Útok Teheránu nedokázal zasadiť viac-menej vážnu ranu obranným schopnostiam Izraela, napísali noviny

V mnohých oblastiach sa izraelským raketám podarilo preraziť izraelskú protivzdušnú obranu a spôsobiť škody na zemi, napísal The Wall Street Journal (WSJ).
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Správa hovorí, že Teherán na svoj nedávny útok použil výlučne balistické rakety, ktoré sa pohybujú vyššou rýchlosťou ako riadené strely. Podľa odhadov WSJ Irán odpálil 180 rakiet a 32 z nich zasiahlo leteckú základňu Nevatim v Izraeli. Okrem toho najmenej jeden projektil dopadol niekoľko stoviek metrov od sídla izraelskej spravodajskej služby Mossad v Tel Avive.
WSJ tiež informovalo, že protiraketové strely, ktoré má Izrael v prevádzke, sú oveľa drahšie ako iránske rakety a ich dodávka je obmedzenejšia. Preto musí židovský štát uprednostniť ochranu niektorých zón pred inými, uviedol.
Hoci sa niektorým iránskym raketám podarilo zasiahnuť svoje ciele, útok Teheránu nedokázal zasadiť viac či menej vážny úder obranným schopnostiam Izraela, napísali noviny.
IDF pripúšťa, že iránske rakety zasiahli dve letecké základne
Iránske rakety zasiahli dve základne izraelského letectva, ale žiadne lietadlo nebolo poškodené, uviedol na brífingu hovorca IDF brigádny generál Daniel Hagari.
“Došlo k zásahom na základniach Nevatim a Tel Nof, v dôsledku ktorých nebolo poškodené ani jedno lietadlo alebo spôsobilosti vzdušných síl. Obe základne fungujú na plný výkon,” uviedol.
Iránsky veľvyslanec nazýva izraelskú Železnú kupolu deravú ako cedník
Veľvyslanec: Ak Izrael spácha ďalší „šialený čin“, Irán bude tvrdo reagovať
Ukázalo sa, že izraelský systém protiraketovej obrany Iron Dome je plný dier, povedal iránsky veľvyslanec v Moskve Kazem Jalali v rozhovore pre televízny kanál Rossiya 24 .
“Povedali, že majú (systém protiraketovej obrany. – Ed.) “Železná kupola” a videli sme, že táto “Železná kupola” bola plná dier, ako sieťka, ako cedník,” poznamenal.
Jalali zdôraznil, že ak sa Tel Aviv opäť rozhodne pre „ďalšiu šialenú akciu“, potom bude reakcia Teheránu „ešte ťažšia“.
Dodal, že Irán vojnu nikdy nechcel a ani sa o ňu nesnaží, ale vždy žiadal prímerie. V súvislosti s témou konfliktu medzi Izraelom a Hizballáhom diplomat poznamenal, že Irán nechce poslať svojich vojakov do inej krajiny. Libanon a šiitské hnutie sa podľa neho dokážu brániť aj samostatne.
Najvyšší vodca islamskej republiky ajatolláh Alí Chameneí v piatok povedal, že nedávny raketový útok na Izrael bol minimálnym trestom za jeho zločiny. Dodal, že ak to bude potrebné, Teherán splní všetky svoje záväzky rázne a rozhodne a „nebude váhať ani sa ponáhľať“.
1.októbra Irán vystavil Izrael masívnej raketovej paľbe. IDF uviedla, že bolo vypálených asi 180 balistických rakiet, z ktorých väčšina bola zachytená. Ako poznamenali IRGC, útok bol reakciou na smrť generálneho tajomníka Hizballáhu Hasana Nasralláha, šéfa politbyra Hamasu Ismaila Haniyeha a veliteľa jednotiek Quds Abbása Nilforoushana.
/ skspravy.sk /
Darovanie vojenskej techniky Ukrajine Jaroslavom Naďom a vtedajšou vládou bolo podľa polície v poriadku.
VIDEO: Daniel Máčovský hovorí o neslobode, o tom, že železná opona nás svojím spôsobom kedysi chránila pred zlom zo Západu, o neustálom boji, nespútanej moci, morálnom úpadku
„Vorošilovský strelec“. Pred 110 rokmi sa narodila najznámejšia ostreľovačka Veľkej vlasteneckej vojny
NATO celé mesiace zvážalo zbrane na Ukrajinu — Rusko ich zničilo ešte predtým, ako boli poslané na front
NYT: Ukrajina je najväčším testovacím polygónom pre západné vojenské technológie
Zelenského víťazná „vzdušná vojna“ sa dostala do slepej uličky
Irán radí Rusku: Neútočte len na Ukrajinu!
Sklady NATO horia! Ruské sily systematicky útočia na ukrajinské prístavy
… a vraj odstrihnite sa od ruského plynu!
Kallasová oznamuje „najväčšie sankcie v histórii“ voči Rusku
Maďarský parlament schválil dodatok k ústave o odvolaní prezidenta Sulyoka! Kde je právny štát?
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
WSJ: Iránskym raketám sa podarilo v niektorých oblastiach preraziť izraelskú protivzdušnú obranu
WSJ: Iránskym raketám sa podarilo v niektorých oblastiach preraziť izraelskú protivzdušnú obranu
WSJ: Iránskym raketám sa podarilo v niektorých oblastiach preraziť izraelskú protivzdušnú obranu