Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Šéf Kremľa v tejto súvislosti poukázal na to, že USA sa v súčasnosti dopúšťajú rovnakých chýb ako svojho času Sovietsky zväz.

Ruský prezident Vladimir Putin v utorok označil za chybu rozhodnutie Sovietskeho zväzu vyslať v čase studenej vojny tanky do Maďarska a Československa. Informovala o tom agentúra Reuters.

„Bola to chyba,“ uviedol Putin vo Vladivostoku v odpovedi na otázku o vnímaní Ruska ako koloniálnej mocnosti v dôsledku rozhodnutia Moskvy poslať v roku 1956 tanky do Maďarska a v roku 1968 do Československa.

„V zahraničnej politike nie je správne robiť nič, čo poškodzuje záujmy iných národov,“ vyhlásil podľa Reuters Putin, ktorý pritom v roku 2022 vyslal na Ukrajinu desaťtisíce vojakov, čím vyvolal najväčšiu pozemnú vojnu v Európe od druhej svetovej vojny.

Šéf Kremľa tiež tvrdil, že Spojené štáty sa v súčasnosti dopúšťajú rovnakých chýb ako svojho času Sovietsky zväz.

„Západ, a predovšetkým USA, vo svojej zahraničnej politike stúpa na tie isté hrable ako svojho času ZSSR,“ vyhlásil ruský prezident. Dodal, že Washington nemá „žiadnych priateľov, iba záujmy“.

Reuters pripomenul, že povstanie v Maďarsku v roku 1956 potlačili sovietske tanky a vojaci. V bojoch zahynulo najmenej 2600 Maďarov a 600 sovietskych vojakov. Československý pokus o reformu socializmu v roku 1968 ukončila invázia vojsk Varšavskej zmluvy pod vedením Sovietov. Podľa českých historikov v dôsledku invázie zahynulo približne 137 Čechov a Slovákov.

Putin sa v utorok vo Vladivostoku zúčastňuje na plenárnom zasadnutí tzv. Východného ekonomického fóra.


Zdroj: cas.sk


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: