Slovanské Noviny

25. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Prečo takmer všetky národy vychovávali dieťa v zavesenej hojdacej kolíske? Posledné štúdie ukazujú, že nejde len o hold tradícii, ale aj o nevyhnutný prvok, ktorý spolu s uspávankou robí dieťa zdravým a harmonickým …

Už pred „prevratom“ technickej civilizácie Rusi, Ukrajinci, Bielorusi, Čuvaši, Baškiri, Tatári, národy Komi, Čukči, Chanty, Mansij, Nganasania, Dolgani a ďalší – na ďalekom severe Khakass a Mongoli – v strednej Ázii, rovnako ako Egypťania, Maročania, Etiópčania a ďalšie národy v Afrike, Číňania, Vietnamci, Kórejci, Kambodžania a ďalší v juhovýchodnej Ázii, a tak po celom svete vychovávali dieťa v zavesenej hojdacej kolíske.

To znamená, že prítomnosť dieťaťa v dojčenskom období v zavesenej hojdacej kolíske nesie v sebe kultúru humanizácie, ktorá sa u nás vyvinula po tisícročia v bezvedomí, v súlade s povahou dieťaťa.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

A ako sa môže paradoxne zdať, veda nielenže neštudovala túto metódu kultúry, ale ako mnoho iných vecí, ktoré sa nachádzali v ľudovej pedagogike, ju jednoducho odmietla. Ale pravda tu doslova leží na povrchu. Je známe: 9-mesačné obdobie vnútromaternicového vývoja dieťaťa z hľadiska biologického (genetického) času je oveľa dlhšie ako celý nasledujúci život.

Práve počas týchto 9 mesiacov sa z 2 buniek vytvorí hotový človiečik. A celá táto etapa vývoja prebieha v tekutom médiu. Prostredie, ktoré podporuje vývojový proces dieťaťa, má prakticky nulovú gravitáciu. Teraz si predstavte: od nulovej gravitácie sa dieťa zrazu ocitne v prostredí obrovského gravitačného tlaku, vč. „Ťažké“ (z hľadiska poklesov tlaku) gravitačné rytmy.

Preto je pre dieťa, ktoré sa vynorilo z matkinho lona, ​​charakteristické všeobecné napätie rozliate sa po tele, svalová stuhnutosť a kŕčové pohyby. A bude odstránený iba pri ladení telesných rytmov, vč. vôľovo-vôľový s pozemskými rytmami (gravitačný). Ale také naladenie si vyžaduje dlhé časové obdobie a ručne vyrobenú pomoc.

Závesná kolíska prevádza vektor statického gravitačného tlaku na gravitačný rytmus oscilačných vĺn. V procese hojdania prežíva dieťa v rytmickom režime zvláštne okamihy beztiaže (keď kolíska dosiahne svoju maximálnu výšku a akoby na chvíľu „zamrzne“) a chvíle vplyvu najvyšších gravitačných síl (keď kolíska prechádza najnižším bodom k zemi).

V dôsledku toho sa pomocou jednosmernej kolískovej kolísky vektor jednosmerného gravitačného lisu „rozvinie“ do gravitačnej životodarnej vlny prispôsobujúcej sa pozemským podmienkam. Navyše sa ukázalo, že celý ľudský život je hierarchiou navzájom podriadených, navzájom synchronizovaných (vo frekvencii) algoritmov: od super vysokých genetických rytmov po super nízke – zmysluplné vôľové akcie.

Závesná kolíska je špeciálna technológia, ktorá je bezpodmienečne nevyhnutná pre postupný efektívny netraumatický vstup a prispôsobenie dieťaťa gravitačnému prostrediu Zeme, vč. na spustenie gravitačných rytmov života.

V 80. rokoch dvadsiateho storočia sa na základe Výskumného ústavu lekárskych problémov na severe sibírskej pobočky Ruskej akadémie lekárskych vied uskutočnil nasledujúci experiment (N.F. Kazachkova). Jedna skupina matiek vychovávala deti v závesnej kolíske, iná v bežnej postieľke. Zároveň sa zistilo, že bábätká z prvej skupiny lepšie spali, menej plakali, lepšie sali materské mlieko.

Ich gravitačno-svalové napätie, ktoré stláča telo, sa začalo rýchlejšie uvoľňovať a svalový kŕč sa znižoval. Nystagmus očí bol znateľne menej výrazný. Výsledkom bolo, že ich oči začali rýchlejšie fixovať predmety, t.j. zmysluplný pohľad sa začal objavovať rýchlejšie.

V priemere o 2-3 mesiace skôr mali “hučanie” a prvé artikulované slová. Takéto deti mali menšiu strnulosť a strach. 1,5 – 2 mesiace skôr sa deti začali stavať na nôžky a začali chodiť po zemi. S rozvojom cieľavedomých manuálnych akcií preukázali menšiu stuhnutosť svalov (kŕče).

