Slovanské Noviny

16. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

19.11.2020

Cenzúra je prvé slovo, ktoré sa spája s Vaším denníkom. Je to smutné vysvedčenie, odkázal šéfredaktorke denníka Sme Beate Balogovej bývalý premiér Robert Fico.

Vážená pani šéfredaktorka, rád by som zareagoval na Váš smutný stĺpček v dnešnom vydaní denníka SME (streda 18. novembra 2020) pod názvom Oslava.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nemám inú možnosť ako cez blog, pretože mi odmietate uverejniť v printovej podobe politické názory opozičného politika, čo je nevídané.

Cenzúra je prvé slovo, ktoré sa spája s Vaším denníkom. Je to smutné vysvedčenie. Nielenže odmietate uverejňovať iné názory ako svoje, alebo Vašim ušiam lahodiace, ale čo je horšie, zatajujete a skresľujete informácie. A vyzeráte smiešne, pretože  ignorujete fakt, že informácie sa dnes šíria bez ohľadu na to, či ich uverejníte alebo nie.

Aby som bol konkrétny, pred pár dňami ste odmietli uverejniť moje stanovisko k škandalóznym výrokom predsedu Súdnej rady SR J. Mazáka (bývalého predsedu Ústavného súdu SR), ktorý v mene boja proti pandémii súhlasí s porušovaním Ústavy SR a zákonov. Takáto politická servilnosť J. Mazáka k vláde sa nedá ani komentovať. A nedá sa v podstate komentovať ani to, že takéto, doslova nebezpečné úlety J. Mazáka tolerujete, hoci vždy máte plné ústa práva a právneho štátu.

Cenzúru ste uplatnili aj pri informovaní o včerajších protestoch. Keď sa za mojej vlády stretlo pred úradom vlády pätnásť ľudí, mali ste to vždy na titulnej strane svojho denníka. Ak sa v Bratislave stretnú doslova tisíce ľudí, a vyjadrujú názor aj proti Vám, správate sa ako slávne tri čínske opice.  Takto hrubo odignorovať včerajšie protesty by si za hlbokého socializmu nedovolilo ani Rudé právo. A to o niečom svedčí. U Vás ale platí – ak je to proti Ficovi a Smeru, je to demokratické a správne. Ak tisíce ľudí kričia na vládu I. Matoviča,  na médiá, tak to sú len fašistické a extrémistické excesy. Vy ste sa museli v denníku SME zblázniť rovnako ako I. Matovič.

Druhým slovom je vyhrážanie sa opozičným predstaviteľom kriminalizáciou. Ani to by nerobilo Rudé právo. Na moju adresu ste doslova uviedli, že sa chytám slobody teraz, keď sa bojím, že jedného dňa sa v mojich dverách objaví spravodlivosť. Mám to považovať za vyhrážanie sa a politickú objednávku pre politicky angažovaných prokurátorov, ktorí sa v rozhovoroch vo Vašom denníku predbiehajú v šírení bludov a hlúpostí, len aby zaujali vládnu väčšinu pri voľbe generálneho a špeciálneho prokurátora?  Už ste ma v redakcii odsúdili? Ak máte, vážená pani šéfredaktorka, akýkoľvek problém s mojou osobou z pohľadu trestného práva, obráťte sa s dôverou na orgány činné v trestnom konaní. Nikdy som nebol podozrivý, ani vypočúvaný v súvislosti so žiadnou trestnou činnosťou.

Naopak, vážená pani šéfredaktorka, ktorá beriete polovicu platu od finančnej skupiny Penta. Ak by som  s takou umeleckou tvorivosťou vykladal zákony, ako spomínaní angažovaní prokurátori, kľudne by sa Vám dala našiť organizovaná alebo zločinecká skupina, pretože kryjete skupinu Penta, ktorá bola súčasťou najväčšej korupčnej kauzy v histórii Slovenska za druhej Dzurindovej vlády.

Veľmi sa mýlite, ak sa domnievate, že ste v denníku SME niečo viac, že ste nejaká elita, ktorá si môže dovoliť všetko, lebo máte svoju vlastnú pravdu na hony vzdialenú od reality. To,  čo predvádzate, je najhlbším ponížením žurnalistiky, z ktorej ste urobili obyčajnú politickú prostitútku.

S úctou

Robert Fico 

Zdroj: fico.blog.sme.sk

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d