Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Rozpadnutá vládna koalícia nemá záujem hovoriť o policajnom prevrate, o rozklade právneho štátu a o zločinoch, ktoré tu tri roky páchali predstavitelia NAKA a Lipšicovej špeciálnej prokuratúry, vyhlásil Fico

V reakcii na zablokovanie mimoriadnej schôdze slovenského parlamentu o útoku Hamranovej polície na najvyšších predstaviteľov bezpečnostných zložiek.

Mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR k zásahu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) mohla podľa lídra strany Smer-SSD vniesť viac svetla do toho, čo sa na Slovensku momentálne deje.

Dnes sa na pôde národnej rady mala konať mimoriadna schôdza, ktorú inicioval SMER – SSD. Na schôdzi strana chcela presadiť uznesenie, ktorým by parlament konštatoval, že „po zásahu NAKA so súhlasom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) proti predstaviteľom Slovenskej informačnej služby (SIS), Národného bezpečnostného úradu (NBÚ), Úradu inšpekčnej služby rezortu vnútra, prokuratúry a ďalším bezpečnostným orgánom a orgánom ochrany práva sa bezprecedentne prehĺbila ústavná a bezpečnostná kríza v SR. Plénum však nebolo uznášaniaschopné.

Mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR k zásahu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) mohla vniesť viac svetla do toho, čo sa na Slovensku momentálne deje. V rokovacej sále bol dostatok poslancov. Skonštatoval to líder strany Smer-SSD Robert Fico, ktorá schôdzu iniciovala. Na schôdzi sa neprezentovalo dosť poslancov, otvoriť sa ju pokúsia opäť v utorok (22. 8.) ráno.

Predseda strany Robert Fico uviedol, že keď sa dnes stretli v parlamente, robili najskôr tzv. skúšobné hlasovanie, ktoré potvrdilo, že národná rada je uznášaniaschopná. „Preto môžeme s plnou vážnosťou, aj s týmto dôkazom v ruke konštatovať, že opäť s výnimkou politickej strany Sme rodina to bola celá rozpadnutá vládna koalícia, ktorá nemá záujem hovoriť o policajnom prevrate, o rozklade právneho štátu a o zločinoch, ktoré tu tri roky páchali predstavitelia Národnej kriminálnej agentúry a Úradu špeciálnej prokuratúry. Ak tak stále hovoria, že všetko je v poriadku, že nič sa tu neudialo, že to je spravodlivý a férový proces, mali možnosť dnes, lebo tu sedeli, otvoriť schôdzu národnej rady, mohli sme schváliť program a mohli sme mať diskusiu, ktorá by vniesla podstatne viac svetla do toho, čo sa na Slovensku momentálne deje,“ uviedol Fico.

SMER predložil uznesenie NR SR, kde konštatuje, že bezpečnostná situácia na Slovensku je vo veľmi zlom stave, prehĺbila s ústavná kríza a žiada prezidentku, aby dôsledne napĺňala povinnosť, ktorú má podľa ústavy a to je zabezpečovať riadny chod ústavných orgánov. Ďalej by mal pred NR SR prísť a vystúpiť riaditeľ SIS s aktuálnou informáciou k bezpečnostnej situácii, no žiada tiež premiéra Ódora a ministra vnútra v demisii, aby okamžite odvolal policajného prezidenta Hamrana, ktorý dnes zohráva rozhodujúcu úlohu pri zneužívaní zložiek na boj proti opozícii.

Fico pripomenul, že prezident PZ Štefan Hamran je človek, ktorého si vybral bývalý minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) preto, lebo mu ho odporučil bývalý policajný prezident a terajší kandidát Progresívneho Slovenska Jaroslav Spišiak, ktorý mu robil poradcu. Hamran sa stal prezidentom policajného prezídia tak, že neprešiel cez výberové konanie. Platil totiž zákon, na základe ktorého bolo potrebné odporúčanie výboru pre obranu a bezpečnosť, no keďže nespĺňal kritériá, tak neprešiel. Preto prešlo v parlamente k zmene zákona, pretože odvtedy nebolo treba posielať Hamrana do výboru, ale stačilo, aby sa o ňom rozhodol minister vnútra, vtedy Mikulec.

Hamran naviac vždy, keď NAKA poruší zákon, sa postaví na ich ochranu. SMER je presvedčený, že NAKA zasahovala 22. júna 2023 na Poľnohospodárskej platobnej agentúre (PPA) na základe podnetu súkromnej osoby, zamestnankyne PPA so svojím partnerom, ktorí spustili obrovský mechanizmus ohováraní, podávaní trestných oznámení a tlačových konferencií. Aj tak bolo, nabehla NAKA, povykopávala dvere viacerým zamestnancom, vypočúvali ich a večer bez slova a bez obvinenia prepustili. Ďalej 14. júla Európska komisia sa pýta, čo sa na PPA deje, nakoľko sa oprávnene obávala o európske finančné záujmy. Požiadala teda slovenskú stranu, aby na tento zákrok odpovedala. Tá 1. augusta odpovedala, že celý zákrok v PPA bol objednaný na základe rôznych manipulácií, ktorý spomínaná bývalá pracovníčka organizovala. A Ódor sa pod to podpísal. Okrem toho celý zákrok spôsobil, že sú zastavené refundácie.

SMER teda dal návrh uznesenia, aby bol Hamran okamžite odvolaný. „Pán Ódor, čo má ešte urobiť tento človek, ktorý sa nazýva Štefan Hamran, aby bol okamžite odvolaný z funkcie? Pýtame sa veľmi jasne, aké služby vám robí Hamran, vám pán Ódor a vám pani Čaputová, že sa otvorene staviate za človeka, ktorý otvorene spôsobuje škody Slovenskej republike, v mene pána Hamrana ste odvolali ministra vnútra a je to ten istý človek, ktorý povyšuje a pomáha čurillovcom, ktorí sa dnes smejú,“ uzatvára Fico.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: