Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rozpráva o kriminalizácii politických oponentov počas Matovičovej vlády, progresívnymi liberálmi sfanatizovanej časti obyvateľstva, a o atentátoch na Roberta Fica, Alexandra Dubčeka a Romana Zelenaya.

S bývalým prodekanom Právnickej fakulty a exposlancom NR SR Jánom Cuperom sa v podcaste Diskusia na palete zverejneného 9. júla 2024 rozprával redaktor Pavel Kapusta.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ján Cuper v úvode rozhovoru rozoberá aktuálny verdikt Ústavného súdu SR, týkajúci sa novely Trestného zákona na základe podnetu, ktorý podala opozícia. Rozhodnutie ÚS, že spomenutá právna norma nie je v rozpore s ústavou, považuje za ďalšie víťazstvo súčasnej koalície. Fakt, že bývalý špeciálny prokurátor Daniel Lipšic v súčasnosti pôsobí na legislatívnom odbore Generálnej prokuratúry SR, je podľa neho znepokojivý a Lipšic by mal podľa neho sedieť tam, kde dnes úplne nevinne sedí jeho predchodca Dušan Kováčik. Práve Lipšic je totiž pôvodcom dvadsaťročného deformovania právneho systému za pomoci Úradu špeciálnej prokuratúry a Špecializovaného trestného súdu, ale aj NAKA, prioritne vytvorených na likvidáciu opozície.

Vrchol kriminalizácie opozičných predstaviteľov dosiahol tento systém za vlády Igora Matoviča. Tiež poznamenal, že v minulosti bol na politické ciele liberálmi zneužívaný aj Ústavný súd SR. Ten podľa jeho slov nie je zákonodarnou inštitúciou, nemôže stáť nad rozhodnutiami Národnej rady SR a nemôže zasahovať do politického systému štátu. Zneužívanie ústavného súdu je podľa neho dôsledkom zlyhania konkrétnych ľudí, nie ústavy. Rovnako to platí aj o úrade prezidenta SR, ktorý by nemal zneužívať vracanie zákonov v rámci politického boja. Vyzval novú hlavu štátu Petra Pellgriniho, aby v tomto zmysle neopakoval prax jeho predchodkyne Zuzany Čaputovej. Pripomenul, že anglická koruna v celej svojej histórii nevrátila do parlamentu jediný zákon.

V ďalšej časti interview sa venoval situácii na Slovensku po atentáte na premiéra Roberta Fica. Konštatoval, že nenávisť zliberalizovanej časti obyvateľstva sa nezmiernila. Ako príklad spomenul názory, že atentát na premiéra zinscenovala strana Smer. Stotožňuje sa s názormi, že pokus o vraždu predsedu vlády nebol činom jednotlivca. Vyjadril názor, že atentáty boli v minulosti boli formou autonehody spáchané aj na Alexandra Dubčeka a Romana Zelenaya.

Za neúspešný atentát na svoju osobu označil autonehodu z roku 2005, keď ho vo večerných hodinách v Modre oslepilo terénne vozidlo, vzápätí doňho narazilo a následne zmizlo. TV Markíza, ktorá bola prekvapivo okamžite na mieste, prezentovala nehodu ako dôsledok Cuperovej jazdy pod vplyvom alkoholu a náraz iného automobilu označovala za jeho výmysel. Polícia nikdy spomenuté auto nevypátrala. Cuper v tom čase kandidoval na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja a útok mohol byť dielom jeho konkurentov. Preferencie sa mu po medializovaní nehody znížili z pätnástich na sedem percent.

Cuper si myslí, že v nasledujúcom období na Slovensku nebudeme svedkami upokojenia situácie, pretože zahraniční tútori progresívno-liberálnej opozície si želajú opak. Tá neuvažuje o ospravedlnení sa za šírenie nenávisti, vedúcej k ataku na premiéra. Ospravedlnenia sa podľa jeho názoru nedočkáme ani od exprezidentky Čaputovej, ktorá, ako povedal, bola po Lipšicovi najväčšou porušovateľkou ústavy.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube Diskusia na palete / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.