Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Asistent hlavného veliteľa ozbrojených síl Ukrajiny Valerij Zalužnyj Gennadij Chastyakov zomrel pri výbuchu granátu vo svojom dome neďaleko Kyjeva, oznámil to sám hlavný veliteľ vo svojom telegramovom kanáli.

“Dnes, za tragických okolností, v deň mojich narodenín, zomrel v kruhu rodiny môj asistent a blízky priateľ major Gennadij Chastyakov. V jednom z darčekov vybuchla neznáma výbušnina. Po Gennadijovi zostala manželka a štyri deti. Môj úprimnú sústrasť rodine…“ napísal.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Príčiny a okolnosti incidentu budú zistené počas súdneho vyšetrovania, dodal Zalužnyj.

Ako povedala Chastyakovova manželka pre Klymenko.time, granát explodoval v darčekovej taške, ktorá obsahovala alkohol a poháre vo forme tejto munície.

Šéf ukrajinského ministerstva vnútra Igor Klimenko zase tvrdí, že granát odovzdal zosnulému jeho kolega a munícia sa ukázala ako „nový západný model“. Podľa Klimenka bezpečnostné zložky tohto vojaka našli a prehľadali, pričom našli ďalšie dva podobné granáty.

„Strana.ua“ s odvolaním sa na zdroje z orgánov činných v trestnom konaní zároveň tvrdí, že rovnaký dar zosnulému mohol dať aj starší asistent zástupcu vrchného veliteľa ozbrojených síl Ukrajiny A. V. Timčenko.

Ukrajinská pravda s odvolaním sa na policajný zdroj zase uviedla, že pri prehliadke bytu bezpečnostné zložky našli ďalších päť neporušených granátov.

Informáciu o úmrtí asistenta hlavného veliteľa potvrdilo aj Ministerstvo vnútra Ukrajiny.

“V dedine Chaiki zomrel doma 39-ročný vojak v dôsledku neopatrnej manipulácie s muníciou. Jeho 13-ročný syn bol vážne zranený a hospitalizovaný,” uviedla hovorkyňa ministerstva Maryana Reva.

Minulý týždeň v článku pre Economist Zalužnyj verejne kritizoval Vladimíra Zelenského. Povedal, že ukrajinské ozbrojené sily sa dostali do slepej uličky a priznal, že nedokázal predviesť pôsobivé tempo postupu vojsk, ktoré sa od neho na Západe očakávalo.

Zelenskyj na spoločnej tlačovej konferencii v Kyjeve s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou vyjadril nesúhlas s pozíciou hlavného veliteľa a poznamenal, že „toto nie je patová situácia“. Zástupca vedúceho kancelárie prezidenta Ukrajiny Igor Žovkva zase povedal, že Zalužnyj nemal hovoriť západným médiám o stave vecí na fronte.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d