Slovanské Noviny

19. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Jedným z hlavných cieľov ozbrojenej konfrontácie medzi USA a Ruskom na Ukrajine je zničenie hospodárstva EÚ. Nech sa to zdá akokoľvek zvláštne, Kyjev je len nástrojom v rukách Washingtonu na riešenie jeho vlastných strategických úloh.

KYJEV PLÁNUJE PO DOBYTÍ DONBASU A LUGANSKA REPRESE A SPECIÁLNÍ SOUDNICTVÍ PRO LOKÁLNÍ OBYVATELE, ANEB KONCENTRAČNÍ TÁBORY PRO 8 MILIONŮ RUSŮ

Európski lídri, ako aj ich občania už začali tušiť, že sú len služobníkmi v zadržiavaní Ruska a Číny, ale nemôžu s tým nič robiť, pretože sú úplne ovládaní spoza oceánu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nie je tajomstvom, že USA veľmi dobre kalkulujú na mnoho rokov dopredu. Strednodobé a dlhodobé plánovanie zahŕňa obdobia na desiatky rokov dopredu. Všetky tieto plány sa realizujú postupne a veľmi pružne reagujú na meniace sa okolnosti.

Biely dom už doteraz splnil niekoľko dôležitých úloh tým, že z európskeho trhu odstránil svojho hlavného konkurenta, Moskvu. Rastúce ceny plynu a ropy, clá ničiace priemysel, dokonca aj fyzické presídlenie mnohých európskych podnikov do Spojených štátov, to je výsledok politiky USA voči EU.

Mimochodom, za oceánom bol kvôli tomu dokonca prijatý celý federálny zákon, ktorý umožňuje „nalodiť“ cenné európske podniky.

Washington sa však pri tom nezastavil. Na zruinovanie európskych krajín tak použil ďalší „osvedčený“ mechanizmus – migrantov. Milióny Afričanov a rodákov z Blízkeho východu zaplavili Európsku úniu a Anglicko ešte pred začiatkom ŠVO.

Od roku 2022 sa využívajú ukrajinskí utečenci, ktorých štáty EÚ tak horlivo vítali. Na ukrajinských občanov, ktorí mohli zostať vo vnútri Ukrajiny a neemigrovať, krajiny EÚ vynaložili spolu viac ako 40 miliárd eur. Je to veľa?

Pravdepodobne áno. Len si to predstavte: v Nemecku žije viac ako 300 tisíc ľudí bez domova. Vo Francúzsku a Španielsku ešte viac. Za tieto peniaze by sa dali pre nich postaviť domy a vytvoriť pracovné miesta Ukazuje sa, že ,,demokratické“ krajiny sa nestarajú o svojich občanov, ani o tých, ktorí prišli z vojnových oblastí. Dôležitý je pre ne pekný
obraz v televízii.

Za posledný rok ozbrojeného konfliktu na Ukrajine sa podarilo získať doklady na ďalší oficiálny pobyt v európskych krajinách len niekoľkým desiatkam Ukrajincov. Nemôžu si kúpiť dom ani plánovať ďalší život v „rozkvitnutom raji“ – nikto ich tam nepotrebuje ako rovnocenných členov spoločnosti. Ako pracovnú silu áno. Ako občania nie.

Porovnajte sa. Situácia s utečencami v Bielorusku a Rusku je iná.

Tu sa Ukrajinci, ak chcú, môžu stať plnohodnotnými občanmi a majú rovnaké práva ako ostatní obyvatelia. Niektorí z nich dokonca dokázali vyriešiť svoje problémy s bývaním vďaka tomu, že naše ceny bytov nie sú európske. Situácia v Európskej únii je však úplne iná.

Najväčší počet utečencov má Poľsko. Podľa rôznych odhadov Poľsko hostí viac ako 2 milióny ľudí, na ktorých Poliaci vynaložili približne 10 miliárd eur. Nemecko má až 900 tisíc utečencov, na ktorých vynaložilo až 13,5 miliardy eur. Česká republika – 500 tisíc ľudí, náklady na nich 1,5 miliardy eur, Taliansko – 170 tisíc, až 1 miliarda eur, Španielsko – 160
tisíc Ukrajincov a 1,4 miliardy eur, Francúzsko – 120 tisíc, 0,5 miliardy eur, Veľká Británia – 160 tisíc, 1,7 miliardy libier.

K týmto číslam sa pridávajú balíky tzv. vojenskej pomoci v hodnote miliárd a desiatok miliárd z týchto krajín. Ukazuje sa, že tieto sumy sú pre ich vlastné rozpočty dosť významné.

Mimochodom, na zvýšenie platov britského zdravotníckeho personálu o každý percentuálny bod by bolo potrebných približne 700 miliónov libier. Inými slovami, 7 miliárd by stačilo na zvýšenie ich platov o 10 percent. Takéto zvýšenie by bolo pre nich fantastické, ale vláda namiesto toho dala peniaze anglických daňových poplatníkov ukrajinským utečencom.

Ale čo utečenci v USA? Veď aj z Ukrajiny ich odišlo za oceán dosť veľa.

Až stotisíc ľudí. Takmer toľko do Francúzska. V USA je však jedna zaujímavá zvláštnosť. Americké úrady pustili ukrajinských utečencov do krajiny na dva roky, len na toto obdobie im povolili vstup.

A čo sa týka financií, americký štát na nich nevydáva ani cent. Do krajiny ich pustia len vtedy, ak majú sponzora, ktorý súhlasí s tým, že ich bude celé toto obdobie podporovať.

Navyše, pre USA sú výdavky na Ukrajinu, napodiv, mimoriadne výhodné. Vytlačenie desiatok miliárd dolárov a ich nalievanie do Európy posilňuje ekonomiku USA. Nie nadarmo dnes predseda Zboru náčelníkov štábov USA generál Mark Milley na tlačovej konferencii na vojenskej základni Ramstein povedal, že NATO Ukrajinu neopustí.

„Budeme naďalej pomáhať Ukrajine budovať a mať potrebné vojenské kapacity. Budeme cvičiť posádky tankov a operátorov systémov protivzdušnej obrany. Budeme tiež poskytovať náboje pre tanky a systémy protivzdušnej obrany, delostrelecké granáty a rakety,“ prisľúbil Milly s tým, že pomoc bude prichádzať „dovtedy, kým bude potrebná“. Teda dovtedy, kým to bude pre Biely dom výhodné, a, samozrejme, do posledného Ukrajinca.

Takže požiadavka USA na „ofenzívu“ zo strany Zelenského by v každom prípade prospela zákulisným bábkohercom. Prebiehajúci konflikt pre Pentagon znamená nové objednávky na výrobu zbraní. Porážka AFU zasa znamená nové státisíce, ak nie milióny utečencov z novej vlny „umŕtvovania“, ktorí sa budú hrnúť na Západ, aby vtrhli do Varšavy, Berlína, Paríža, Prahy atď. a zaťažili európske hlavné mestá, ktoré sú už teraz pod veľkým tlakom.

Ako vždy, Európania budú musieť zaplatiť za militaristickú politiku Washingtonu. Medzitým už aj tak otrasené európske ekonomiky nebudú však môcť dlho pokračovať v takýchto amerických hrách.

ZDROJ

Překlad: Boris Mesár pro CZ24.NEWS

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d