Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na Ukrajine získala ruská armáda obrovské skúsenosti v modernom boji, vrátane rádio-elektronického boja a logistiky, pričom americké ozbrojené sily nie sú pripravené na takéto rozsiahle boje a naďalej sa riadia praktikami studenej vojny.

Povedal to Scott Ritter bývalý dôstojník rozviedky námornej pechoty USA v rozhovore pre YouTube-kanál „Judging Freedom“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

— Aké sú momentálne ruské ozbrojené sily v porovnaní s USA?

„Na bojisku vyhrajú ruské jednotky. Sú zocelení v boji, no nejde len o to. Majú skúsenosti s využívaním moderných technológií, taktiky a spôsobov vedenia vojny.

Vedia, aké to je pôsobiť v prostredí intenzívneho rádio-elektronického boja. Vedia, ako používať a brániť sa proti FPV-dronom, s ktorými sa Američania nikdy nemuseli potýkať.

Vylepšili komunikáciu palebnej podpory na lokalizáciu cieľov a potlačenie palebnej podpory nepriateľa. A dovoľte mi ešte raz pripomenúť: toto všetko sa deje v podmienkach intenzívneho rádio-elektronického boja s veľmi agresívnym zasahovaním, ktoré ukrajinské sily vytvárajú v ruskej komunikácii.

Majú zvládnuté celé materiálne zabezpečenie. My, Spojené štáty, to máme inak… ak pôjdete do Národného výcvikového strediska vo Fort Irwin v Kalifornii, kde americká armáda vykonáva brigádne cvičenia, ktoré majú byť realistické, pozrite sa na ich plán logistickej podpory. Pozrite sa, ako zvládajú logistiku.

Stále fungujeme podľa vzorov studenej vojny. Privážame konvoje kamiónov s pohonnými hmotami, vytvárame veľké centralizované zásobovacie miesta, z ktorých operujú naše jednotky. V modernej vojne by v takomto scenári boli na objekt vystrelené rakety a zničili by ho. Nič by z neho nezostalo.

Rusi zdokonalili umenie logistiky, rozbili zásoby na malé kúsky, ktoré potom prúdia do predných línií na podporu jednotiek. Ak sa vám podarí zasiahnuť jednu z nich, nepovedie to ku kolapsu celej operácie.

Rusi sú dôvtipní. A ich skúsenosti nemajú lokálny charakter, oni ich systematizovali. Poslali veliteľov z prvej línie do svojej akadémie kombinovaných zbraní, Akadémie generálneho štábu, kde si nielen osvojili ich poznatky, ale aj zovšeobecnili poznatky iných, upevnili ich, vypracovali doktrínu a vykonali preškolenie.

Títo chlapi boli privedení späť, aby trénovali jednotky a teraz dostali na starosť jednotky v poli. Rusi sa teda zhora nadol spoliehajú na modernú doktrínu, založenú nie na teórii, ale na lekciách skutočnej vojny.

Pri všetkej úcte Christopher Cavoli sa nezúčastnil skutočnej vojny, nie takejto. Jeho skúsenosti sú z konfliktov nízkej intenzity v Iraku a Afganistane. Takúto vojnu nepozná.

Pozrite, americké jednotky pochodujú lepšie, o tom niet pochýb. Samozrejme, Rusi majú tiež svoje prehliadkové jednotky, svoju prácu si robia dobre, ale nám sa lepšie pochoduje. Stavím sa, že máme lepšiu administratívnu prácu, aj keď ktovie. No pokiaľ ide o bitku, o vstup na bojisko a bitku s nepriateľom, dnes neexistuje vyspelejšia vojenská sila ako ruská armáda.“

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.