Slovanské Noviny

18. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Sudcovia Kliment s Hrubalom pustili mafiána Kudličku z väzby. Prokurátor Kováčik za to sedí vo väzbe, upozorňuje Fico a poukazuje na politické pozadie prípadu

Bývalý premiér hovorí o možnom politicky motivovanom zatknutí špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

Vládna koalícia nemá dohodu na novom generálnom prokurátorovi (GP) a jednotliví kandidáti sa predbiehajú v médiách. Vnímam silné vyjadrenia a sľuby, ako keby sa GP volil priamo ľuďmi, a nie v NR SR. 

A keďže kandidátov je veľa a funkcia iba jedna, niekomu napadlo, že treba sa zbaviť aj špeciálneho prokurátora D. Kováčika, aby sa naraz rozhodovalo o dvoch funkciách, čo zjednodušuje politické dohody a uspokojuje bezbrehú ambicióznosť kandidátov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Dnes, keď sa dohodne jeden vyšetrovateľ s jedným prokurátorom, môžu zničiť kohokoľvek. 

Ako korunné dôkazy sa často používajú nepriame dôkazy alebo svedectvá tzv. kajúcnikov, ľudí, ktorí sedia vo väzbe alebo väzení a sú schopní vymyslieť si čokoľvek, len aby išli na slobodu. A do toho  všetkého médiá chrlia citáty zo spisov, informujú skôr ako polícia, sú nachystané s fotoaparátmi a kamerami na miestach procesných úkonov ešte pred príchodom polície.

Špeciálny prokurátor (ŠP) je mimoriadna funkcia. D. Kováčik bol trikrát zvolený v NR SR ústavnou väčšinou a významnou mierou sa zaslúžil, že násilná mafia sedí za mrežami. Ale niektoré médiá a politici ho nenávidia, lebo mal iný právny názor ako oni. A ešte aj zavadzia, lebo chcú toho svojho GP a ŠP. 

Takého, ktorý, ako otvorene hovoria vládni poslanci, bude stáť na strane vládnej koalície a slúžiť vláde (50-te roky sú proti tomu nič). Tak sa na D. Kováčika vrhli. Opäť zdôrazňujem, som za riadne prešetrenie veci, ale rešpektujem prezumpciu neviny, a najmä v tomto prípade s jasným politickým pozadím musíme byť všetci viac ako opatrní. Prečo? Nuž stačí sa pozrieť na hlavný dôvod obvinenia D. Kováčika a jeho vzatia do väzby.

Budem hovoriť len fakty, všetky už uverejnené. D. Kováčik je v hlavnom bode obvinený, o. i.,  lebo zastupujúca prokurátorka ŠP nepodala sťažnosť proti rozhodnutiu súdu  z roku 2017 o prepustení mafiána Kudličku z väzby. To je zrejmý fakt.  A toto mal vraj zariadiť D. Kováčik a zobrať za to úplatok. Predpokladám, že obvinenie o úplatku je dielom nejakého kajúcnika, ako obyčajne. Kajúcnik povie čokoľvek, len nech ho pustia na slobodu.

Kto prepustil mafiána Kudličku z väzby? Bol to dnešný predseda Špecializovaného trestného súdu J. Hrubala. Jeho rozhodnutie rešpektujem ako legitímne.  Namiesto väzby prijal peňažnú záruku vo výške 100 tisíc Euro od manželky Kudličku, nahradil väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka a uložil obvinenému rôzne povinnosti a obmedzenia.

J. Hrubala rozhodol takto aj na základe rozhodnutia senátu Najvyššieho súdu SR (NS SR), na čele ktorého nesedel nikto iný ako kandidát na GP J. Kliment. NS SR totiž predtým zrušil rozhodnutia J. Hrubalu, ktorým nebol Kudlička prepustený na slobodu, a to  na základe Kudličkovej sťažnosti.  J. Hrubala sám uviedol, že právny názor odvolacieho súdu je pre neho záväzný, preto rozhodol ešte raz a Kudličku prepustil z väzby.

Dozorujúca prokurátorka ŠP nepodala proti tomuto rozhodnutiu sťažnosť. Neviem, či sa  prokurátorka radila so svojím šéfom, či jej dal D. Kováčik nejaký pokyn. V každom prípade mala ŠP rovnaký právny názor ako sudcovia Kliment a Hrubala. D. Kováčik sedí vo väzbe za právny názor, musí znášať fotografie s putami na rukách, obrovský zásah do osobnej slobody, sudcovia Kliment a Hrubala, tí, ktorí pustili Kudličku na slobodu, čo bolo legitímne rozhodnutie, sú vo všeobecnosti v médiách obľúbení a jeden z nich kandiduje na GP. Naozaj chcete od nás všetkých, aby sme mlčali a nepopisovali to, čo vidíme?  

Zdroj: fico.blog.sme.sk / YouTube Smer – Sociálna Demokracia

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d