Formovanie vnútorného gravitačného rytmu je formovanie nielen vnútorných vegetatívnych rytmov, ale aj duchovnej stability, formovanie ich odolnosti voči rôznym nepriaznivým faktorom vonkajšieho prostredia.

Pozitívny vplyv závesnej kolísky sa prejavil takmer vo všetkých nasledujúcich štádiách ontogenézy. Napríklad neskôr mali tieto deti menšie vnútorné napätie pri písaní. Vďaka tomu sa pri písaní menej nakláňali nad notebook. Okrem toho mali lepší rukopis, kresbu a dokonca aj ucho na hudbu!

Ich prejav bol slobodnejší a zmysluplnejší. Takéto deti mali menší strach. Na vyššej úrovni mali tieto deti neuropsychickú odolnosť voči stresu. Preto zmiznutie zavesených kolísok z výchovného arzenálu viedlo k zhoršeniu vývoja telesných koordinačných schopností u detí, rôznych dobrovoľnícko-motorických funkcií, vr. reč a manuál.

Viedlo to k zníženiu funkčných schopností základných systémov podpory života (kardiovaskulárny, dýchací, gastrointestinálny trakt, vylučovanie atď.). V širšom zmysle slova to viedlo k zníženiu telesno-funkčného a duchovne-duševného potenciálu na úrovni celého národa, pozrite sa na veľkosť národných vzdelávacích kultúr vrátane špeciálnej vývojovej úlohy ruského švihu.

🌿

Uspávanka 

Uspávanka je taká duchovná sila, ktorá vyťahuje dieťa z „húževnatého“ zovretia inštinktívneho strachu a povznáša jeho city, dvíha ho do priestoru „znejúcej“ ochrannej materskej Lásky. Slovo uspávanka je jediné hovorené slovo, ktoré plne kombinuje ducha obrazu a dušu Lásky.

Naše štúdie preukázali, že u detí, ktorým matky nespievali uspávanky, bol strach a agresia 4-krát pravdepodobnejšie ako u tých, ktoré aspoň občas uspávali uspávanky. Ale strach je jedným z najsilnejších zvieracích inštinktov, s ktorým sú všetky ostatné inštinkty „spojené“ v neoddeliteľnom zväzku.

Naše práce presvedčili, že bez matkinho neustáleho spievania uspávaniek (najlepšie v rytme hojdania visiacej kolísky) sa dieťa nedokáže adekvátne reinkarnovať do duchovne-duchovného, ​​celého človeka, zbaveného strachov a psycho- komplexy.

Uspávanky sa dnes nahrávajú na elektronické médiá, aj keď profesionálne, nie však matkiným hlasom. Je zrejmé, že takéto záznamy sú primárne určené pre budúce a súčasné matky, nie však pre deti.

Dajú sa samozrejme použiť v predškolských zariadeniach vrátane sirôt, ako aj detí vychovávaných v rôznych špecializovaných zariadeniach atď. Dieťa, ako vzduch, ako materské mlieko, potrebuje uspávanku, ktorú vydáva matkino srdce.

Pripomeňme ešte raz: za 9 mesiacov vnútromaternicového života si dieťa hlboko vtlačilo do pamäti pocitov jediný blízky a drahý hlas – hlas matky. A iba on a žiadny iný hlas nemôže dieťaťu sprostredkovať pocit Lásky, bezpečia a šťastia.

Uspávanky by preto mala spievať iba sama matka. Často počúvam od mladých matiek: ako budem spievať, keď nepoznám slová alebo melódiu uspávanok? A to sú dôsledky hlbokého odcudzenia matky od jej detí v štádiu ich raného detstva.

Od roku 1979 preto dôrazne odporúčame, aby boli dievčatá v predškolských zariadeniach vychovávané oddelene od chlapcov. Tanky, zbrane, autá, guľomety sú nekompatibilné s bábikami a uspávankami.

A iba v predškolských zariadeniach dôrazne odporúčame, aby dievčatá spolu s matkami, babičkami (ak je to možné) s pedagógmi vlastnými rukami vyrábali mäkké bábiky, samy si skladali uspávanky a pravidelne ich spievali.

Skúsenosti presviedčajú: neustála jemná komunikácia dievčat s vlastnoručne vyrobenými mäkkými bábikami, spievanie uspávanok im je základným krokom k vštepeniu materinských pocitov v takzvanom mimozmyslovom štádiu, t.j. v štádiu premeny a zduchovnenia primárnych pocitov. 

🙏🏻

Matky, ktoré predčasne odstavili svoje deti od svojej lásky, od svojich pŕs, od uspávanok a láskavých „slovných rečí“, zaplatia draho. A čím skôr dnes naučíme spievať uspávanky 4–6 ročných dievčat, tým láskavejšie a láskavejšie materstvo dostaneme zajtra.

〰

Preto mamičky 

🙏🏻

spievajte, v ľúbosti a v láske. 

Diana Lyubava Slovienska

Slovanské Noviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d