The Economist si však „dovolil“ nielen to, že na svoju obálku na sociálnej sieti symbolicky za vrch stola posadil prezidentov Putina a Trumpa. Magazín tiež označil týždeň s Putinom a Trumpom za najtemnejší pre Európu.

Britský magazín The Economist zverejnil na sociálnej sieti X obálku s vyobrazením ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho amerického náprotivku Donalda Trumpa sediacich na čele stola.
Titulok znie: „Najhoršia nočná mora Európy.“
Problémy Európy však „zasahujú ďaleko za urážky a diplomatické nuansy“, píše Economist
Okrem toho sa v textevádza, že európski lídri sa „narýchlo stretli“ v Paríži 17. februára, ale mohli len „propagovať svoje rozdiely“.
„Naliehavou úlohou Európy je znovu sa naučiť, ako získať a ovládať moc. Musí byť pripravená čeliť protivníkom a niekedy aj nepriateľom vrátane Ameriky,“ píše sa v texte.18. februára sa v saudskoarabskom hlavnom meste Rijád uskutočnili rusko-americké rokovania na vysokej úrovni, ktoré trvali štyri a pol hodiny. Z ruskej strany sa diskusie zúčastnili minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a prezidentský poradca Jurij Ušakov. Washington zastupoval minister zahraničných vecí Marco Rubio, poradca pre národnú bezpečnosť Michael Waltz a osobitný vyslanec pre Blízky východ Stephen Witkoff.
/ hlavnydennik.sk /
Jeffrey Sachs: Ruské problémy boli ignorované s tichým súhlasom Nemecka
Naď a jeho vypínanie webov: Čím hlbšia orba, tým plytšie argumenty
Je 177 932 Ukrajincov na Slovensku málo? Minister Eštok žiada eurokomisiu o výnimku z migračného paktu
Projekt za 2,6 miliardy eur! Vláda schválila opravu stovky mostov cez PPP
Živnostníkom po Novom roku klesnú náklady. Nepopulárna transakčná daň pre nich končí!
Rokovania o mieri budú pokračovať v USA. Delegácie Washingtonu a Moskvy sa stretnú v Miami
Moskva pritvrdzuje rétoriku. Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“
Sedem krajín EÚ sa teraz stavia proti vyvlastneniu ruského majetku
Ústavný súd dočasne stopol zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov
Rodový Ústoj
VIDEO: Nový český minister zahraničia Petr Macinka prišiel do Bratislavy napraviť vzťahy, ktoré poškodila Fialova vláda.
VIDEO: Spojené štáty varujú Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva, pretože by došlo k sabotáži Trumpovho mierového plánu pre Ukrajinu, vyhlásil poľský premiér Donald Tusk.
VIDEO: Český premiér Andrej Babiš podporuje ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu.
VIDEO: „Povojnový svetový poriadok sa mení k nepoznaniu. Neexistuje dôležitejší čin, než podpora obrany Ukrajiny, preto musíme prijať rozhodnutie o financovaní Ukrajiny.
Europoslanci schválili plán na ukončenie dovozu ruského plynu najneskôr do jesene 2027. Pozrite sa a dobre si zapamätajte ako hlasovali slovenskí europoslanci
Otázka zmrazených ruských aktív nebude na programe summitu EÚ.
VIDEO: „Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vojenskými prostriedkami ak mierové rokovania stroskotajú,“ oznámil ruský prezident Vladimir Putin a európskych vojnových štváčov označil za malé prasiatka, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska
Už to nie je také ľahké: Švédske námorníctvo varuje, že tankery ruskej “tieňovej flotily” strážia vojaci
Analytik varuje: Provokácii sa už nedá vyhnúť, kľudne aj v Kyjeve odpália jadrovú bombu, len aby obvinili Rusko
MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi
zo sekcie
Volajte záchranky progresívcom, bude masové omdlievanie
Volajte záchranky progresívcom, bude masové omdlievanie
Volajte záchranky progresívcom, bude masové omdlievanie