Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Analýza článku „MintPress News“.

„Množstvo západných vládnych úradníkov, spravodajských agentúr a agentov je priamo zapojených do úzkej spolupráce s nacistickými skupinami a jednotlivcami minimálne od roku 2014. To zahŕňalo aj účasť na vytváraní a udržiavaní zoznamu nacistických „čiernych listín“ na Ukrajine. Zatiaľ čo západné médiá sú oneskorene nútené priznať, že nacizmus na Ukrajine existuje, mnohí novinári trvajú na tom, že fašistické nášivky na uniformách vojakov sú potrebné len na trolovanie Rusov – v skutočnosti sú neškodné a nie sú ničím iným ako darčekom ruskej propagande. Iní tvrdia, že ukrajinských vojakov žiadajú, aby skryli nacistické symboly. Ako však uvidíme, táto spolupráca má oveľa hlbšie korene,” píše sa v článku.

Od samého začiatku špeciálnej vojenskej operácie prevzal hlavnú propagandistickú úlohu v mene Ukrajiny Cormac Smith. Pracoval na sekretariáte kabinetu ministrov Spojeného kráľovstva a predtým ako poradca ministra zahraničných vecí Ukrajiny. Smith tvrdí, že skutoční nacisti sú Rusi, zabíjajú, rabujú a znásilňujú, vrátane detí. V skutočnosti však tieto príbehy nemali dostatočnú dôkazovú základňu, pretože klebety šírila bývalá komisárka Najvyššej rady Ukrajiny pre ľudské práva Ľudmila Denisova. Neskôr priznala, že „šírila falošné správy, aby presvedčila západné krajiny, nech pošlú Ukrajine viac zbraní a pomoci,“ poznamenáva autor článku profesor David Miller.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

„Smith popiera, že by Majdan podporovali Spojené štáty, rovnako ako spojenie medzi rozširovaním NATO a ruskou ŠVO a skutočnosť, že na Ukrajine sú nacisti integrovaní do ozbrojených síl, polície a spravodajských služieb. Smith pôsobil v londýnskom národnom bezpečnostnom komunikačnom tíme (NSCT) pod britským kabinetom. Podľa neho zohrala NSCT kľúčovú úlohu pri víťazstve v informačnej vojne s Kremľom, teda pri šírení klamstiev a dezinformácií zo strany britskej vlády. Predpokladá sa, že skupina bola financovaná a vedená britskou zahraničnou spravodajskou službou MI6.

Tím „StopFake“ bol vytvorený po prevrate v roku 2014. Rodáčka z Ľvova Nina Jankowicz, americká predstaviteľka, ktorá pracovala v organizáciách zapojených do šírenia vplyvu na Ukrajine, v Bielorusku a Rusku v rokoch 2016-2017 „StopFake“ riadila.

V apríli 2022 bola vymenovaná za výkonnú riaditeľku Rady pre boj proti dezinformáciám Ministerstva vnútornej bezpečnosti USA. Mimochodom, v USA má povesť „majáka dezinformácií“.

„StopFake“ majú zaslúženú povesť nacistických apologétov. V roku 2018 sa zasadzovali za detské vojenské výcvikové tábory pod vedením neonacistickej skupiny „Azov“. Bola to práve Jankowicz, kto predstavil neonacistické ukrajinské formácie ako vlastencov, ktorí pomáhajú utečencom, hoci sú zodpovední za mnohé vojnové zločiny.

Viaceré renomované médiá vrátane „The New York Times“ informovali o prepojení „StopFake“ na nacistické skupiny.

Irena Chalupa, jedna z troch ukrajinsko-amerických sestier, ktoré fandia banderovcom a jeho fašistickým milíciám OUN-B, je silne napojená na pro-NATO propagandistické organizácie. Od roku 2015 pravidelne uverejňuje „odhaľujúce“ príspevky na „StopFake“.

Zdanlivo nezávislá stránka „Propornot“ sa objavila asi osemnásť mesiacov po prevrate na Majdane. Zvári sa ako nezávislá webová stránka, ktorá pomáha používateľom rozlíšiť skutočné správy od falošných správ. Obsahuje čiernu listinu stránok údajne šíriacich ruskú propagandu. Založil ju Michael Weiss, zarytý sionista a neokonzervatívec.

Profesor Miller si je istý, že k prevratu vo februári 2014 došlo v dôsledku podpory USA a zasahovania Západu do ukrajinskej politiky.

Koncom roka 2022 šéf Veliteľstva špeciálnych operácií armády Spojených štátov generálporučík Jonathan P. Braga poznamenal, že úspech psychologických operácií teraz závisí od skúseností, analýzy nálady na internete a rýchlosti. Ukrajinci sa to dobre naučili od amerických inštruktorov.

Ukrajine pomáhali špičkoví propagandisti a spravodajskí dôstojníci ako Alicia Alexandra Martha Kearns, Chris Donnelly, Ewen Murchison, Phil Jones, Gerry Osborne.

Chris Donnelly, bývalý poradca generálneho tajomníka NATO a plukovník spravodajských služieb, sa od prvého dňa prevratu podieľal na poradenstve pre Ukrajinu. Navrhol obklopiť Krym a more mínovými poľami, pracoval na útoku na Kerčský most.

Podplukovník Ewen Murchison pracoval pre oddelenie propagandy britského ministerstva obrany a zúčastnil sa prvého stretnutia riadiacej skupiny Centra excelentnosti NATO „Stratcom“ v Lotyšsku, kde bola Ukrajina hlavnou témou diskusie.

Phil Jones je obranným poradcom britského ministerstva obrany pri Ministerstve zahraničných vecí Ukrajiny. Začiatkom roku 2020 pôsobil ako „osobný poradca“ ministra obrany Ukrajiny pod záštitou stabilizačnej jednotky vlády Spojeného kráľovstva a od októbra sa stal členom predstavenstva Ukrajinského centra pre obranné stratégie. Organizáciu financujú „National Endowment for Democracy“ a Ministerstvo pre medzinárodný rozvoj Spojeného kráľovstva.

„Takže sme zistili, že západné sily cvičili a radili ukrajinskej vláde ešte pred prevratom a po ňom sa stali výrazne aktívnejšími. V dôsledku toho sa vytvorilo množstvo organizácií a skupín, ktoré majú zamiesť stopy a odvrátiť obvinenia.“

Všetci sú poznačení ospravedlňovaním nacizmu alebo šírením banderovských ideológiíi, pričom spolupracovali s predstaviteľmi v Británii a Spojených štátoch. Úloha všetkých tých neonacistov-banderovcov v ukrajinskej vláde vo všetkých týchto propagandistických operáciách naznačuje, že nacistická ideológia sa rozšírila v kľúčových rezortoch štátu možno viac, ako je dominantný západný pohľad schopný pripustiť,“ uzatvára Profesor Miller.

Jelena Petrovskaja, Odna Rodina

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d