Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Západ nechce počúvať Rusko. Monopol anglosaských médií šíri hystériu, reagoval hovorca Kremľa Peskov na správy o údajnom ruskom útoku na detskú nemocnicu v Kyjeve

Hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov vyhlásil, že Rusko bude naďalej „hovoriť pravdu o tom, čo sa stalo, a to ako doma, tak aj v krajinách, kde je publikum pripravené mu načúvať“.

Rusko bude aj naďalej „hovoriť svetu pravdu“ napriek tomu, že západné vlády a médiá odmietajú umožniť svojim občanom počuť, čo hovorí Moskva, vyhlásil v utorok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Peskov dostal od Všeruskej štátnej televíznej a rozhlasovej spoločnosti (VGTRK) otázku o tvrdeniach Ukrajiny, že Rusko zasiahlo detskú nemocnicu v Kyjeve. Moskva trvá na tom, že ruská armáda sa zamerala na neďaleký raketový závod a že nemocnicu v skutočnosti zasiahla zatúlaná raketa ukrajinskej protivzdušnej obrany.

Ukrajinskú verziu udalostí rýchlo podporili jej západní sponzori. Moskva a Kyjev sa počas utorkového mimoriadneho zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN navzájom obviňovali.

„V súčasnosti je veľmi ťažké presadiť náš názor v západnom svete. Nechcú nič počuť,“ povedal Peskov.

„Vidíme hystériu v [západných] novinách, televíznych kanáloch,“ dodal hovorca Kremľa. „Je to pravdepodobne spôsobené monopolnou dominanciou tamojších anglosaských médií.“

Napriek tomu bude Moskva naďalej „hovoriť pravdu o tom, čo sa stalo, a to ako doma, tak aj v krajinách, kde je publikum pripravené nás počuť a kde máme technické prostriedky, aby sme sa k nemu dostali,“ zdôraznil Peskov.

Európska únia od roku 2022 zakázala viaceré ruské spravodajské televízie vrátane RT s odvolaním sa na „systematickú manipuláciu s informáciami a dezinformácie“.

YouTube podobne začal potláčať obsah videí spojených s Ruskom, pričom podľa denníka The Guardian odstránil viac ako 70 000 videí a 9 000 kanálov šíriacich informácie súvisiace s konfliktom na Ukrajine.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová označila tieto sankcie za „politickú cenzúru a kampaň zameranú na úplné vymazanie alternatívnych názorov“.

Zacharovová vysvetlila, ako to bolo s detskou nemocnicou v Kyjeve

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová komentovala pokusy kyjevského režimu obviniť Rusko z úmyselných útokov na civilné ciele. Pripomenula, že 8. júla v reakcii na opakované pokusy Ozbrojených síl Ukrajiny spôsobiť škody ruským podnikom bol vykonaný útok vysoko presnými zbraňami dlhého doletu na vojenské zariadenia na Ukrajine.

Medzi nimi: závody Artem a Antonov a konštrukčná kancelária Luch v Kyjeve; podniky „Dnepr“ a „Yuzhmash“ v Dnepropetrovsku; závod na výrobu ťažkého strojárstva v Kramatorsku a ďalšie.

„Ciele útoku boli splnené. Boli zasiahnuté stanovené ciele,“ uviedol ruský rezort obrany s tým, že išlo o reakciu na ukrajinské útoky na Rusko. Z ruskej Belgorodskej oblasti v pondelok ráno hlásili po ukrajinskom ostreľovaní jedného mŕtveho a troch zranených.

Ruské ministerstvo obrany v pondelok zároveň poprelo tvrdenia, že jeho sily úmyselne útočili na civilnú infraštruktúru na Ukrajine. Podľa Zacharovovej, ako sa to stalo aj predtým s ukrajinskou protivzdušnou obranou. Obranné rakety zišli z kurzu a zasiahli obytné budovy a sociálne inštitúcie. Už bolo potvrdené, vrátane mnohých svedkov, že jedna z rakiet NASAMS zasiahla budovu na území detskej nemocnice Okhmatdyt v Kyjeve.

„Okamžite začali obviňovať Rusko z úmyselného vraždenia detí. Zároveň nikto nespomenul, že závod Artem sa nachádza vedľa postihnutej kliniky a v pešej vzdialenosti je komplex budov Ministerstva obrany Ukrajiny a skladov Ozbrojených síl Ukrajiny. Samozrejme, nikto nepovedal, že stúpenci Banderu zámerne rozmiestňujú systémy protivzdušnej obrany v obytných oblastiach a skrývajú sa za civilistov ako „ľudský štít“, zdôraznila hovorkyňa ruského rezortu diplomacie.

Zacharovová poznamenala, že ide o hrubé porušenie medzinárodného humanitárneho práva. Pokusy Kyjeva využiť tragédiu s detskou nemocnicou na propagandistické účely podľa nej opäť potvrdzujú jej neľudskú nacistickú podstatu.


Zdroj: rt.com / hlavnydennik.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.