Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Srbský prezident Aleksandar Vučič varuje, že konflikt na Ukrajine je veľmi blízko toho, že sa vymkne spod kontroly a svet čaká katastrofa v podobe ničivej svetovej vojny

„Keď sa vojnová mašinéria začne rozbiehať, potom je tu vojenská loby a loby vojenského priemyslu, ktoré chcú, aby sa to zintenzívnilo, a potom už nebude [mierové] úsilie, je ťažké to zastaviť,“ skonštatoval srbský líder v rozhovore pre súkromnú televíziu Prva Srpska Televizija.

Srbský prezident Aleksandar Vučič varoval, že na ukončenie ukrajinského konfliktu, ktorý sa môže vymknúť spod kontroly a podnietiť globálnu vojnu, zostáva len veľmi málo času.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V piatkovom rozhovore pre televíznu stanicu Prva Srpska Televizija Vučič vyhlásil, že svet stojí na pokraji totálneho globálneho konfliktu a je už pravdepodobne neskoro mu zabrániť.

„Obávam sa, že na zastavenie vojny na Ukrajine zostáva už len málo času. Dúfam, že je to ešte možné, ale obávam sa, že v skutočnosti nie. Obávam sa, že vlak už opustil stanicu, rozbehol sa a nikto ho nezastaví,“ povedal.

„Podľa môjho názoru bude stále horšie a horšie a môže sa stať, že nás čaká väčšia tragédia ako druhá svetová vojna. Obávam sa, že smerujeme k veľkému svetovému konfliktu a málokto ho chce zastaviť,“ povedal Vučič.

Konflikt je podľa srbského lídra podporovaný globálnym vojenským priemyslom, tými čo na predaji zbraní profitujú a majú záujem na jeho rozširovaní a predlžovaní namiesto toho, aby sa snažili o jeho vyriešenie.

„Keď sa vojnová mašinéria začne rozbiehať, potom je tu vojenská loby a loby vojenského priemyslu, ktoré chcú, aby sa to zintenzívnilo, a potom už nebude [mierové] úsilie, je ťažké to zastaviť,“ povedal Vučič.

Srbský prezident tiež vyzval „niekoho“, aby urobil niečo „reálne“ na zastavenie nepriateľských akcií namiesto toho, aby „len prenášal vinu na druhú stranu“. Varoval, že „ak sa to nestane, obávam sa, že smerujeme ku katastrofe“.

Hoci sa Rusko a Ukrajina snažili dosiahnuť mierovú dohodu už na začiatku prebiehajúceho konfliktu, vtedajší britský premiér Boris Johnson úspešne tlačil na režim vodcu ukrajinského režimu Volodymyra Zelenského, aby tak neurobil, a navrhoval mu, aby namiesto uzatvárania akýchkoľvek dohôd s Ruskom naďalej pokračoval vo vojnovom ťažení. Hoci Johnson takéto obvinenia poprel, jeho účasť neskôr potvrdili vysokí ukrajinskí predstavitelia.

Zatiaľ čo Moskva opakovane vyjadrila ochotu rokovať, Kyjev to odmietol; ukrajinský vodca Volodymyr Zelenskyj zakázal vstupovať do akýchkoľvek rokovaní. Vyhliadky na obnovenie mierových rokovaní sa v súčanosti ešte viac zmenšili, keďže Zelenskému vypršal prezidentský mandát.

Ruský prezident Vladimir Putin minulý týždeň zopakoval pripravenosť Ruskej federácie zapojiť sa do zmysluplných rokovaní musí byť založená na „zdravom rozume“ a uznaní reality na bojisku.

Zdroj: rt.com / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.