Slovanské Noviny

18. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Foto: Facebook Milan Mazurek/TASR

Časy sa zmenili a všetko na hlavu. Ešte pred niekoľkými mesiacmi súčasný premiér a vtedajší opozičník Igor Matovič nosil do parlamentu plagáty a  figuríny, okupoval tribúnu, tvrdo kritizoval a urážal vtedajšiu vládu a robil, doslova, reality šou. V súčasnosti ohromený hospodárskou a koronavírusovou krízou Matovič nevie, kam s konopy a plagáty urážajúce premiéra nosia do parlamentu opozičníci. Tvrdo kritizujú Matoviča a pripomínajú, že robil to isté…  

Poslanec za ĽSNS Milan Mazurek odplatil premiérovi rovnakou mincou. Nedoniesol síce figurínu Igora Matoviča – asi v období koronakrízy je to deficitný tovar, ale vytvoril jednoduchý plagát, na ktorom uviedol skutočný, podľa neho, duševný a morálny stav predsedu vlády. Stručný nápis znie „Psychopat…“

Stranícki kolegovia Milana Mazureka fotili toto predstavenie s mobilmi, ale, podľa všetkého, sa nepodarilo urobiť kvalitnú fotku. Mazurek teda použil fotografiu TASR s vlastným komentárom: „Dnes som počas prejavu Kim Čong Matoviča v pléne vyjadril svoj názor na jeho osobu spôsobom, ktorý je mu dobre známy. Nech si ochutná vlastnú medecínu. Obrázok som nahral na novo, keďže sa mi podarilo nájsť kvalitnú fotografiu z TASR,“ podotkol Mazurek.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Operatívne reagoval aj na začiatok „celonárodného celoplošného testovania“, iniciovaného premiérom: „Takže testovanie v Bardejove je fatálne fiasko. Ľudia čakajú nekonečné hodiny v radách a naviac zbytočne, lebo armáda mnohým odberným miestam nedodala potrebné certifikáty. Dopadlo to presne ako sme všetci čakali. Ak ľudia nakazení neboli, teraz už majú väčšiu šancu… Našťastie pre drvivú väčšinu ľudí je vírus neškodný. Keby bol toto naozaj nebezpečný vírus a Slovensko by riadil taký hlupák a psychopat ako Matovič, tak by sme tu zrejme umierali ako muchy,“ uviedol Milan Mazurek na svojej facebookovej stránke.

Podčiarkol, že vie pochopiť, že sú testovaní poslanci, ktorí prišli do kontaktu s pozitívne testovaným človekom. Nedokáže ale pochopiť, prečo Matovič neustále trvá na svojom plošnom testovaní, keď snáď zo všetkých strán dostal tisíce argumentov, prečo je ten nápad zlý. „Dnes keď vidím všetky tie fotky z Oravy a Bardejova, ako tam ľudia po stovkách stoja v nekonečných radách, tak sa pýtam, dokedy to ešte chcú znášať. Ak sme ako národ natoľko poddajní, že akceptujeme každú výstrednú kravinu, s ktorou narušený človek príde, potom si ho zrejme zaslúžime. A to ma nesmierne mrzí. Ďalšie extrémne a nedemokratické zásahy do našich ústavných práv, spočívajúce v zákaze vychádzania a likvidácii podnikania a práce pre státisíce ľudí sú už len posledným klincom do rakvy našej slobody a dôstojného života,“ zdôraznil.

Podčiarkol, že občania si zaslúžia presne vedieť: či má vláda hoc aj v núdzovom stave právo nútiť ich k lekárskemu zákroku, či vláda môže nariadiť ľuďom karanténu a pokuty v prípade odmietnutia takéhoto zákroku, hoci aj v núdzovom stave, či má policajt právo pýtať si od ľudí  na ulici len tak informácie o ich zdravotnom stave, na základe ktorých im chce potom dávať pokuty, či je občan povinný sledovať Matovičove tlačovky a médiá, keďže žiadne informácie o povinnom testovaní alebo obmedzovaní slobody mu do schránky neprišli a neprídu… „Tieto a ďalšie otázky, podporené citáciami konkrétnych zákonov musia mať ľudia zodpovedané, aby sme vedeli chrániť svoju slobodu,“ uzatvára svoj komentár poslanec NR SR Milan Mazurek.

Zdroje: FB Milan Mazurek, Zem a Vek

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d