Slovanské Noviny

5. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: „Vypršal nám čas. Možno sme vytlačili príliš veľa peňazí bez toho, aby sme mysleli na dôsledky. Správame sa ako 8-ročné deti naháňajúce loptu na ihrisku,“ vyhlásila šéfka Medzinárodného menového fondu vo svetle končiacej sa éry finančného systému Západu

Ak je globálny konflikt finančný, Západ ho už prehral … a geopolitické následky budú v tomto smere túto skutočnosť zrkadliť, konštatoval v tejto súvislosti portál Zero Hedge.

Predsedníčka Medzinárodného menového fondu (MMF) Kristalina Georgievová na debate organizovanej televíziiou CNBC 21. apríla 2022 nepriamo priznala, že Ponziho finančná schéma peňazí finančných inštitúcií na obrazovke počítača a neustále tlačenie ničím nekrytých peňazí bola fatálna chyba Západného finančného systému.

Georgievová konštatovala túto skutočnosť vo svetle epidémie koronavírusu a kríze na Ukrajine, ktorá je vnímaná ako bod obratu v rámci nadchádzajúcej zmeny geopolitickej štruktúry na planéte, s čím sa globáne elity z Davosu nedokážu zmieriť:

“Myslím si, že nevenujeme dostatočnú pozornosť nezamýšľaným dôsledkov. Rozhodujeme sa s určitým cieľom a málokedy premýšľame o tom, čo sa môže stať, keď to nie je naším cieľom. A potom zápasíme s tým, aké to bude mať dôsledky.

Vezmime si akékoľvek rozhodnutie, ktoré je rozsiahle, ako napríklad rozhodnutie, že musíme vynaložiť prostriedky na podporu ekonomiky. Vtedy sme síce uznali, že v obehu je možno príliš veľa peňazí a príliš málo tovaru, ale nepremysleli sme celkom dôsledok tak, aby sme vopred lepšie informovali o tom, čo robíme.

Úplne sa podpisujem pod to, čo Christine [LaGardeová, prezidentka Európskej centrálnej banky] povedala o klimatických šokoch. Už teraz nám vypršal čas. A skutočnosť, že vždy, keď nás niečo zasiahne, zabúdame na iné krízy, je neuveriteľne znepokojujúca.

Niekedy sa správame ako osemroční, keď hráme futbal. Tu je lopta, všetci sme pri lopte. A nepokrývame zvyšok ihriska.

Naša schopnosť riešiť viac ako jednu krízu naraz je veľmi, veľmi obmedzená. a musíme sa zamerať na skutočne veľké veci, ktoré by mohli rozhodnúť o budúcnosti, a udržať svoju pozornosť na ne.”

Ak je globálny konflikt finančný, Západ ho už prehral

Portál Zero Hedge vo svojom článku v tejto súvislosti poukazuje na končiacu sa éru fiat mien, na chyby v menovej politike a na kontrastný vývoj v Ázii, kde sa uprednostňuje krytie rubľov, jüanov a novej eurázijskej meny komoditami:

„Od pádu banky Lehman Brothers v roku 2008 vzrástla celková bilancia niektorých hlavných centrálnych bánk z menej ako 7 biliónov USD na 31 biliónov USD (Fed + ECB + Bank of Japan + Bank of China, ako uvádza Yardini Research). Najstrmšia časť nárastu nastala od marca 2020, keď prudko vzrástli aktíva amerického Fedu a ECB.


Aj keď je to možno odôvodnené „pandémiou covid“, dôsledkom bolo oslabenie kúpnej sily každej menovej jednotky. A keďže sa toto oslabenie prejavuje v ekonomike, odráža sa vo vyšších cenách.

Čo však monetaristi neberú do úvahy, je reakcia ľudí na oslabenie meny. Keď si verejnosť uvedomí, že ceny z nejakého dôvodu rastú rýchlejšie, zvýši pomer medzi nakúpeným tovarom, a teda aj tovarom, ktorý má v ruke, k pomeru svojich dostupných menových zdrojov. To ešte viac zvýši ceny a potom hrozí, že rast cien bude eskalovať nad rámec možností úradov ho kontrolovať.

Sankcie proti Rusku vyslali západným spotrebiteľom jasný signál o zvyšujúcich sa nákladoch na energie a už teraz pociťujú ich vplyv na široký sortiment spotrebiteľských výrobkov. To, že to centrálne banky prekvapilo, svedčí o strašnej neschopnosti predvídať úplne predvídateľné dôsledky inflačnej menovej politiky. Okrem toho centrálne banky nepochopili skutočný vzťah medzi peniazmi a úrokovými sadzbami.

Úspech ázijských mien má destabilizovať meny Západu. Bez ohľadu na budúcnosť ázijských mien však meny Západu v sebe nesú zárodky deštrukcie hodnoty, a to jednoducho preto, že ich vývoj už nemá kam ďalej smerovať, iba nadol.

Existuje samoľúby predpoklad, že centrálne banky majú kontrolu nad úrokovými sadzbami a vždy ju mať budú. Chýba pochopenie trhov, ktoré v konečnom dôsledku odrážajú ľudské konanie. Je to chyba, ktorá nakoniec vedie k tomu, že kombinované kroky štátov úplne zlyhajú.

Postavenie ECB je zložitejšie, pretože jej akcionármi sú národné centrálne banky v systéme eurozóny, ktoré budú potrebovať záchranu. Ďalšou komplikáciou je nerovnováha v systéme vyrovnania TARGET2 a nesplatené repo obchody, ktorých hodnota sa naposledy odhadovala na 8,725 bilióna eur, ktorú je potrebné ukončiť.

Medzi Japonskom a eurozónou môžeme očakávať, že ich meny sa zrútia ako prvé. Spočiatku sa bude dolár na zahraničných burzách javiť ako silný, čo bude odrážať ich pokles. Cudzinci však vlastnia finančné aktíva a vklady v celkovej hodnote viac ako 33 biliónov USD pri súčasnej hodnote. Ak FED nedokáže zabrániť tomu, aby výnosy dlhopisov stúpli výrazne nad súčasnú úroveň, väčšina z nich vrátane 15 biliónov USD investovaných do akcií sa vyparí. Zničenie hodnoty meranej v kolabujúcich menách bude mať ekonomicky katastrofálne následky.

Práve preto, aby sa vyhli tomuto osudu, najprv Čína a teraz aj Rusko komoditizujú svoje meny a dokonca plánujú nové cezhraničné zúčtovacie médium čiastočne viazané na hodnoty komodít. Dúfajú, že sa vyhnú zvyšovaniu úrokových sadzieb vo fiat menách, ktoré strácajú kúpnu silu.

Ak je globálny konflikt finančný, Západ ho už prehral … a geopolitické následky budú v tomto smere túto skutočnosť zrkadliť.“

Zdroj: realclearpolitics.com / zerohedge.com / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: