Slovanské Noviny

29. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Prísne opatrenia pre politické špičky neplatia? Od 15. októbra na základe vládnych nariadení obyvatelia musia nosiť rúška alebo iné prekrytie tváre.

Vodu káže, víno pije! Pod českým ministrom zdravotníctva Romanom Prymulom sa zatriasla vládna stolička, pretože ukázal chrbát nariadeniam vlastného kabinetu.

Zdá sa, že nosenie rúška je „proti srsti“ aj slovenským politickým špičkám. Líder liberálov a minister hospodárstva Richard Sulík sa totiž, potom čo sa „uvaril“ vládny lockdown postavil k pravidlám ohľadom pandémie naozaj liberálne. Zatiaľ čo bežní ľudia musia dodržiavať vládne nariadenia ohľadom nosenia rúšok, Sulík si včera pokojne vykračoval po ulici „na ostro“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Prísne opatrenia pre politické špičky neplatia? Od 15. októbra na základe vládnych nariadení obyvatelia musia nosiť rúška alebo iné prekrytie tváre. Podľa pravidiel rúško nie je povinné v nezastavaných oblastiach, kde musíte byť vzdialení od cudzích osôb aspoň päť metrov. Jedno z najkritizovanejších štátnych opatrení porušil, ten čo by ho mal dodržiavať v prvom rade. A to minister hospodárstva Richard Sulík.

Prichytení hore bez

Na drinku počas korony? Šéf liberálov sa včera vybral do centra Bratislavy  do jedného z luxusných podnikov na Hviezdoslavovom námestí. Večer strávil s parťákom, bratislavským županom Jurajom Drobom.

Na nočnom výlete obidvoch liberálov by nebolo nič zvláštne, ak by pri odchode z podniku obidvaja neporušili jedno z pravidiel, ktoré odklepla práve vláda, ktorej členom je samotný Sulík. Na nočných záberoch je jasne vidieť, že Sulík a dokonca ani Droba si na ulici nenasadili rúško. Následne tak nasadajú na zadné sedadlo auta, samozrejme, stále bez prekrytia tváre.

Sulíkova deravá pamäť

Už mu nie je do spevu? Sulík pritom len nedávno svojim uleteným videom na sociálnej sieti ľudí vyzýval dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Medzi nimi okrem iného aj na  nosenie rúška, ktoré pripomínal do rytmu pesničky od McHammer – U Can’t Touch This zvučným zvolaním: „Nasaď si“. No, prečo si „nenasadil“ Rišo rúško včera?

Ešte nedávno Sulík radil v kurióznom videu: “Nasaď si!” Včera si, ale nenasadil.

Zdroj: fb/sas

Prečo sa liberál rozhodol kašľať na pravidlá, ktoré ostatným radí dodržiavať, sme sa opýtali samotného Sulíka. Ten uznal, že pri vystupovaní z auta a pri vstupe do reštaurácie rúško mal. „Žiaľ, pri odchode som si ho, ako na potvoru zabudol v reštaurácii na stole, čo  som si uvedomil až na polceste k autu. Keďže som mal v aute ďalšie, už som sa nevracal,“ vykrúcal sa kajúcne pre eReport.sk Sulík.

Viac fotografií v článku TU.

Sulík naštval Slovákov. Toto mu odkazujú za nenosenie rúška

Po medializovaní Sulíkova zábudlivosť rozpálila na internete niektorých Slovákov. Tí mu nič nedarovali.

“Odvolať, ako Prymulu,” píše jeden z nespokojných Slovákov na sociálnej sieti. Naráža tak na českú kauzu okolo ministra zdravotníctva Romana Prymulu. Toho portál Blesk nafotil bez rúška v reštaurácii, a to v deň, keď naši západní bratia odštartovali lockdown.

“Vodu káže, víno pije,” odkazuje ďalší diskutujúci. “V Čechách kvôli tomu odvolávajú Prymulu. U nás to asi nehrozí, títo môžu všetko. Iba nás budú pokutovať a trestať,” objavilo sa na sociálnej sieti od ďalšieho kritika. “Hlavne, že pesnička: Nasaď si”odkazuje ďalší komentár na nedávnu bizarné edukatívne video z dielne SaS, v ktorom vystupuje samotný Sulík. V ňom pripomína dodržiavanie bezpečnostných opatrení do rytmu pesničky od McHammer – U Can’t Touch This zvučným zvolaním: „Nasaď si“.

Mal by ísť príkladom

Ku kritike sa pridal aj politológ Rastislav Štefančík. Ten prizvukuje, že ľudia majú v súčasnosti plné zuby rôznych vládnych nariadení a pravidiel a sú frustrovaní z niektorých bezpečnostných opatrení, ktoré prinášajú korona časy. “Niektorí si dokonca stále myslia, že koronavírus je výmysel s cieľom obmedziť ľudí na ich slobode. A nielen Kňažko, ale dokonca už aj Kotleba je platený Sorosom,” sumarizuje s dávkou irónie politológ pre eReport.sk..

Taktiež si myslí, že práve politické špičky by mali ísť ľuďom v týchto neľahkých časoch príkladom. “Ak nás politickí predstavitelia vyzývajú, aby sme ťahali teraz všetci za jeden povraz, mali by sme to robiť skutočne všetci do nohy. Sulíka nevynímajúc,” podčiarkol Štefančík.

Droba, ktorý takisto v nočných hodinách nešiel svojim voličom dvakrát príkladom tvrdí, že rúško nosí pravidelne. „Rúško nosím pravidelne. Muselo ísť o okamih, keď som sa presúval z reštaurácie do auta,“ priznal Droba.

Zdroj: ereport.sk (1)(2)

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d