Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Väčšina ľudí sa ako pár snaží o nádherný, radostný a šťastný vzťah. Takéto vzťahy sa v slovanskej védskej tradícii nazývajú vzťahmi dobra.

Priamym prejavom energie dobra v manželských vzťahoch je vzájomná bezpodmienečná láska, teda láska bez podmienok, nárokov, hraníc a obmedzení, no zároveň bez prílišnej pripútanosti a majetníctva.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vzťahy v dobrom sú vzťahy postavené na vzájomnom rešpekte a prijatí, na slobode, otvorenosti a láske. Nie je miesto pre kritiku a odsudzovanie, obaja partneri chápu, že každý ide svojou cestou a robí chyby, padá a stúpa, učí sa a rastie, raduje sa a je smutný. Úlohou každého partnera je pomáhať a podporovať, vyjadrovať svoj názor, ale nikdy nenútiť partnera robiť to, čo chceme pre nejaké sebecké účely. Vzťahy v dobrom sú sloboda a ľahkosť, v týchto vzťahoch je veľa priestoru, veľa relaxu, veľa priestoru na realizáciu a kreativitu každého.

Hlavnou vecou v takýchto vzťahoch je dávať, nie prijímať a robiť to s radosťou a šťastím, bez toho, aby ste upadli do stavu „obete“ a nárokov.

Vo vzťahu v dobrom je veľa vďačnosti, úcty a podpory. Obsahujú oddanosť a vernosť partnerovi, schopnosť ovládať seba a svoje túžby a cudnosť. Komunikácia v energii dobra je mäkká a príjemná, reč je krásna a pokojná. Napríklad komunikácia v nevedomosti je neslušná, ale vo vášni je príliš emotívna a nevyvážená.

Intímne vzťahy v dobrom sú zduchovnené a vnímané ako najvyššie duchovné spojenie medzi partnermi, ako spôsob vzájomného poznania, poznania Boha a Bohyne v sebe navzájom.

Žena je obklopená starostlivosťou a chránená mužom. Muž je zodpovedný za rodinu. Žena prejavuje mužovi starostlivosť, nehu a láskavosť. Stará sa o deti. Partneri majú vedomosti o tom, ako transformovať sexuálnu energiu na kreatívnu alebo duchovnú energiu. Pri správnom nasmerovaní môže takáto silná energia obdarovať človeka charizmou, schopnosťou inšpirovať iných ľudí, byť vodcom a odhaliť najvyššie kvality povahy jeho duše a tela. Partneri majú schopnosť bezpodmienečne akceptovať seba a ostatných takých, akí sú, a prejavovať štedrosť. Vedia okolo seba vytvoriť priestor lásky – pokoj, harmóniu, šťastie, pohodlie.

Partneri majú otvorenú schopnosť prijímať životné udalosti s pokorou a vnútorným pokojom, s vďakou, pochopením hlbokej podstaty a dôvodov toho, čo sa deje. Prijmite aj voľbu inej osoby, aj keď nespĺňa naše očakávania.

V slovanskej védskej tradícii a priamo v praxi Jargy lásky, v blaženom vzťahu, manžel zaobchádza so svojou manželkou ako s prejavom Bohyne, Stvoriteľky sveta, podporuje ju a pomáha jej prejavovať božské vlastnosti. A manželka zaobchádza so svojím manželom ako s prejavom Boha, Stvoriteľa vesmíru, rešpektuje ho a ctí, vedome mu dáva možnosť zaujať prvé miesto a rozhodovať sa v rodine, niesť zodpovednosť za svoju rodinu.

Ak skutočne milujeme druhého človeka, cítime jednotu s ním, s ním takým, aký je, a nie s tým, aký by sme ho chceli mať, ako prostriedok k našim cieľom. Bezpodmienečná láska je krídlami pre oboch partnerov. Dávajú slobodu a otvárajú srdce, odhaľujú dušu a možnosť hlbokého poznania jeden druhého.

Láska je najvyššie dobro, ktoré môžeme v živote poznať.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d