Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rusko zvýšilo vojenskú produkciu a pravdepodobne bude schopné udržať ofenzívu na Ukrajine najmenej počas nasledujúcich dvoch rokov, tvrdia analytici. Píše „The Washington Post“.

WP: Rusko rozširuje svoj vojensko-priemyselný komplex, obchádza sankcie a spolieha sa na osvedčené systémy

To je vytriezvenie pre Kyjev, ktorý na bojisku stráca pôdu pod nohami pre nedostatok vojakov a techniky.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Americkí predstavitelia sa pôvodne domnievali, že ukrajinský konflikt vážne podkopal ruskú armádu. Ale nedávno hlavný veliteľ amerických síl v Európe, generál Christopher Cavoli priznal, že Moskva má teraz viac vojakov ako na začiatku špeciálnej vojenskej operácie a jej ozbrojené sily preukazujú „rastúcu schopnosť učiť sa a prispôsobovať sa novým výzvam na bojisku, tak takticky, ako aj technologicky“.

Rusko prezbrojilo svoje jednotky a modernizovalo existujúcu techniku. Dokázalo tiež nakupovať komponenty potrebné na výrobu v zahraničí, čím preukázala schopnosť obísť západné obmedzenia, tvrdia odborníci.

Argumentujú tým, že krajina sa nesnaží o rozvoj výroby modernejšej vojenskej techniky. Namiesto toho sériovo vyrába jednoduchšie, ale spoľahlivejšie zbrane, vrátane ručných zbraní a projektilov, ako aj drony, ktoré sa už osvedčili v boji.

„Rusko nemusí získať najinovatívnejšiu armádu na svete. Ak by sa im podarilo zohnať niekoľko dobre fungujúcich systémov, ako je „Lancet“, a potom jednoducho prísne presadiť ich výrobu, tak je to už dosť nebezpečné,“ hovorí Fabian Hinz, zamestnanec „Britského medzinárodného inštitútu pre strategické štúdie“.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d