Slovanské Noviny

6. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Žilinka sa ohradil voči tvrdeniu Lipšicovho mopslíka a „právneho experta“ SaS Baránika, ktorý generálneho prokurátora obvinil z klamstva: „Toto je aká obludnosť. Čo ja mám s politikou?“

Generálny prokurátor odmieta praktiky, kde sa vytrhávajú z kontextu jednotlivé vety v otázke využitia paragrafu 363 Trestného poriadku, ktorý umožňuje generálnemu prokurátorovi, aby zrušil obvinenie vyšetrovateľa, ak bol týmto rozhodnutím porušený zákon.

Pohľad Generálnej prokuratúry (GP) SR na paragraf 363 Trestného poriadku sa žiadnym spôsobom nezmenil. Pred Ústavnoprávnym výborom Národnej rady (NR) SR to v piatok uviedol generálny prokurátor Maroš Žilinka.

„Odmietam, aby boli vytrhávané z kontextu jednotlivé vety zo všetkého toho, čo bolo povedané. Tak na vypočutí, aj v súčasnej dobe,“ reagoval na otázku, či sa v porovnaní s verejným vypočutím pred voľbou šéfa prokuratúry nezmenil jeho postoj na znenie paragrafu 363 Trestného poriadku.

„Zastávam konzistentný názor k tomuto inštitútu,“ zdôraznil.

Zopakoval, že bez tohto oprávnenia by sa stal generálny prokurátor štatistom. „Nezostávalo by mi nič iné, len skonštatovať porušenie zákona s dôvetkom, že nemôžem prijať na základe vzniknutej nezákonnosti opatrenie,“ povedal.

Kritizoval, že sú spochybňované rozhodnutia autorít. Odmietol, že by sa GP SR vo svojich rozhodnutiach prikláňala na stranu obhajoby. „Na všetky jej námietky, na ktoré má v trestnom konaní nárok, musí GP SR zareagovať a zaujať stanovisko,“podotkol.

Ďalej zdôraznil, že nevie o žiadnych podivných rozhodnutiach a za každým jedným svojím rozhodnutím a vyhlásením si stojí.

Na Žilinku zaútočil poslanec SaS Alojz Baránik.

„Svoje veľmi pochybné rozhodnutia nielen že nezdôvodňujete ale kompenzujete ich aj tým, že vykonávate politickú činnosť,“ skonštatoval Baránik.

“Svoje klamstvá kompenzujete tým, že sa snažíte vytvoriť protiváhu protikorupčnej vláde tejto republiky,“ zdôraznil.

„Toto čo ste teraz povedali, si dúfam všimne celá verejnosť. Toto je vrchol a dôrazne sa proti tomu ohradzujem,“reagoval Žilinka.

„Považujem za absolútny vrchol, že ja vyvíjam politickú činnosť. Toto je aká obludnosť. Čo ja mám z politikou?“ pýtal sa Žilinka.

„Maroš Žilinka je nielen generálny prokurátor ale má aj svoju česť, rodinu a nenechám sa tu urážať len preto, že máte na svoje výroky poslaneckú imunitu,“ reagoval Žilinka.

Viac vo videu:

Celé video:

Paragraf 363 dáva generálnemu prokurátorovi právomoc zrušiť právoplatné rozhodnutie prokurátora alebo policajta v prípravnom konaní, ak bol týmto rozhodnutím porušený zákon.

Generálna prokuratúra zrušila 31. augusta na základe tohto paragrafu obvinenia bývalému riaditeľovi SIS Vladimírovi Pčolinskému, podnikateľovi Zoroslavovi Kollárovi, finančníkovi Jaroslavovi Haščákovi, bývalému riaditeľovi kontrarozviedky SIS Ľubomírovi Arpášovi a voči Arpášovej manželke.

Lipšicov mopslík chce iniciovať odvolávanie Žilinku

Poslanec Alojz Baránik (SaS) chce iniciovať v parlamente odvolávanie generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Poslanec to povedal po rokovaní ústavnoprávneho výboru. Tvrdí, že Žilinka stratil jeho dôveru.

„Právny expert“ Sulíkovej SaS Alojz Baránik neskrýva svoju oddanosť a obdiv voči advokátovi a politikovi Danielovi Lipšicovi, ktorý stojí na čele Úradu špeciálnej prokuratúry po tom, ako Romanom Mikulcom (OĽaNO) riadená polícia a vyšetrovatelia NAKA a taktiež prokurátori ÚŠP podozriví z manipulácie trestných konaní, posadili do väzby Lipšicovho predchodcu prokurátora Dušana Kováčika.

