Slovanské Noviny

13. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Presun 155 mm samohybných húfnic k bieloruským hraniciam sa v NATO sa nazýva „politika zadržiavania“.

NATO sleduje nezvyčajnú koncentráciu ruských síl pri hraniciach s Ukrajinou, vrátane tankov, delostrelectva a bezpilotných lietadiel, vyhlásil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg pred stretnutím ministrov zahraničných vecí bloku v Rige 30. novembra a 1. decembra. Rokovať budú o situácii v tomto regióne, o migračnej kríze na hraniciach Poľska, Litvy a Lotyšska s Bieloruskom. Stoltenberg zdôraznil, že budú diskutovať aj o hybridnom útoku, ktorému v súčasnosti čelia spojenci – Poľsko, Lotyšsko a Litva na hraniciach s Bieloruskom.

https://www.youtube.com/watch?v=_9zBkdsdQIs&feature=emb_title

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko na hraniciach s Poľskom  navštívil dopravné a logistické centrum neďaleko kontrolného bodu Bruzgi, kde sa zdržiavajú utečenci. Toto logistické centrum im na ubytovanie poskytlo Bielorusko. Požiadal poľské úrady, aby umožnili migrantom ísť do Nemecka cez poľské územie. Vyhlásil, že Minsk nebude politizovať problémy utečencov a násilne ich vyháňať z krajiny. Poznamenal, že v súčasnosti je v republike asi 5-tisíc utečencov a dodal, že Minsk nebude eskalovať napätie vo vzťahoch s Varšavou s cieľom vytvoriť humanitárny koridor pre migrantov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ruský prezident Valdimir Putin 24. novembra v telefonickom rozhovore diskutoval o migračnej kríze na hraniciach Bieloruska a krajín EÚ s predsedom Európskej rady Charlesom Michelom. Obaja upozorňovali najmä na použitie vodných diel, slzotvorného plynu, omračujúcich granátov a iného špeciálneho vybavenia poľskými bezpečnostnými zložkami.

Maroš Šolc

armádny magazín

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.