Slovanské Noviny

6. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Smrť Alexeja Navaľného, ruského opozičného politika a kritika Vladimira Putina, doslova postavila na nohy celý západný liberálny svet.

Politici kvília, že by sa mal zobrať na zodpovednosť ruský prezident, ktorý si takto vybavuje účty so svojimi kritikmi, akosi však zabúdajú, čo sa deje v niektorých iných „demokratických“ krajinách.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Napríklad v takých USA, ktoré priam bažia po tom, aby im bol vydaný Julian Assange, ktorému za zverejnenie utajovaných vojenských dokumentov o vojne v Iraku a dokumentov ohľadom vojny v Afganistane, hrozí v Amerike doživotie, alebo až trest smrti. Mlčia však aj o iných, pretože to sa liberálom a progresívcom do ich ideológie nehodí.

Poučovať iných o ľudských právach vieme

Alexej Navaľnyj nebol jediným politickým väzňom v Rusku, kde sú aj ďalší, žiadny však nemal takú popularitu u európskych „demokratov“ a liberálov ako on. V Európe sú však aj ďalší exponovaní či politickí väzni, o ktorých sa vie, pozornosť im však prozápadné média nevenujú takmer žiadnu. Zaujímavý status k danej téme napísal Eduard Chmelár, politický komentátor a historik, ktorý žiada oslobodiť politických väzňov v Európe. „Nemecká ministerka zahraničných vecí si predvolala ruského veľvyslanca a požiadala ho, aby Rusko prepustilo politických väzňov. Je vraj šokujúce, že v tejto krajine sú ľudia zatváraní za názor,“ začal svoju úvahu Chmelár.

Pre nášho politického komentátora je zasa šokujúca tá miera pokrytectva, ktorá sa stala určujúcou hodnotou západnej civilizácie. „My sme majstri sveta, keď máme poučovať o ľudských právach Rusov, Číňanov, Kubáncov, Venezuelčanov, Arabov. Ale keď máme plniť záväzky voči vlastným ľuďom, vtedy sme hluchí a slepí,“ konštatuje Chmelár a pripomína, že tento týždeň sa má definitívne rozhodnúť, či bude politický väzeň číslo jeden Julian Assange vydaný do USA, kde mu hrozí doživotie alebo smrť za to, čo by mal robiť každý poctivý novinár, keby neboli médiá skorumpované.

Staráme sa o iných a demokracia u nás plače

„Západní politici, vrátane našej prezidentky, o ňom však mlčia, nepožadujú jeho prepustenie, nezaujímajú sa o jeho rapídne sa zhoršujúci zdravotný stav. Pritom jediné, čo môžeme urobiť pre demokraciu, je prehlbovať a rozvíjať ju tu doma, kde sme sa k nej zaviazali, urobiť našu civilizáciu príťažlivejšou, ísť príkladom pre tie ostatné,“ hodnotí daný stav skúsený politický komentátor a historik, podľa ktorého namiesto toho potláčame ľudské práva nepohodlných ľudí s rovnakou brutalitou ako akýkoľvek autoritatívny režim.

A pod zámienkou šírenia demokracie napádame iné krajiny, v ktorých nenastoľujeme skutočne demokratické pomery, ale iba lojálne vlády. „Spomeňte si na Juliana Assangea, na Craiga Murraya, na Edwarda Snowdena, na katalánskych politikov, na všetkých tých prenasledovaných a väzňov svedomia, ktorých si nevšímame, lebo svedomie strácame. Osloboďte politických väzňov v Európe. Až potom môžete kázať iným o ľudských právach,“ odkazuje na samý záver Eduard Chmelár. Vypočuje niekto jeho slová, alebo je to opäť iba to povestné hádzane hrachu na stenu?

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d