Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

20.11.2020

Strana SMER – SD je presvedčená, že celoplošné testovanie je v rozpore s ústavou.

Predstavitelia strany SMER – sociálna demokracia dnes zaujali stanovisko k ďalšiemu celoplošnému testovaniu. Predseda strany Robert Fico v posledných dňoch absolvoval viacero stretnutí s primátormi a starostami obcí, kde sa pýtal na dianie počas prvého testovania a na efekt testovania.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Igor Matovič by mal bozkávať nohy primátorom a starostom za to, že zrealizovali testovanie na Slovensku. Objavujú sa informácie, že štát bol totálne nepripravený a pokiaľ by to nezobrali primátori a starostovia do vlastných rúk, testovanie by nebolo možné. Namiesto toho, aby sa im dostalo poďakovania a uznania, sme dnes svedkami ďalšieho obrovského tlaku vo vzťahu k samospráve, ktorá má byť opäť tá zodpovedná za ďalšie dve kolá testovania, ktoré organizuje Igor Matovič,“ zdôraznil Robert Fico.

Strana SMER – SD je presvedčená, že celoplošné testovanie je v rozpore s ústavou. Obmedzenia tohto typu je možné robiť vo vzťahu k ľuďom, ktorí sú infikovaní alebo chorí, je možné vyžadovať testovanie v nemocniciach. Strana teda oznamuje, že ak sa Igor Matovič rozhodne opäť testovať ľudí, SMER – SD podá návrh na ústavný súd, aby rozhodol predbežným opatrením, či takéto testovanie môže alebo nemôže prebehnúť. Testovanie ľudí, ktorí nemajú príznaky, môže byť totiž iba na báze dobrovoľnosti.

Testovanie ukázalo, že použité testy boli nepresné a nevhodné na tento typ testovania. Navyše zákroky môže robiť iba kvalifikovaný personál, čo v prvom kole testovania nebolo všade dodržané.

Fico ďalej zdôraznil, že pokiaľ bude vláda ľudí nútiť k povinnému celoplošnému testovaniu, tak dôjde k referendu. Strana predkladá do národnej rady 30 podpisov, bude sa uchádzať o podporu hlasov zo strany P. Pellegriniho a od nezávislých poslancov a chce podať návrh uznesenia o vyhlásení referenda. Navyše SMER – SD bude odmietať akýkoľvek nákup ďalších testov. 

Podľa podpredsedu strany a exministra financií Ladislava Kamenického je zlepšenie situácie v treťom štvrťroku 2020, keď sa medziročný prepad ekonomiky znížil na 2,2 % s najväčšou pravdepodobnosťou len prechodné, lebo v tom čase dochádzalo k uvoľneniu opatrení. „Posledný kvartál roka – ako dokonca priznal na štvrtkovom finančnom výbore aj minister financií  Eduard Heger – môže byť výrazne horší ako ten predchádzajúci,“ podotkol Kamenický.

Podpredseda strany Ľuboš Blaha sa vyjadril, že mu vyslovene vadí správanie sa predstaviteľov vlády, ktorí nazvali ľudí, ktorí prišli pokojne do ulíc vyjadriť svoj názor, opicami, fašistami, lúzou, mafiánmi a psychopatmi, čo sú slovám Igora Matoviča, Jaroslava Naďa a poslanca Juraja Krúpu (všetci OĽaNO). Preto Blaha podal trestné oznámenie za hanobenie presvedčenia, lebo ľudia nemôžu byť dehumanizovaní ako opice. „Ja som stretol desiatky ľudí na protestoch v Bratislave, to boli predavači, malí obchodníci, robotníci, seniori, babička o paličke, profesori, učitelia a všetci majú plné zuby Igora Matoviča. A on im odkáže, veď to sú opice? Fašisti? Mafiáni?“ uzavrel Blaha.

Zdroj: InfoVojna / YouTube

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d