Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: „Vyzeralo to, akoby otcovi v tele explodovali orgány,“ hovorí syn advokáta Gabriela Almášiho, ktorý cestou na pojednávanie s kľúčovým svedkom na špeciálnom súde záhadne zomrel.

Svedok mal vedomosti, ako boli manipulované trestné konania zo strany Čurillu & spol. a spomínal aj sudkyňu Záleskú.

O prípade, v ktorom chýbajú rodine odpovede na zásadné otázky ohľadne úmrtia ich otca hovoril v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou právnik Gabriel Almáši mladší.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V kalendári je 31. marca 2022. V Pezinku na Špecializovanom trestnom súde sa ide pojednávať kauza Takáčovcov. Pojednávanie je naplánované na dva dni, pokračovať má aj prvého apríla.

Cestou na pojednávanie sa advokát Gabriel Almáši, ktorý zastupuje dvoch obžalovaných, zastaví na benzínke. Kúpi si kávu so sebou, po ceste si z nej odpije a po dvoch kilometroch jazdy auto vyletí do poľa. Advokát za volantom skolaboval a je na mieste mŕtvy. Ako prví pri aute s nebohým nie sú ani dopraváci, ani sanitka, ale, čuduj sa svete, operatívci z NAKA, ktorí spolupracovali s vyšetrovateľmi zo skupiny takzvaných Čurillovcov. Čo čert nechcel, objektív fotografa z jedného zo slovenských denníkov zachytil, ako telo Gabriela Almášiho leží na zemi vedľa auta a operatívci niečo hľadajú v otvorenom kufri auta, kde mal nebohý advokát spisy.

“Pokiaľ niekto dostane infarkt, príslušné je dopravné oddelenie. Lenže kým dopraváci prišli, všetky úkony už boli urobené. Urobili ich operatívci z NAKA. Spisy boli majetkom advokátskej kancelárie. Môj otec ležal mŕtvy vedľa auta. Neležal v kufri, nebol dôvod, aby sa v ňom niečo hľadali. Nebol dôvod ani na to, aby polícia auto na štrnásť dní zadržala. Nebolo to štandardné. To auto mali odstavené na policajnom parkovisku. Po štrnástich dňoch sme v aute našli nedopitú kávu. Otec si ju väčšinou kúpil a na jeden dúšok vypil. Bolo nám čudné, že bola nedopitá. Kávu sme poslali na expertízu. Po dvoch mesiacoch prišli výsledky, že v káve sa nachádza vysoká koncentrácia drogy amfetamín. Otec nikdy drogy neužíval,” hovorí syn nebohého advokáta Gabriel Almáši mladší.

Dodáva, že v protokole bol ako dôvod smrti uvedený infarkt. “Píše sa v ňom, že tam bol veľký opuch mozgu, opuch pľúc, obličiek. Čo nie je pri infarkte štandardné. Keď to čítate, vyzerá to, akoby to bola explózia v tele,” dodáva syn.

“V ten deň mal otec pred súdom vypočúvať kľúčového svedka Tomáša Matoviča. Existuje prepis nahrávky, kde Tomáš Matovič hovorí, že ak ho Gabo bude točiť otázkami, položí celých takáčovcov a povie pravdu, ako boli manipulované trestné konania zo strany Čurillu, Ďurku, Magulu a spomínal aj sudkyňu Záleskú. Že on, svedok, sa tam rozsype, ak ho Gabo začne točiť otázkami,” hovorí o okolnostiach, ktoré smrť advokáta sprevádzali, jeho syn Gabriel Almáši mladší.

• Prečo vyšetrovanie smrti ani po dvoch rokoch nie je ukončené?

• Musel advokát Almáši zomrieť kvôli nahrávke, kde svedok hovorí o manipulácii vyšetrovania a spomína mená elitných vyšetrovateľov a sudkyne?

• A prečo namietla v kauze Takáčovci svoju zaujatosť sudkyňa Pamela Záleská?

Viac vo videu:

Zdroj: pluska.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.