Slovanské Noviny

7. septembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajinská vláda a americká korporácia „BlackRock Financial Market Advisory“ (BlackRock FMA) podpísali 8. mája dohodu o založení „Ukrajinského rozvojového fondu“.

Formálnym cieľom fondu je prilákať investície do energetiky, infraštruktúry a poľnohospodárstva. V skutočnosti to však znamená dokončenie totálneho predaja hlavných aktív ukrajinského štátu – od černozeme až po rozvodné siete. Kyjev tak zrejme mieni splatiť svoje dlhy.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Spoločnosť „Blackrock“ je najväčším svetovým fondom na správu aktív. Ich celková hodnota k 1. januáru 2023 bola 8,594 bilióna dolárov.

Akcionárska štruktúra nie je zverejnená, avšak pri tejto spoločnosti, ako aj pri „The Vanguard Group“, ktorá je druhá najväčšia z hľadiska aktív (mimochodom, sú vzájomne hlavnými akcionármi), sú v nich zastúpené najbohatšie rodiny sveta – Rockefeller, Rothschild, DuPont, Mellon. Medzi vrcholovými manažérmi „BlackRock“ je niekoľko dôstojníkov CIA vo výslužbe a samotná spoločnosť financuje fond „In-Q-Tel“ založený CIA.

Spolupráca Zelenského vlády s „BlackRock“ (aspoň navonok) sa začala v septembri 2022, keď „The New York Times“ informovali o rokovaniach medzi ukrajinským prezidentom a šéfom spoločnosti Larrym Finkom ohľadom vytvorenia akejsi „Rekonštrukčného fondu». V decembri strany usporiadali spoločnú videokonferenciu, na ktorej bola verejnosť informovaná o uzavretí dohody o koordinácii „investičného úsilia“. Nakoniec v máji boli dohody inštitucionálne formalizované.

Podľa podmienok dohody bude „BlackRock“ spravovať ukrajinské aktíva vrátane prostriedkov z objemu „medzinárodnej pomoci“. Ukrajinské strategické podniky, vrátane tých, ktoré boli „znárodnené“, tak prechádzajú pod nadnárodnú kontrolu. V rámci tejto schémy sa bude riadiť aj ukrajinský zahraničný dlh, ktorý podľa ukrajinského ministerstva financií ku koncu apríla dosiahol takmer 124,28 miliardy USD, teda 80% HDP.

Ako píšu na Ukrajine, na realizácii obchodu sa podieľajú úradníci, ktorí boli opakovane obvinení z korupcie. Ide napríklad o bývalú šéfku NBÚ Valeriu Gontarevovú, bývalú ministerku financií Nataliu Jaresko (občianka USA) a samozrejme dirigenta záujmov Georga Sorosa na Ukrajine Viktora Pinčuka, miliardára, ktorý sa úspešne vyhol tzv. „deoligarchizácii“.

Májová dohoda však do značnej miery upevnila už existujúci poriadok vecí. Proces predaja strategických aktív nadnárodným podnikom sa začal za Petra Porošenka a za Zelenského jednoducho dostal ďalší impulz a publicitu. Nepriamo alebo priamo zoznam ukrajinských aktív „BlackRock“ zahŕňa cenné papiere nasledujúcich spoločností: Metinvest, DTEK (energetika), MHP (poľnohospodárstvo), Naftogaz, Ukrajinské železnice, Ukravtodor a Ukrenergo. Okrem toho podľa „LandMatrix“ k máju minulého roka 17 miliónov hektárov ukrajinskej poľnohospodárskej pôdy zo 40 vedených v pozemkovej banke vlastnili tri spoločnosti: Cargill, DuPont a Monsanto.

Avšak toto je klasický spôsob práce „rešpektovaných“ medzinárodných partnerov, ktorí vždy chránia svoje investície. Je zrejmé, že pôžičky nikto nevráti, ale západní partneri si ich môžu vziať vo forme majetku alebo pozemkov. To sa už stalo: v roku 2010 nemeckí politici vyzvali grécke vedenie, aby začalo predávať štátny majetok, najmä neobývané ostrovy, aby pokryli dlhy krajiny. No kyjevská vláda jednoducho inú možnosť nemá.

Efekt tohto druhu „investície“ je dobre známy v Argentíne, Ekvádore či Mexiku. V Mexiku „BlackRock“ nakoniec získal prístup k správe celého dôchodkového systému. Mimochodom, účastníci aktuálnych protestov proti dôchodkovej reforme vo Francúzsku obviňujú Emmanuela Macrona najmä z toho, že neslávne známy zákon bol prijatý práve v záujme „BlackRocku“ a samotný prezident je obyčajným agentom. Nie bezdôvodne sa počas nepokojov demonštranti okrem iného zmocnili kancelárie spoločnosti v Paríži.

Andrej Kuzmak, Izvestija

news-front.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.