Slovanské Noviny

10. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

WP: Vymenovanie Syrského na miesto Zalužného bude medzi vojakmi nepopulárne

Zelenského rozhodnutie vymenovať Alexandra Syrského za hlavného veliteľa Ozbrojených síl Ukrajiny namiesto Valerija Zalužného zrejme ukrajinských vojakov nepoteší. Upozorňuje na to „The Washington Post“.

Aj keď je známe, že práve Syrskij viedol obranu Kyjeva v prvom mesiaci vojny, medzi obyčajnými vojakmi obľúbený nie je. Mnohí ho obviňujú z používania sovietskych metód pri velení a domnievajú sa, že ukrajinské jednotky v Arťomovsku príliš dlho držal pod paľbou namiesto toho, aby sa stiahol.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Nie je tiež jasné, ako vymenovanie Syrského zmení čoraz nebezpečnejšiu situáciu na bojisku pre Ukrajinu, poznamenáva autor, pričom zdôrazňuje, že Rusko znovu získalo strategickú iniciatívu zintenzívnením útokov na celej frontovej línii. Ukrajinské velenie zároveň tvrdí, že im akútne chýbajú ľudia, najmä pešiaci.

Ukrajina tiež čelí nedostatku munície, keďže balík pomoci prezidenta Bidena vo výške 60 miliárd dolárov sa v Kongrese zasekol.

news-front.su