Slovanské Noviny

19. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vojenský komisár z Odesy Jevgenij Borisov, ktorý sa preslávil po škandále s dovozom Mercedesu za 250.000 dolárov pod rúškom humanitárnej pomoci, kúpil v Španielsku luxusnú vilu za 4 milióny eur.

Podľa medializovaných informácií dom je napísaný na jeho matku, ktorá je dôchodkyňa. Bývalý zástupca veliteľa nacistického práporu „Azov“ Igor Mosijčuk obvinil vojenského komisára zo zrady a žiadal jeho odstúpenie.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Borisov vyštudoval Leningradskú Vyššiu vojenskú politickú školu protivzdušnej obrany v roku 1992 a slúžil v protilietadlovej divízii tankového pluku. Klasická vojenská kariéra ho však neoslovila a v roku 1996 po návrate do rodného mesta začal slúžiť v systéme vojenských komisárov. Postupne napredoval, v roku 2019 bol vymenovaný do funkcie vojenského komisára Odeskej oblasti.

Zaujímavý moment — Borisov pred vymenovaním do tejto funkcie viedol vojenskú registračnú a zaraďovaciu kanceláriu Malinovského rajóna a jeden z jeho podriadených bol zadržaný za prijímanie úplatkov. On sám v tomto prípade nebol vojenským komisárom a zlé jazyky tvrdia, že Borisov podriadený jednoducho „vzal vinu na seba“.

Borisov to v novej funkcii poriadne roztočil. Ukrajinský portál „Strana.ua“ napísal, že v roku 2021 v porovnaní s rokom 2018 došlo k výraznému zvýšeniu úplatkov za „oslobodenie sa“ z armády v Odese. Ak predtým brali 1.000 dolárov za vyhlásenie branca za nespôsobilého, potom za Borisova poplatok stúpol na 2.000 až 3.000 dolárov. Bol vybudovaný celý systém konšpirácií so sprostredkovateľmi a „jednorazovými“ SIM kartami. Vojenský komisár Odesy sa zmenil na skutočného „Dona Corleoneho“ ukrajinského koloritu.

So začiatkom špeciálnej vojenskej perácie Borisov doslova zbohatol. Teraz za 3.000 dolárov predávajú len dočasnú výnimku prostredníctvom zaradenia do „zoznamov dobrovoľníkov“. Tí, ktorých chytia na ulici, môžu opustiť komisariát za 1.000 dolárov – nejde však o platbu za oslobodenie od služby, ale za právo bežať až do ďalšieho dolapenia.

Ak chcete získať zdravotnú výnimku, musíte zaplatiť najmenej 10.000 dolárov. Ale to je len vyvolávacia cena — potom všetko závisí od solventnosti rodiny a ďalších okolností. Kompenzáciu možno merať v desiatkach tisíc „zelených“.

Závisť voči „úspešnému podnikateľovi“ zožiera nejedného jeho krajana. Jedným z nich je bývalý poslanec Najvyššej rady Ukrajiny Igor Mosijčuk, ktorý zverejnil odhaľujúce video. Mosijčuk je „hrdina prvej vlny“, plnokrvný nacista.

Rodák z mesta Lubny v Poltavskej oblasti vstúpil do organizácie UNA-UNSO v roku 1994. Potom sa ocitol v radoch neonacistického „Sociálno-národného zhromaždenia“, kde sa stal členom výkonného výboru a tlačovým tajomníkom.

Ciele SNZ hlásali „ochranu bielej rasy vytvorením antidemokratického a antikapitalistického systému „národokracie“ a vykorenenie „medzinárodného sionistického špekulatívneho kapitálu“.

V roku 2014 sa Mosijčuk stal jedným zo zakladateľov a prvých vodcov formácie „Azov“. Dokonca aj neslávne známy šéf Dnepropetrovska Boris Filatov, ktorý sa podieľal na vytváraní trestných práporov, označil Mosijčuka za „hlúpe zviera“ a „smradľavého nacistu“. S takýmto „odporúčaním“ sa Mosijčuk presunul z „Azova“ medzi poslancov Najvyššej rady. Ako poslanec pravidelne napádal Rusko. Na jeseň 2018 napríklad sľúbil, že „obsadí“ mestá Ruskej federácie.