Baránik vo svojom blogu koncom júla 2021 okrem iného napísal:

„Generálny prokurátor verejne obvinil špeciálneho prokurátora z niečoho, čo by dokonca mohol byť aj disciplinárny priestupok. Odhliadnuc od otázky, čo si máme myslieť o takejto forme vykonávania oprávnení generálneho prokurátora voči svojmu podriadenému (najmä keď vieme, že keď ide o ozajstnú nekalú činnosť disciplinárne či inak stíhaných prokurátorov, prokuratúra mlčí ako hrob), pýtame sa, kto tu viac koná ako obhajca?

Daniel Lipšic, ktorý kultivovane a opierajúc sa o fundovanú a logickú argumentáciu bráni zákonom predpokladanú nezávislosť pre spoločnosť kritického vyšetrovania vedeného úradom, na čele ktorého stojí?

Alebo je to generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorý sa zastáva krokov, u ktorých vidíme jediný logický účel: Zabrániť úspešnému trestnému stíhaniu, ktoré môže viesť aj k niektorým z tých, ktorí ho na jeho terajší post dostali?“

Jednou z podmienok na výkon šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry je získanie bezpečnostnej previerky na stupeň prísne tajné od Národného bezpečnostného úradu (NBÚ), ktorá Daniel Lipšic nemal. K tomu, aby ju získal mu pomohol minister Milan Krajniak zo Sme Rodina, ktorý spolu s Lipšicom pred niekoľkými rokmi zakladal politické hnutie Nova. Krajniak ešte pred tým pôsobil aj ako Lipšicov poradca.

„Je to skôr potvrdenie, že je to zručný právnik a vedel si so situáciou poradiť,“ vyhlásil poslanec Alojz Baránik z SaS v januári 2021.

Lipšic sa mal k previerke dostať aj nezvyčajne rýchlo a to už za dva mesiace od podania žiadosti. Národný bezpečnostný úrad pri tom tvrdí, že previerky štandardne trvajú šesť mesiacov, v niektorých prípadoch aj dlhšie.

Krajniakov rezort pre SME vysvetlil, že Lipšica oslovili na spoluprácu v oblasti právnych služieb a práve pre to ministerstvo požiadalo o jeho previerku. Vylučuje, že by to bolo kvôli jeho možnej kandidatúre na špeciálneho prokurátora. 

Harabin: Lipšicova previerka je produkt organizovanej zločineckej skupiny Krajniak, Konečný a Lipšic

Exminister spravodlivosti a bývalý šéf Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin sa v marci 2021 pre InfoVojnu vyjadril k bezpečnostnej previerke na stupeň “prísne tajné” pre Daniela Lipšica, vďaka ktorej sa stal šéfom Úradu špeciálnej prokuratúry. 

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) sa mal dopustiť trestného činu na tom základe, že požiadal Národný bezpečnostný úrad o vykonanie bezpečnostnej previerky stupňa utajenia “prísne tajné” pre osobu JUDr. Daniel Lipšic z dôvodu jeho prípadnej kandidatúry na post špeciálneho prokurátora.

Vyšetrovateľ PZ OKP Bratislava uznesením z 12.7.2021 odmietol trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania obzvlášť závažného zločinu zneužívanie právomoci verejného činiteľa, ktoré podal Tomáš Šinka a politická strana Smer-SD. Trestné oznámenie smerovalo aj na zodpovedných zástupcov NBÚ, ktorí udelili Danielovi Lipšicovi previerku.

Prokurátorka Krajskej prokuratúry v Bratislave však dospela k záveru, že rozhodnutie vyšetrovateľa o odmietnutí trestného oznámenia bolo vydané predčasne, na podklade nedostatočne zisteného a ustáleného skutkového stavu.

Milan Krajniak (Sme rodina) sa ako minister práce, sociálnych vecí a rodiny mal dopustiť trestného činu na tom základe, že požiadal Národný bezpečnostný úrad o vykonanie bezpečnostnej previerky stupňa utajenia “prísne tajné” pre osobu JUDr. Daniel Lipšic z dôvodu jeho kandidatúry na post špeciálneho prokurátora.

Viac v článku TU.

Zdroj: hnonline.sk / pravda.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: