Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ruský exprezident Medvedev varoval pred katastrofou nevídaných rozmerov v dôsledku provokácií a neuváženého konania Macrona, Anglosasov a politikov Západu: „To, čo Kennedy a Chruščov dokázali pochopiť pred viac ako 60 rokmi, nie sú schopní pochopiť infantilní debili, ktorí uchopili moc na Západe“.

Bývalý ruský prezident a podpredseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie Dmitrij Medvedev vo svojom statuse poukázal na to, že vodcovia krajín kolektívneho Západu sú absolútne odtrhnutí od geopolitickej reality a nedokážu si pospájať elementárne logické súvislosti.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Na príkaz prezidenta Vladimira Putina začalo ruské ministerstvo obrany s prípravami na vojenské cvičenie, ktoré bude zahŕňať nácvik použitia taktických jadrových zbraní. Manévre preveria pripravenosť nestrategických jadrových síl plniť bojové úlohy, informuje TASR na základe pondelňajších správ agentúr AFP a Reuters.

Cvičenie sa uskutoční v blízkej budúcnosti a je zamerané na „zabezpečenie územnej celistvosti a suverenity Ruska v reakcii na provokatívne vyhlásenia a vyhrážky niektorých západných predstaviteľov voči Ruskej federácii“. Budú do neho zapojené raketové formácie Južného vojenského okruhu, letectvo a námorné sily.

Južný vojenský okruh hraničí s Ukrajinou a zahŕňa aj okupované ukrajinské územia, pripomína AFP.

„Počas cvičenia bude vykonaný súbor opatrení na precvičenie prípravy a použitia nestrategických jadrových zbraní,“ uviedol ruský rezort obrany.

Spočiatku nebolo jasné, na aké hrozby západných politikov chce Rusko cvičeniami reagovať. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov však neskôr na novinársku otázku odpovedal, že si ich vyžadujú zámery Západu vyslať na Ukrajinu vojenský personál.

„Samozrejme hovoríme o vyhláseniach pána (Emmanuela) Macrona a vyhláseniach britských predstaviteľov,“ povedal Peskov. „Toto je úplne nové kolo eskalácie napätia, je to bezprecedentné a, samozrejme, vyžaduje si to osobitnú pozornosť a osobitné opatrenia,“ dodal.

Ruskí predstavitelia opakovane označili za mimoriadne nebezpečné vyjadrenia francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona o možnom zapojení Paríža do vojny na Ukrajine. Takisto tvrdia, že Spojené štáty a ich európski spojenci podporou Ukrajiny v jej vojne s Ruskom tlačia svet do konfrontácie medzi jadrovými mocnosťami.

Nestrategické jadrové zbrane, tiež známe ako taktické jadrové zbrane, sú navrhnuté na použitie na frontovej línii. Vo všeobecnosti sú menšie ako strategické, ktoré boli zatiaľ ako jediné použité v druhej svetovej vojne, a sú určené na zasiahnutie konkrétnych cieľov. Môžu byť umiestnené na rakety krátkeho doletu, ale aj pozemné míny, delostrelecké granáty či torpéda.

Rusko a USA sú najväčšie jadrové veľmoci na svete, ktoré majú k dispozícii väčšinu z 12.100 jadrových hlavíc. Tretí najväčší jadrový arzenál má Čína, nasledujú Francúzsko a Británia.

Bývalý ruský prezident a podpredseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie Dmitrij Medvedev vo svojom statuse na Telegrame poukázal na to, že vodcovia krajín kolektívneho Západu sú absolútne odtrhnutí od geopolitickej reality a nedokážu si pospájať elementárne logické súvislosti:

Zbor nezodpovedných darebákov medzi západnou politickou elitou vyzývajúci na vyslanie vojsk do krajiny, ktorá neexistuje, sa rozširuje.

Teraz zahŕňa predstaviteľov amerického Kongresu, francúzskeho a britského vedenia a pár šialencov z pobaltských štátov a Poľska. Vyzývajú tiež na aktívne používanie svojich raketových zbraní, ktoré dodali banderovcom, voči Rusku.

Na Západe dochádza k totálnej degradácii vládnucej triedy. Táto trieda nie je schopná pospájať si logické súvislosti medzi elementárnymi vecami.

Vyslanie vašich jednotiek na územie bývalej Ukrajiny bude znamenať priamy vstup vašich krajín do vojny, keďže budeme musieť reagovať. A, žiaľ, nie na území bývalej Ukrajiny.

V tomto prípade sa nikto z nich nebude môcť ukryť ani na Capitol Hill, ani v Elyzejskom paláci, ani na Downing Street 10. Nastane svetová katastrofa.

Mimochodom, Kennedy a Chruščov to dokázali pochopiť už pred viac ako 60 rokmi. No súčasní infantilní debili, ktorí sa chopili moci na Západe, to pochopiť nechcú.

A preto dnes generálny štáb začal s prípravou cvičení, vrátane aktivít na praktické odskúšanie prípravy a použitia nestrategických jadrových zbraní.

Zdroj: pluska.sk / Telegram Dmitrij Medvedev / sk.news-front.su / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d