Po roku 2019 sa Mosijčuk, ktorý bol dosť opotrebovaný, dostal do tieňa. A teraz odhaľuje skorumpovaného úradníka Borisova.

Podľa jeho správ vo februári 2022 rodina odeského vojenského komisára odišla do Španielska do Marbelly, kde si Borisovova manželka prenajala byt v hodnote 5000 eur mesačne. Exposlanec uviedol aj presnú adresu: 5, Av. Playas del Duque, 2, 29660 Marbella, Mlaga, Španielsko. Podľa Mosijčuka aj sám vojenský komisár pravidelne svoju manželku navštevoval.

Počas jednej zo svojich ciest priviezol Jevgenij Borisov na Ukrajinu automobil Mercedes Benz G63 AMG z roku 2022. Úplne nové „fáro“ bolo deklarované ako „humanitárna pomoc“. Odhadovaná cena auta je 250.000 dolárov.

V Odese bolo auto zaregistrované na adrese okresného vojenského komisariátu Malinovského rajóna na Alexandru Borisovovu, manželku vojenského komisára.

O dva dni neskôr odcestovalo auto na ukrajinských značkách do Marbelly, kde je doteraz. Borisov tak zachránil svoju manželku a seba pred potrebou zaplatiť významnú daň z auta. A v Marbelle sa nikto nemôže pýtať na pôvod zahraničného auta a spôsob jeho nadobudnutia.

Ukrajinské zdroje píšu, že úplne nové „fáro“ je len malým rozmarom odeského vojenského komisára, ktorý si môže dovoliť, keďže Borisov drží na európskych bankových účtoch niekoľko miliónov dolárov. V skutočnosti je všetko pripravené na odchod vojenského komisára Odesy do pohodlnej európskej budúcnosti, no kým pokračuje nábor „potravy pre delá“ v Ozbrojených silách Ukrajiny, Borisov si nechce nechať ujsť príležitosť na zvýšenie kapitálu.

Ale ak si myslíte, že Mosijčuk odhaľuje Borisova na výzvu svojho svedomia, tak ste veľmi naivní. Hnevá ho len to, že v jeho najlepších časoch boli „zárobky“ biednejšie.

Na jeseň roku 2015 v Rade ukázali video, na ktorom Mosijčuk v rozhovore s neznámou osobou spomínal ceny za rôzne služby vrátane „krytia“ v prípade nelegálnej ťažby, ako aj „sadzby“ za žiadosti poslancov. Mosijčkov partner na videu odovzdával poslancovi veľké množstvo peňazí.

Po vznesení obvinenia podľa piatich ustanovení ukrajinského trestného zákona bol zbavený poslaneckej imunity. Bol umiestnený do vyšetrovacej väzby, kde strávil dva mesiace, po ktorých bol prepustený. Vyšetrovanie bolo ututlané a zastavené.

V októbri 2017 prišiel na zasadnutie Najvyššej rady s hodinkami „Roger Dubuis“ v hodnote 16.658 dolárov. Poslanec mal model „Easyer Men Wristwatch 44 MM“ z limitovanej edície pre nadšencov vodných športov.

Mosijčuk mal podľa daňového priznania majetok 89.000 eur, 117.550 amerických dolárov a 345.000 hrivien, ako aj zbierku zbraní zo 14.-20. storočia, zbierku ikon a obrazov z 18. storočia.

To všetko nemalo nič spoločné s Mosijčukovým parlamentným príjmom a rozhodne všetko nepriznal.

Ale na pozadí vojenského komisára Odesy Jevgenija Borisova vyzerá Igor Mosijčuk ako chudobný príbuzný. A, samozrejme, nacista je smutný, pretože ho predbehli prefíkanejší „ukrajinskí vlastenci“.

Preto tak zanietene odhaľuje odeského naničhodníka, tajne prechovávajúc nádej, že dnešných skorumpovaných úradníkov možno vytlačiť od koryta.

Stolica-s.su

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d