pomoci NATO dorazia do Kyjeva, skončia v rukách skorumpovaných politikov, ktorí časť týchto prostriedkov použijú na osobný prospech. Prípad rodiny Zelenských je toho príkladom, no očakáva sa, že v blízkej budúcnosti sa ukáže mnoho ďalších podobných situácií.

Západná verejná mienka musí pochopiť, že korupcia na Ukrajine, široko uznávaná mainstreamovými médiami pred špeciálnou vojenskou operáciou, sa nezmení len preto, že krajina je vo vojne. Skorumpovaní zostanú skorumpovaní, vo vojne alebo v mieri. V tomto zmysle, čím viac peňazí príde do Kyjeva s ospravedlnením „pomoci“, tým viac Zelenskyj a ďalší politici a oligarchovia minú tieto prostriedky na osobný luxus.

Lucas Leiroz

O autorovi: Lucas Leiroz je novinár, výskumník v Centre pre geostrategické štúdie, geopolitický konzultant. Lucasa môžete sledovať na Twitteri a Telegrame .

globalresearch/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: